TURKCELL GLOBAL BİLGİ’DEN TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET

Türkiye’nin Müşteri Deneyimi Çözümleri Merkezi Turkcell Global Bilgi, gerçekleştirilebilecek iş birlikleri ve yeni projelerin masaya yatırılması amacıyla 26 Temmuz 2019’da Trakya Üniversitesini ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun makamında gerçekleştirilen ziyarette Turkcell Global Bilginin Trakya Üniversitesinin gelişmiş teknolojik altyapı ve güçlü akademik kadrosu ile özellikle Yapay Zeka alanında yapılabilecek iş birlikleri hakkında somut adımlar atılması konusunda görüş birliğine varıldı. Ayrıca, Turkcell Global Bilgi Kariyer Günleri, panel, eğitim ve 2020-2021 Akademik Yılı’nda eğitim öğretime başlayacak olan Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü ile yapılacak ortak çalışmalar da görüşüldü.

Türkiye’de Balkan dilleri alanında eğitim veren tek üniversite olan Trakya Üniversitesinin Turkcell Global Bilgi ile halihazırda oldukça güçlü bir iş birliği içerisinde olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “AR-GE çalışmaları ile teknoloji alanında Ülkemizi devler ligine girmeye yaklaştıran Turkcell Global Bilgi ile iş birliği tesis edeceğiz. Teknoparkımızda yazılım konusunda çok ileri firmalarımız var. Günümüz teknolojisini yakalayan projeler gerçekleştiren Bilgisayar Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü hocalarımız bilimsel düzeyi yüksek iş birliğine hazır. Çalışma alanı, teknolojik altyapı ve yetiştirdiği insan gücünün yanı sıra tüm bağlantıları ile Trakya Üniversitesi, Turkcell Global Bilgi'yi desteklemeye hazırdır. Hayata geçirilecek bu iş birliği iki kurum içinde prestij sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.
Ziyarete Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun yanı sıra Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Prof. Dr. Ayhan Aytaç, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Sezgin ile Turkcell Global Bilgi - Bilgi Teknolojileri Direktörü Hakan Kendirci, Turkcell Global Bilgi Edirne Lokasyon Müdürü Harun Eren ile Kurumsal Çözümler ve İş Zekası Birimi Müdürü Savaş Doğan ve Müşteri Çözümleri Yönetimi Müdürü Ahmet Salt Tarımcı katıldı.Haber: Canberk Beşirik&Fırat Güngör
Editör: Sertan Atasoy
Fotoğraf: Mustafa Topyanak
Bu içerik 02 Ağustos 2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 543 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, KOSOVA HASAN PRİŞTİNE DEVLET ÜNİVERSİTESİ’NİN 50. YIL KUTLAMA TÖRENİNE KATILDI

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Özel Kalem Öğr. Gör. Kıvanç Ada’dan oluşan heyet, Kosova Hasan Priştine Devlet Üniversitesi’nin daveti üzerine, üniversitenin 50. yıl kutlama törenine katılmak üzere Priştine’ye gitti. Aynı..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE KOSOVA REZONANCA TIP BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İKİLİ İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Vizyonunu Balkanlar olarak belirleyen ve bu doğrultuda bölge üniversiteleriyle iş birliğini artırmayı hedefleyen Trakya Üniversitesi, Kosova’nın en önemli sağlık kuruluşlarından Rezonanca Tıp Bilimleri Üniversitesi ile ikili iş birliği anlaşmasına imza attı. Tüm alanlarda sorumluluk alarak tecrübesi ve bilgisiyle Balkanların gelişimine katkı sunmak ve Türkiye ile Trakya Üniversitesinin etki alanını genişletmek için a..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ HEYETİ’NİN PRİŞTİNE TEMASLARI

Uluslararasılaşma faaliyetleri kapsamında tüm Balkan ülkeleriyle sürekli yakın temas halinde olan Trakya Üniversitesi heyeti, Kosova ziyareti kapsamında Priştine’de önemli görüşmeler gerçekleştirdi. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Ö..

YENİ KOSOVA CUMHURİYETİ’NDEN TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NE BÜYÜK ONUR...

Kosova Yerel Yönetim Bakanı Emili Rexhepi, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na, Kosova Cumhuriyeti’nin kurulduğu ilk günden bu yana üniversitenin bölgede hayata geçirdiği hizmetlerinden ötürü teşekkür plaketi takdim etti. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile birlikte Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

24
Şub
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE, CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYELERİNDE, “YETENEK HER YERDE” KARİYER FUARI…

Trakya Üniversitesi Bölgede Büyük Ses Getirecek Bir Etkinliğe Ev Sahipliği Yapmaya Hazırlanıyor. Gelişen dünyaya ayak uydurarak eğitim, bilim, teknik ve teknoloji alanındaki global yenilikleri yakından takip etmeyi amaçlayan Trakya Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Himayelerinde önemli bir etkinliğe daha imza atmaya hazırlanıyor. Öğrencilerine iyi bir üniversite eğitimi ve kariyer fırsatı sunmak iç..