TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NUN, “20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI” MESAJI

Acılar ve zulümlerle yoğrulmuş Kıbrıs Türk halkının haklarına, özgürlüklerine ve mevcudiyetine kasteden teşebbüs, Türk milletinin birlik, dirlik ve kararlılığı ile bir daha tahayyül edilemeyecek şekilde tarihe gömülmüştür. 

Dünya tarihinin gördüğü en kanlı zulümlerden birine son veren ve adaya barışı getiren harekâtın 45. yıl dönümünü, Yavru Vatan’daki Türk toplumunun maruz bırakıldığı haksız ve gayrimeşru kısıtlamaların bilinciyle idrak ediyoruz. 

Ülkemiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman Kıbrıslı kardeşlerimizin yanında olmaya devam edecektir. Kıbrıs Türklüğünün, dolayısıyla aziz milletimizin kurtuluş mücadelelerinden biri olan Kıbrıs Barış Harekatı’nda canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükran ve saygıyla anıyorum.

Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu
Trakya Üniversitesi Rektörü
Bu içerik 20 Temmuz 2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 328 kez okundu.

Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN KAMU-SANAYİ-ÜNİVERSİTE (KÜSİ) İŞ BİRLİĞİNE ÖNEMLİ DESTEK

Trakya Üniversitesi, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası ile Uzunköprü Ticaret Borsası arasında bilgi alışverişini güçlendirmek, Kamu-Sanayi-Üniversite (KÜSİ) iş birliğini geliştirmek ve sürdürülebilir bir diyalog sistematiği oluşturmak, üniversitede üretilen bilgiyi ticarileştirerek ülke ekonomisine katkıda bulunmak, üretim ve hizmet sektörlerinde inovasyon ve AR-GE faaliyetlerini desteklemek amac..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN BİR İLK: “BALKAN-TÜRK TEMEL DRONE EĞİTİMİ”

Uluslararası üniversite olma hedefi doğrultusunda yürüttüğü sistemli çalışmalar ve “Geleceğe Köprü” sloganıyla yola çıkan Trakya Üniversitesi, kapılarını Balkanlar’a açarak uluslararası bir projeye daha ev sahipliği yapıyor. Her geçen gün önemi artan, kuşkusuz Balkanlara can veren kurum ve yapıların başında gelen Trakya Üniversitesi, “Balkan-Türk Temel Drone Eğitimi..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI ÇALIŞANLARINA “HİJYEN EĞİTİMİ” VERİLDİ...

Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı çalışanları, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen ve Keşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Parlak tarafından gerçekleştirilen “Hijyen Eğitimi”ne katıldı. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitime, Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı &cce..

BALKANLAR’DAN YOĞUN İLGİ GÖREN “KÜLTÜR MİRASI” ATÖLYESİ TAMAMLANDI

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü ve Edirne Valiliği’nin iş birliğiyle Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından organize edilen, 18’i Avrupa ve Balkan ülkelerinden olmak üzere toplam 40 öğrencinin katıldığı “Kültür Mirası Atölyesi”nde, “Kent İçinde Anıt” konulu atölyeler dizisini başarıyla tamamlayan öğrenciler sertifikalarını aldı. Trakya Üniversitesi M..