ÜNİVERSİTEMİZ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ENERJİ SEKTÖRÜNÜ TANIMAYA TREDAŞ’TAN BAŞLADI

Kadınların iş hayatındaki istihdamının ve cinsiyetler arasında adil ve eşitlikçi fırsatların sunulmasına ilişkin farkındalığın artırılmasına yönelik olarak IC İÇTAŞ Enerji ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) işbirliğinde “Ver Elini Üniversite, Gelecek IC Enerji’de” sloganıyla başlatılan çalışmalar kapsamında Üniversitemiz Kariyer Merkezi tarafından 22 Kasım 2017 tarihinde Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye teknik bir gezi gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gökhan Koçyiğit ve IEEE Trakya Üniversitesi Öğrenci Topluluğundan öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen geziye Üniversitemiz ve  Kırklareli Üniversitesi Mühendislik bölümlerinden toplam 36 öğrenci katılım gösterdi. 

Öğrencilere TREDAŞ Genel Müdürlüğünde şirket yapısı, çalışma şekli ve yapılan iş ve işlemler hakkında bilgiler verildi. Gezi grubu, TREDAŞ’ın teknolojik altyapısının yerinde izlenmesi amacıyla operasyon yönetimini tamamen merkezileştirerek enerji kesintilerini minimize eden TREDAŞ Operasyon Merkezini ziyaret etti.

TREDAŞ Genel Müdürlüğü ziyareti sonrası Türkiye’deki elektrik dağıtım şirketleri arasında örnek eğitim merkezlerinden biri olan Kırklareli-Lüleburgaz TREDAŞ Teknik Eğitim Merkezi (TEM) öğrencilere tanıtıldı. Öğrenciler teknik eğitim merkezinde derslerde gördükleri konuların sahadaki uygulamalarını öğrenme fırsatı buldu.­

Gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında TREDAŞ kariyer olanakları, mühendislik fakültelerinden mezun, TREDAŞ’ta çalışan kadınların sektöre bakış açıları ve deneyimleri öğrencilere aktarıldı.

Proje, kadın mühendislerin enerji sektöründe istihdam edilmelerinde süregelen dengesiz dağılımın giderilmesine katkı sunmayı ve enerji sektöründe cinsiyet ayrımı yapılmaksızın herkese eşit fırsatlar sunulması ile gerek sahada gerekse yöneticilik pozisyonlarında kadınların aktif rol almalarını sağlamayı hedefliyor. 

 

Bu içerik 19 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 529 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

ÜNİVERSİTEMİZ "TÜRKİYE’NİN 500 BÜYÜK HİZMET İHRACATÇISI"NDAN BİRİ OLDU

Dünya ticaretinde payı her geçen gün artan hizmet ihracatı ile ilgili Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yayımlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasının sonuçlarında Üniversitemiz sektöründe 8. genel sıralamada 474. olarak büyük bir başarıya imza attı. Üniversitemiz, elde ettiği bu başarıyla İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Bü..

YENİ HASTANEMİZDE “HASTANE ENFEKSİYONLARI” KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Başhekimlik Sağlık Kurulu Odası’nda 18 Ocak 2018 tarihinde Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Gündeniz Altıay ve Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı Doç. Dr. Zerrin Yuluğkural tarafından “Hastane Enfeksiyonları” konulu basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya çok sayıda basın mensubu katıldı...

YENİ EDUCATION FIRST (EF) ULUSLARARASI EĞİTİM KURUMLARINDAN YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULUMUZA ZİYARET

Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu’na 12 Ocak 2018 tarihinde 1965 yılında İsveç’te kurulmuş ve günümüzde pek çok ülkede faaliyet gösteren Education First Eğitim Kurumları’nın Türkiye Akademik İlişkiler Müdürü Gürkan Donat ve Edirne Bölge Sorumlusu Gül Belli tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaretleri esnasında Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Eğitimi, E..

EFOD’UN 38. YIL DÖNÜMÜ ANISINA ÜNİVERSİTEMİZDE SERGİ

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneğinin 38’inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 12 Ocak 2017 tarihinde Üniversitemiz Balkan Kongre Merkezi Fuayesinde karma fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirildi. Fotoğraf sanatının usta isimlerinin de fotoğraflarının yer aldığı sergi açılışına Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, MEB Öğret..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler