TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN KOSOVA TÜRK TEMSİL HEYET BAŞKANLIĞINA ZİYARET

Kosova’da bulunan Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı ve Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, Trakya Teknopark Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özdemir ve Özel Kalem, Basın Danışmanı Öğr. Gör. Kıvanç Ada ile birlikte Trakya Üniversitesi’nin uluslararası mezunlarından, Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Başdanışmanı, Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şubesi Başkanı ve Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Danışmanı Levent Buş’tan oluşan Trakya Üniversitesi heyeti, Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanlığı’nı ziyaret etti. Kosova’da görev yapan Mehmetçik ile bir araya gelen heyet, askerlerimizle bir süre sohbet etti ve Türkiye’den getirdikleri selamı iletti.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin kararı ile 12 Haziran 1999'dan bu yana Kosova’da güvenliği sağlamakla görevli NATO önderliğinde çok uluslu barış gücü olan KFOR’a bağlı olarak görev yapan Türk Temsil Heyeti’ne gerçekleştirilen ziyarette, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve ekibini, Heyet Başkanı Kurmay Albay Savaş Yanar karşıladı. Prizren Sultan Murat Kışlası’nda gerçekleşen ziyarette Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Türk askerinin görev yaptığı tüm bölgelere barışı ve sükûneti götürdüğüne dikkat çekti. Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Kosova’da, ata yadigarı bu topraklarda, soydaş ve akrabalarımızın can ve mal güvenliğini koruyan gözümüzün bebeği Mehmetçiklerimize, Türkiye’den, Edirne’den selam ve sevgiler getirdik. Bilsinler ki Kosova’da yalnız değiller, her zaman onların yanlarındayız.” dedi. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve beraberindeki heyet, Türk Temsil Heyeti Başkanı Kurmay Albay Savaş Yanar’a, Trakya Üniversitesi’nin Balkanlar vizyonu ile eğitim ve sağlık alanındaki çalışmaları hakkında bilgi vererek, Kosova’da gerçekleştirdiği temasları aktardı.

Osmanlı izlerinin her köşede görüldüğü ve büyük bir Türkiye sevgisinin olduğu Prizren’de önemli bir misyon üstlendiklerini ifade eden Türk Temsil Heyet Başkanı Kurmay Albay Savaş Yanar, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve ekibini ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. Kosova ve Prizren’de Trakya Üniversitesi’nin tanınırlığının çok yüksek olduğunu belirten Kurmay Albay Savaş Yanar, kardeş ve dost Kosova’nın gelişip kalkınmasına yönelik atılan adımlardan ötürü Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu şahsında tüm ekibine teşekkür ederek ziyaretin kahraman Mehmetçikler için büyük bir moral kaynağı olduğunu söyledi.
Bu içerik 27 Ekim 2020 tarihinde yayınlandı ve toplam 368 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

EDİRNE KIRMIZISI LOGOSUNU ARIYOR

Edirne Kırmızısını kent belleğine kazandırmak için yoğun bir çaba harcayan Trakya Üniversitesi, “Edirne Kırmızısı Stratejik Planı” dahilinde çalışmalarına devam ediyor. Edirne Kırmızısına kurumsal bir kimlik kazandırmak için harekete geçen üniversite yönetimi, Türkiye genelini kapsayan ödüllü bir logo tasarım yarışması düzenleyerek rengi yeni logosuyla buluşturuyor.Edirne’nin un..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI İŞİTME ÇALIŞMALARI ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ’NDEN ULUSLARARASI PATENT VE İŞİTSEL FREKANS SEÇİCİLİĞİ İÇİN YENİ BİR HİPOTEZ

Trakya Üniversitesi Uluslararası İşitme Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürü Prof. Dr. Cem Uzun ve Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Erdoğan Bulut’un koklear implantta spatial seçiciliği ve konuşmayı ayırt etmeyi artırmak için geliştirdikleri elektrot frekans kodlama yöntemi ile klinik çalışmalarının yapıldığı İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Odyoloj..

YENİ DOÇ. DR. YELİZ YEŞİL, “VIVUS 2020: RESEARCH CHALLENGES AND DEVELOPMENTAL OPPORTUNİTİES” KONFERANSINDA KONUŞMACI OLARAK YER ALDI

Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yeliz Yeşil, geçtiğimiz günlerde düzenlenen “VIVUS 2020: Research Challenges and Developmental Opportunities” konulu e-konferansa konuşmacı olarak katıldı. Konferans kapsamında, "Analyzing Activities For Increasing Women Employment In Rural Areas In Turkey" başlıklı bir k..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR. NURTEN ÇETİN; ATATÜRK KÜLTÜR, DİL VE TARİH YÜKSEK KURUMU ATATÜRK ARAŞTIRMA MERKEZİ BAŞKANLIĞI BİLİM KURULU ASLİ ÜYELİĞİNE YENİDEN SEÇİLDİ

Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü ve Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Doç. Dr. Nurten Çetin, Kültür ve Turizm Bakanlığı çatısı altında faaliyet gösteren Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi (ATAM) Bilim Kurul..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler