TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ HEMŞİRELİK BÖLÜMÜ, ARNAVUTLUK ELBASAN ALEXANDER XHUVANİ ÜNİVERSİTESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Ümmü Yıldız Fındık, Dr. Öğretim Üyesi Seher Ünver, Dr. Öğretim Üyesi Sacide Yıldızeli Topçu ve Dr. Araştırma Görevlisi Zeynep Kızılcık Özkan ile birlikte 11 Hemşirelik Bölümü öğrencisi, 27 Mayıs-1 Haziran 2018 tarihleri arasında, Arnavutluk Elbasan Alexander Xhuvani Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Elbasan Alexander Xhuvani Üniversitesi ziyareti kapsamında, Rektör Prof. Dr. Skender Topi ve Rektör Yardımcısı Prof. Asoc. Dr. Peçi Naqellari, Tıbbi Teknik Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Asoc. Dr. Shelqim Hidri, Tıbbi Teknik Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Asoc. Dr. Petrit Biberj ve Dr. Zamira Çabiri, Hemşirelik Bölüm Başkanı PhD. Elona Gaxhja ve fakülte öğretim üyeleriyle Uluslararası İlişkiler Koordinatörü PhD. Cand. Eda Çela ve Dış İlişkiler Birimi uzmanları Ma. Algerta Plakaxhiu ve MSC. Eris Ibershimi ile bir araya gelindi. Ziyaretler sırasında Elbasan Alexander Xhuvani Üniversitesi Hemşirelik Bölümü öğrencileriyle tanışıldı, fakülte derslikleri, kütüphane, tele tıp birimi ve kampus gezildi. Hastane ziyaretinde acil birim, ameliyathane, cerrahi servisler ve bu birimlerin işleyişleri öğretim üyelerimize birim yetkilileri tarafından tanıtıldı. Elbasan Alexander Xhuvani Üniversitesi hemşirelik öğrencileri tarafından da öğrencilerimize hastane servisleri gezdirildi. Şehirde, Elbasan Kalesi ve Kral Camii gibi önemli tarihi mekânları gezildi ve dış ilişkiler birimi yetkilileri ile Cami imamından tarihi ve kültürel değerler konusunda bilgi alındı. Etkinliğin 4. gününde “Nursing Students Meeting Conference” başlıklı konferans gerçekleştirildi. Konferansta Türkiye ve Arnavutluk’taki lisans ve yüksek lisans hemşirelik eğitimi ile hemşirelerin çalışma koşullarına yönelik sunumlar yapıldı. Sunumlar sırasında öğrencilerimizden Iva Boksi ve Blerim Budakova tarafından çeviri desteği sağlanarak, konferans Türkçe, İngilizce ve Arnavutça olmak üzere 3 dilde gerçekleştirildi. Yapılan sertifika takdimlerinin ardından konferans tamamlandı. Her iki üniversite arasındaki işbirliğinin güçlenmesi, öğrenci değişimlerinin ve ortak bilimsel etkinliklerin devamlılığının sürdürülmesi yönünde kararlar alındı.

Türkiye’ye döndükten sonra Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret eden Heşirelik Bölümü akademisyen ve öğrenciler, Arnavutluk’a gerçekleştirdikleri ziyaret ve ikili görüşmeler hakkında rektörümüze bilgi verdi. Ziyarette, Hemşirelik Bölümü 2. sınıf öğrencisi Özge Karaca, seyahat sırasında tuttuğu ve Makedonya’dan Arnavutluk’a adım adım fotoğraflarla zenginleştirdiği günlüğünü Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na sundu. Rektörümüz, Arnavutluk’a gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek iki üniversite arasındaki işbirliğinin daha da geliştirilmesi için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını paylaştı.

Bu içerik 08 Haziran 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 531 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NİN GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Trakya Üniversitesi’nin geleneksel bayramlaşma töreni 17 Ağustos Cuma günü gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törene, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu ve Prof. Dr. Mümin Şahin, Genel Sekreter Prof. Dr. Cevdet Kılıç, Genel Sekreter Yardımcıları Ahmet Sezgin ve Öğr. Gör. Hakan Akıncı, Dış İliş..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ’NE YOĞUN İLGİ

Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı yetenek sınavları tamamlandı. Resim, Heykel ve Grafik Tasarım olmak üzere 3 farklı bölümde öğrenim görmek isteyen 650 aday, 30 Temmuz-13 Ağustos tarihleri arasında ön başvurularını gerçekleştirdi. Grafik Tasarım Bölümü’nün 30 kişilik kontenjanı için 86, Resim Bölümü’nün 30 kişilik konte..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KAYITLARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Trakya Üniverstesi, “gönül coğrafyası” olarak tanımladığı Balkanlar’da gönülleri fethetmeyi sürdürüyor. Balkanlar’a en çok hizmet veren eğitim kurumu olmayı misyon edinen Trakya Üniversitesi, “Geleceğe Köprü” sloganıyla çıktığı yolda, uluslararası öğrencilerden yoğun talep görüyor. Uluslararası üniversite olma hedefiyle özellikle Balkanlar’da a..

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANI DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU’NDAN, EDİRNE VE BALKANLARA YENİ SPOR KOMPLEKSİ MÜJDESİ

T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Edirne ve Balkanlara, Trakya Üniversitesi bünyesinde kurulacak yeni spor kompleksinin müjdesini verdi. T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Spor Toto Teşkilat Başkanlığı döneminde proje çalışmalarına başlanan kompleks için, 13 Ağustos 2018’de, Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erha..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

02
Eyl
INTERNATIONAL AGRICULTURAL, BIOLOGICAL AND LIFE SCIENCE CONFERENCE

“International Agricultural, Biological and Life Science Conference” is an international scientific conference organized by Trakya University, Edirne, Turkey. The conference will be held at the Balkan Congress Center, http://www-en.trakya.edu.tr/pages/balkan-congress-venue in Edirne, Turkey on September 2-5, 2018. This conference is a premier international science, technology and business forum focusing on Agriculture, Biology and Life Science. The technical sessions w..

05
Eyl
SUNFLOWER OIL PRODUCTION, QUALITY AND APPLICATIONS

“Sunflower Oil Production, Quality and Applications” is an international conference organized by the International Sunflower Oil Association in collaboration with the Trakya University, Edirne Turkey. The conference will be held at the Balkan Congress Center, http://www-en.trakya.edu.tr/pages/balkan-congress-venue in Edirne, Turkey on September 4, 2018. This conference is a premier international science, technology and business forum focusing on sunflower oil. However, a general sess..