TURKCELL GLOBAL BİLGİ’DEN TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET

Türkiye’nin Müşteri Deneyimi Çözümleri Merkezi Turkcell Global Bilgi, gerçekleştirilebilecek iş birlikleri ve yeni projelerin masaya yatırılması amacıyla 26 Temmuz 2019’da Trakya Üniversitesini ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun makamında gerçekleştirilen ziyarette Turkcell Global Bilginin Trakya Üniversitesinin gelişmiş teknolojik altyapı ve güçlü akademik kadrosu ile özellikle Yapay Zeka alanında yapılabilecek iş birlikleri hakkında somut adımlar atılması konusunda görüş birliğine varıldı. Ayrıca, Turkcell Global Bilgi Kariyer Günleri, panel, eğitim ve 2020-2021 Akademik Yılı’nda eğitim öğretime başlayacak olan Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü ile yapılacak ortak çalışmalar da görüşüldü.

Türkiye’de Balkan dilleri alanında eğitim veren tek üniversite olan Trakya Üniversitesinin Turkcell Global Bilgi ile halihazırda oldukça güçlü bir iş birliği içerisinde olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “AR-GE çalışmaları ile teknoloji alanında Ülkemizi devler ligine girmeye yaklaştıran Turkcell Global Bilgi ile iş birliği tesis edeceğiz. Teknoparkımızda yazılım konusunda çok ileri firmalarımız var. Günümüz teknolojisini yakalayan projeler gerçekleştiren Bilgisayar Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü hocalarımız bilimsel düzeyi yüksek iş birliğine hazır. Çalışma alanı, teknolojik altyapı ve yetiştirdiği insan gücünün yanı sıra tüm bağlantıları ile Trakya Üniversitesi, Turkcell Global Bilgi'yi desteklemeye hazırdır. Hayata geçirilecek bu iş birliği iki kurum içinde prestij sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.
Ziyarete Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun yanı sıra Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Prof. Dr. Ayhan Aytaç, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Sezgin ile Turkcell Global Bilgi - Bilgi Teknolojileri Direktörü Hakan Kendirci, Turkcell Global Bilgi Edirne Lokasyon Müdürü Harun Eren ile Kurumsal Çözümler ve İş Zekası Birimi Müdürü Savaş Doğan ve Müşteri Çözümleri Yönetimi Müdürü Ahmet Salt Tarımcı katıldı.Haber: Canberk Beşirik&Fırat Güngör
Editör: Sertan Atasoy
Fotoğraf: Mustafa Topyanak
Bu içerik 02 Ağustos 2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 473 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN KAMU-SANAYİ-ÜNİVERSİTE (KÜSİ) İŞ BİRLİĞİNE ÖNEMLİ DESTEK

Trakya Üniversitesi, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası ile Uzunköprü Ticaret Borsası arasında bilgi alışverişini güçlendirmek, Kamu-Sanayi-Üniversite (KÜSİ) iş birliğini geliştirmek ve sürdürülebilir bir diyalog sistematiği oluşturmak, üniversitede üretilen bilgiyi ticarileştirerek ülke ekonomisine katkıda bulunmak, üretim ve hizmet sektörlerinde inovasyon ve AR-GE faaliyetlerini desteklemek amac..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN BİR İLK: “BALKAN-TÜRK TEMEL DRONE EĞİTİMİ”

Uluslararası üniversite olma hedefi doğrultusunda yürüttüğü sistemli çalışmalar ve “Geleceğe Köprü” sloganıyla yola çıkan Trakya Üniversitesi, kapılarını Balkanlar’a açarak uluslararası bir projeye daha ev sahipliği yapıyor. Her geçen gün önemi artan, kuşkusuz Balkanlara can veren kurum ve yapıların başında gelen Trakya Üniversitesi, “Balkan-Türk Temel Drone Eğitimi..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI ÇALIŞANLARINA “HİJYEN EĞİTİMİ” VERİLDİ...

Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı çalışanları, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen ve Keşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Parlak tarafından gerçekleştirilen “Hijyen Eğitimi”ne katıldı. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitime, Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı &cce..

BALKANLAR’DAN YOĞUN İLGİ GÖREN “KÜLTÜR MİRASI” ATÖLYESİ TAMAMLANDI

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü ve Edirne Valiliği’nin iş birliğiyle Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından organize edilen, 18’i Avrupa ve Balkan ülkelerinden olmak üzere toplam 40 öğrencinin katıldığı “Kültür Mirası Atölyesi”nde, “Kent İçinde Anıt” konulu atölyeler dizisini başarıyla tamamlayan öğrenciler sertifikalarını aldı. Trakya Üniversitesi M..