TÜBİTAK-ARDEB ULUSLARARASI PROJE YAZMA EĞİTİMİ

TÜBİTAK-ARDEB Uluslararası Proje Yazma Eğitimi 13 Nisan 2016 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, akademisyenler, araştırmacılar ve öğrenciler katıldı.

Üniversitemizden uluslararası proje deneyimi olan akademisyenlerimizin ve Sofia Genomic Center Başkanı Acad. Prof. Dr. Atanas Atanassov ile Trakia Democritus Üniversitesinden Prof. Dr. Ionnis Tokatlidis’in sunumlarını gerçekleştireceği etkinliğin açılış konuşmasını Rektörümüz Prof. Dr. Yener Yörük gerçekleştirdi.

Rektörümüz Üniversitemizin projelere verdiği önem ile ilgili yaptığı konuşmasında 3. Nesil üniversitelere geçişte AR-GE, inovasyon ve üniversite–sanayi iş birliğine dikkat çekti. Rektörümüz “Üniversite olarak AR-GE kapasitesinin artırılması için uluslararası projeler çok önemli. Biz de aldığımız TÜBİTAK 1000 projesi ile projeler konusunda %100’e yakın bir farkındalığa ulaştık. Aynı zamanda TÜBİTAK projelerinden gelen gelir ile 14 araştırmacıya istihdam sağlıyoruz ve yaptığımız çalışmalar ile AR-GE gelirlerini artırmayı planlıyoruz.  TTO’nun 2. yılını doldurması ile 10 yıl sürecek olan 1513 projesi hedeflerimizin arasında yer alıyor.” dedi.

Rektörümüz eğitimde emeği geçen herkese teşekkür ederek katılımcılara başarılar diledi.

Rektörümüzün konuşmasının ardından Prof. Dr. Mustafa İnan TÜBİTAK projeleri ile ilgili bir konuşma gerçekleştirdi ve eğitimlere başlandı. Etkinlik ile ilgili ayrıntılı bilginin yer aldığı program ekte yer almaktadır. 

Bu içerik 13 Nisan 2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1258 kez okundu.

program.pdf
(563.36 KB)

   Dosyayı İndir

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

RUMELİ’YE EN ÇOK HİZMET VEREN EĞİTİM KURUMU: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Rumeli’ye En çok Hizmet Veren Eğitim Kurumu Ödülünü aldı. 500 Sivil Toplum Kuruluşunun davet edildiği, 240 Rumeli Balkan Derneğinin katıldığı 20 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kurul..

BALKAN ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile 6 Şubat 2018 tarihinde “Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen çalıştaya, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör&u..

YENİ TACİKİSTAN ÜLKE TANITIM GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gençlik Projesi Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığının desteği ile Üniversitemiz ve Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Tacikistan Ülke Tanıtım Programı 22 Şubat 2018 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Tacikistan Milli Marşının okunmasıyla başlayan etkinlikte Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Haka..

YENİ REKTÖRÜMÜZ MAKEDONYA CUMHURBAŞKANI IVANOV’UN YÖK’TE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ KONFERANSA KATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 21 Şubat 2018 tarihinde YÖK’ün düzenlediği ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak Türkiye'de resmi temaslarda bulunan Makedonya Cumhurbaşkanı Prof. Dr. Gjorge Ivanov’un sunumuyla gerçekleşen  "Üçüncü Milenyumda Yükseköğretime Yönelik Zorluklar, Fırsatlar" konulu konferansa katıldı. Konferansa, YÖK Başkanı Prof. Dr..