TÜBİTAK-ARDEB ULUSLARARASI PROJE YAZMA EĞİTİMİ

TÜBİTAK-ARDEB Uluslararası Proje Yazma Eğitimi 13 Nisan 2016 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, akademisyenler, araştırmacılar ve öğrenciler katıldı.

Üniversitemizden uluslararası proje deneyimi olan akademisyenlerimizin ve Sofia Genomic Center Başkanı Acad. Prof. Dr. Atanas Atanassov ile Trakia Democritus Üniversitesinden Prof. Dr. Ionnis Tokatlidis’in sunumlarını gerçekleştireceği etkinliğin açılış konuşmasını Rektörümüz Prof. Dr. Yener Yörük gerçekleştirdi.

Rektörümüz Üniversitemizin projelere verdiği önem ile ilgili yaptığı konuşmasında 3. Nesil üniversitelere geçişte AR-GE, inovasyon ve üniversite–sanayi iş birliğine dikkat çekti. Rektörümüz “Üniversite olarak AR-GE kapasitesinin artırılması için uluslararası projeler çok önemli. Biz de aldığımız TÜBİTAK 1000 projesi ile projeler konusunda %100’e yakın bir farkındalığa ulaştık. Aynı zamanda TÜBİTAK projelerinden gelen gelir ile 14 araştırmacıya istihdam sağlıyoruz ve yaptığımız çalışmalar ile AR-GE gelirlerini artırmayı planlıyoruz.  TTO’nun 2. yılını doldurması ile 10 yıl sürecek olan 1513 projesi hedeflerimizin arasında yer alıyor.” dedi.

Rektörümüz eğitimde emeği geçen herkese teşekkür ederek katılımcılara başarılar diledi.

Rektörümüzün konuşmasının ardından Prof. Dr. Mustafa İnan TÜBİTAK projeleri ile ilgili bir konuşma gerçekleştirdi ve eğitimlere başlandı. Etkinlik ile ilgili ayrıntılı bilginin yer aldığı program ekte yer almaktadır. 

Bu içerik 13 Nisan 2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1444 kez okundu.

program.pdf
(563.36 KB)

   Dosyayı İndir

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDE ULUSLARARASI ÖĞRENCİ BAŞVURULARI YOĞUN BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR…

Trakya Üniversitesinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı uluslararası öğrenci başvuruları tüm hızıyla devam ediyor. Uluslararası üniversite olma hedefine emin adımlarla ilerleyen ve Balkanlar başta olmak üzere dünyanın 64 farklı ülkesinden 4.400 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan Trakya Üniversitesi, Covid-19 önlemleri kapsamında “Evden Başvuru” formatında gerçekleştirdiği uluslararası öğre..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ UZUNKÖPRÜ MYO ONLİNE MEZUNİYET TÖRENİ DÜZENLEDİ...

Trakya Üniversitesi bünyesinde Covid-19 pandemisi nedeniyle elektronik ortama taşınan etkinlik ve eğitimlere mezuniyetler de eklendi. Uzunköprü Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen sanal mezuniyet töreninde öğrencilerin biraz buruk ama yine de gururlu oldukları yüzlerinden okundu. Her öğrencinin hayalini kurduğu, ailelerin de büyük gurur ve mutlulukla katıldığı mezuniyet törenlerini, pandemi nedeniyle fiziki ortamda..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ YÖNETİMİ, YÖKAK İZLEME PROGRAMI TOPLANTISI’NA KATILDI

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile birlikte Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Prof. Dr. Murat Yurtcan ve Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından düzenlenen “İzleme Programı Toplantısı”na katıldı. YÖKAK, 30 Haziran-2 Temmuz 2020 tarihleri arasında, 2020 yılında İzleme Programı’na dâhil edilen 59 üniversitenin Rektör ve Rektö..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDE İLK ONLİNE DOÇENTLİK SINAVI DÜZENLENDİ

Trakya Üniversitesi, Covid-19 salgını sonrası eğitimde hız kazanan dijitalleşme süreciyle birlikte farklı uygulamalarını elektronik ortama taşımaya devam ediyor. Trakya Üniversitesi Doçentlik E-Sözlü Sınavı Uygulama Usul ve Esasları Yönergesi çerçevesinde gerçekleştirilen ilk online sınavda, İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Hadis Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Taha İmamoğ..