TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ VE ETSO İŞBİRLİĞİNDE LİDERLİK EĞİTİMİ VERİLDİ

Trakya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde ETSO üyelerine Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nda “Liderlik Eğitimi” verildi.

Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Emin Baynazoğlu, eğitmen olarak katıldığı programda Liderlerin Ortak Özellikleri, Liderlik ve Kişilik, Takım Üyelerini İkna Etme ve Yönetme, Çatışma Yönetimi İş Stresi Yönetimi başlıklarını ele aldı. Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Emin Baynazoğlu eğitimin, yönetici ve yönetici adaylarına liderlik tutumunda gelişmeyi sağlamak, planlama yapmayı öğretmek ve nitelikli iş performansı oluşturmayı geliştirmek amacıyla yapıldığını ifade etti.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt "Günümüzde organizasyonlar, örgütler ve şirketler işlerin yürümesi için liderlere ihtiyaç duyarlar. Bizler bu düşünceler ile üyelerimizin gelişime katkı sağlayacağını düşündüğümüz Liderlik Eğitimini tamamladık. Uygulamaların da yapıldığı ve oyunlar ile neşeli bir eğitim gerçekleştirdik. Katılımın da yoğun olduğu bir eğitimdi. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizin çeşitli eğitimler ile niteliklerinin artarak gelişeceğini düşündüğümüz her türlü kişisel gelişim aktivitelere ve eğitimlere yıl boyu devam edeceğiz." dedi.

Trakya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ahmet Atakişi Sürekli Eğitim Merkezi’nin şehrin ve bölgenin sorunlarını çözmek için çalıştıklarını belirterek “Sürekli Eğitim Merkezi olarak şehrimizin ve bölgemizin ihtiyaçlarına cevap verecek her türlü altyapıya sahibiz. Bu kapsamda bölgemizin kurumlarıyla beraber çalışarak kurumlarımızın ve şehrimizin gelişimine katkı sunuyoruz. Eğitimlerimiz ve ortak projelerimiz artarak devam edecektir.” dedi.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Biz Trakya Üniversitesi olarak şehrimize ve bölgemize hizmet etmek, sorunlarına çözüm üretmek için her zaman hazırız. Bu kapsamda Kamu- Sanayi- Üniversite arasında çeşitli iş birliği protokolleri imzaladık. Trakya Üniversitesi olarak şehirden gelecek istek ve taleplere çözüm üretebilecek kapasiteye sahibiz. Üniversite olarak şehrimizin, bölgemizin her zaman yanındayız. Gerçekleştirilen bu eğitimin de yönetici ve yönetici adayları için büyük bir kazanım olduğunu düşüyorum. Bu tarz projelerle, değerli hocalarımızla birlikte şehrimize ve bölgemize değer katmaya devam edeceğiz.” dedi.

Programın sonunda eğitime katılan 50 kişiye sertifikaları verildi.
Bu içerik 31 Temmuz 2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 392 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, KOSOVA HASAN PRİŞTİNE DEVLET ÜNİVERSİTESİ’NİN 50. YIL KUTLAMA TÖRENİNE KATILDI

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Özel Kalem Öğr. Gör. Kıvanç Ada’dan oluşan heyet, Kosova Hasan Priştine Devlet Üniversitesi’nin daveti üzerine, üniversitenin 50. yıl kutlama törenine katılmak üzere Priştine’ye gitti. Aynı..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE KOSOVA REZONANCA TIP BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İKİLİ İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Vizyonunu Balkanlar olarak belirleyen ve bu doğrultuda bölge üniversiteleriyle iş birliğini artırmayı hedefleyen Trakya Üniversitesi, Kosova’nın en önemli sağlık kuruluşlarından Rezonanca Tıp Bilimleri Üniversitesi ile ikili iş birliği anlaşmasına imza attı. Tüm alanlarda sorumluluk alarak tecrübesi ve bilgisiyle Balkanların gelişimine katkı sunmak ve Türkiye ile Trakya Üniversitesinin etki alanını genişletmek için a..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ HEYETİ’NİN PRİŞTİNE TEMASLARI

Uluslararasılaşma faaliyetleri kapsamında tüm Balkan ülkeleriyle sürekli yakın temas halinde olan Trakya Üniversitesi heyeti, Kosova ziyareti kapsamında Priştine’de önemli görüşmeler gerçekleştirdi. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Ö..

YENİ KOSOVA CUMHURİYETİ’NDEN TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NE BÜYÜK ONUR...

Kosova Yerel Yönetim Bakanı Emili Rexhepi, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na, Kosova Cumhuriyeti’nin kurulduğu ilk günden bu yana üniversitenin bölgede hayata geçirdiği hizmetlerinden ötürü teşekkür plaketi takdim etti. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile birlikte Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

24
Şub
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE, CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYELERİNDE, “YETENEK HER YERDE” KARİYER FUARI…

Trakya Üniversitesi Bölgede Büyük Ses Getirecek Bir Etkinliğe Ev Sahipliği Yapmaya Hazırlanıyor. Gelişen dünyaya ayak uydurarak eğitim, bilim, teknik ve teknoloji alanındaki global yenilikleri yakından takip etmeyi amaçlayan Trakya Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Himayelerinde önemli bir etkinliğe daha imza atmaya hazırlanıyor. Öğrencilerine iyi bir üniversite eğitimi ve kariyer fırsatı sunmak iç..