TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ HEMŞİRELİK BÖLÜMÜ, ARNAVUTLUK ELBASAN ALEXANDER XHUVANİ ÜNİVERSİTESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Ümmü Yıldız Fındık, Dr. Öğretim Üyesi Seher Ünver, Dr. Öğretim Üyesi Sacide Yıldızeli Topçu ve Dr. Araştırma Görevlisi Zeynep Kızılcık Özkan ile birlikte 11 Hemşirelik Bölümü öğrencisi, 27 Mayıs-1 Haziran 2018 tarihleri arasında, Arnavutluk Elbasan Alexander Xhuvani Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Elbasan Alexander Xhuvani Üniversitesi ziyareti kapsamında, Rektör Prof. Dr. Skender Topi ve Rektör Yardımcısı Prof. Asoc. Dr. Peçi Naqellari, Tıbbi Teknik Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Asoc. Dr. Shelqim Hidri, Tıbbi Teknik Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Asoc. Dr. Petrit Biberj ve Dr. Zamira Çabiri, Hemşirelik Bölüm Başkanı PhD. Elona Gaxhja ve fakülte öğretim üyeleriyle Uluslararası İlişkiler Koordinatörü PhD. Cand. Eda Çela ve Dış İlişkiler Birimi uzmanları Ma. Algerta Plakaxhiu ve MSC. Eris Ibershimi ile bir araya gelindi. Ziyaretler sırasında Elbasan Alexander Xhuvani Üniversitesi Hemşirelik Bölümü öğrencileriyle tanışıldı, fakülte derslikleri, kütüphane, tele tıp birimi ve kampus gezildi. Hastane ziyaretinde acil birim, ameliyathane, cerrahi servisler ve bu birimlerin işleyişleri öğretim üyelerimize birim yetkilileri tarafından tanıtıldı. Elbasan Alexander Xhuvani Üniversitesi hemşirelik öğrencileri tarafından da öğrencilerimize hastane servisleri gezdirildi. Şehirde, Elbasan Kalesi ve Kral Camii gibi önemli tarihi mekânları gezildi ve dış ilişkiler birimi yetkilileri ile Cami imamından tarihi ve kültürel değerler konusunda bilgi alındı. Etkinliğin 4. gününde “Nursing Students Meeting Conference” başlıklı konferans gerçekleştirildi. Konferansta Türkiye ve Arnavutluk’taki lisans ve yüksek lisans hemşirelik eğitimi ile hemşirelerin çalışma koşullarına yönelik sunumlar yapıldı. Sunumlar sırasında öğrencilerimizden Iva Boksi ve Blerim Budakova tarafından çeviri desteği sağlanarak, konferans Türkçe, İngilizce ve Arnavutça olmak üzere 3 dilde gerçekleştirildi. Yapılan sertifika takdimlerinin ardından konferans tamamlandı. Her iki üniversite arasındaki işbirliğinin güçlenmesi, öğrenci değişimlerinin ve ortak bilimsel etkinliklerin devamlılığının sürdürülmesi yönünde kararlar alındı.

Türkiye’ye döndükten sonra Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret eden Heşirelik Bölümü akademisyen ve öğrenciler, Arnavutluk’a gerçekleştirdikleri ziyaret ve ikili görüşmeler hakkında rektörümüze bilgi verdi. Ziyarette, Hemşirelik Bölümü 2. sınıf öğrencisi Özge Karaca, seyahat sırasında tuttuğu ve Makedonya’dan Arnavutluk’a adım adım fotoğraflarla zenginleştirdiği günlüğünü Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na sundu. Rektörümüz, Arnavutluk’a gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek iki üniversite arasındaki işbirliğinin daha da geliştirilmesi için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını paylaştı.

Bu içerik 08 Haziran 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 1032 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ VE İPEKYOL ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi ve Trakya Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü’nün (MEYOK) ortak çalışmaları kapsamında, Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi İşveren Portalı üye firmalarından İpekyol Giyim San. Paz. Ve Tic. A.Ş. ile “Üniversite-Sanayi İşbirliği Protokolü” imzalandı. Kariyer Merkezi’nde gerçekleştirilen imza törenine, Trakya Üniversitesi adına ..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ YENİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARINI BEKLİYOR...

Trakya Üniversitesi, bölgenin ve Balkanların en büyük sağlık kuruluşu olan Tıp Fakültesi Hastanesi’ne 68 yeni çalışma arkadaşı alıyor. Çocuk Gelişimcisi, Fizyoterapist, Diyetisyen, Psikolog, Hemşire ve Sağlık Teknikeri kadrolarına alınacak çalışanlar, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre, KPSS B grubu puan sıralaması esas alınarak belirlenecek. Adaylar belirtilen unvanlardan ya..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI’NDAN GERİ DÖNÜŞÜM HAREKETİ

Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, başta Bolcaana Yemekhanesi olmak üzere üniversitenin tüm yerleşkelerinde geri dönüşüm hareketi başlattı. 14-20 Ekim 2018 tarihleri arasında kutlanan “Dünya Standartlar Günü ve Türkiye Standartları Haftası” kapsamında hayata geçirilen çalışmalarla, Trakya Üniversitesi’ndeki atıkların geri dönüştürü..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ, PROF. DR. KENAN SARIDOĞAN’I EMEKLİLĞE UĞURLADI...

Trakya Üniversitesi’ne 1988 yılından bu yana aralıksız şekilde hizmet eden, birçok genç tabibin ve Ortopedi ve Travmatoloji uzmanının yetişmesine katkıda bulunan Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kenan Sarıdoğan için emeklilik töreni düzenlendi. Dr. Ratip Kazancıgil Derslik Binası’nda gerçekleştirilen törene, Trakya Üniversitesi Rek..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

23
Eki
2018 TÜBİTAK BİGG PROGRAMI TANITIM ETKİNLİĞİ

Değerli Girişimciler,200 Bin TL’ye kadar hibe desteği sağlayan TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci (BİGG) Programı’na, 1 Kasım 2018 tarihine kadar teblegirisim.com üzerinden başvuru kabul etmeye devam ediyoruz! Bu etkinliğe katılarak, 200 Bin TL’lik hibe desteğine ulaşmak için projenizi nasıl hazırlayabileceğinizi ve başvurunuzu nasıl yapabileceğinizi danışman ekibimizden ve de geçmiş dönemlerde bu destekten faydalanan giri..