TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NDAN EMEKLİYE AYRILAN PROF. DR. İLKER ALP’E TEŞEKKÜR

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 30 yılı aşkın süredir Trakya Üniversitesi’ne hizmet eden ve geçtiğimiz günlerde emekli olan Edebiyat Fakültesi Dekanı ve Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlker Alp’e, kuruma sağladığı katkı ve hizmetlerden ötürü teşekkür etti. Trakya Üniversitesi Yönetim Kurulu Toplantısı sırasında, Prof. Dr. İlker Alp’e teşekkür plaketi takdim eden Rektör Erhan Tabakoğlu, “İlker Hocamıza, ailesi ve sevdikleriyle sağlıklı, mutlu, uzun bir hayat diliyorum.” dedi.

Trakya Üniversitesi’nde 31 yıl görev yaptıktan sonra Ocak ayında emekliye ayrılan Edebiyat Fakültesi Dekanı ve Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlker Alp, Trakya Üniversitesi yönetimini ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Yurtcan ve Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Genel Sekreter Prof. Dr. Cevdet Kılıç ile fakülte dekanları ve yüksekokul müdürlerinin de yer aldığı yönetim toplantısında Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu tarafından Prof. Dr. İlker Alp’e teşekkür plaketi takdim edildi.

Prof. Dr. İlker Alp’in dekanlık görevi süresince başarılı birçok çalışmaya imza attığını, gerek tecrübesi gerekse de bilgi birikimiyle Trakya Üniversitesi’ne büyük katkı sağladığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Değerli Hocamıza akademik çalışmalarındaki ve idari görevlerindeki katkılarından ötürü teşekkür ediyoruz. Hocamız 30 yılı aşkın süre boyunca üniversitemiz adına çok başarılı çalışmalara imza attı ve bu çalışmalarıyla üniversitemize büyük değer kattı. İnanıyorum ki bundan sonra da bize tecrübesiyle katkı sunmaya devam edecek. İlker Hocamıza bundan sonraki yaşamında ailesi ve sevdikleriyle sağlıklı, mutlu, huzurlu ve uzun bir hayat diliyorum.” dedi. Prof. Dr. İlker Alp, daha sonra dekanlık mührünü Edebiyat Fakültesi Dekanlığı görevine atanan Prof. Dr. Müberra Gürgendereli'ye teslim etti. 

Trakya Üniversitesi’nde 1989-2020 yılları arasında görev yapan Prof. Dr. İlker Alp, Yükseköğretim Kurumu’nda “Ermeni Meselesi Alt Komite Üyeliği”, Başbakanlık’ta “Tarih Danışmanlığı”, Atatürk Dil ve Tarih Yüksek Kurumu’nda “Atatürk Araştırma Merkezi Üyeliği” görevlerin yanı sıra Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanlığı gibi birçok idari ve akademik görevde bulundu. Tarih Bölümü öğretim üyesi olarak Yakınçağ Tarihi alanındaki derslerin yanı sıra pek çok kaynak eser, araştırma, makale ve bilimsel esere imza attı.

Haber: Orkun AKMAN
Editör: Sertan ATASOY

Bu içerik 14 Şubat 2020 tarihinde yayınlandı ve toplam 782 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, KOSOVA HASAN PRİŞTİNE DEVLET ÜNİVERSİTESİ’NİN 50. YIL KUTLAMA TÖRENİNE KATILDI

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Özel Kalem Öğr. Gör. Kıvanç Ada’dan oluşan heyet, Kosova Hasan Priştine Devlet Üniversitesi’nin daveti üzerine, üniversitenin 50. yıl kutlama törenine katılmak üzere Priştine’ye gitti. Aynı..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE KOSOVA REZONANCA TIP BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İKİLİ İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Vizyonunu Balkanlar olarak belirleyen ve bu doğrultuda bölge üniversiteleriyle iş birliğini artırmayı hedefleyen Trakya Üniversitesi, Kosova’nın en önemli sağlık kuruluşlarından Rezonanca Tıp Bilimleri Üniversitesi ile ikili iş birliği anlaşmasına imza attı. Tüm alanlarda sorumluluk alarak tecrübesi ve bilgisiyle Balkanların gelişimine katkı sunmak ve Türkiye ile Trakya Üniversitesinin etki alanını genişletmek için a..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ HEYETİ’NİN PRİŞTİNE TEMASLARI

Uluslararasılaşma faaliyetleri kapsamında tüm Balkan ülkeleriyle sürekli yakın temas halinde olan Trakya Üniversitesi heyeti, Kosova ziyareti kapsamında Priştine’de önemli görüşmeler gerçekleştirdi. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Ö..

YENİ KOSOVA CUMHURİYETİ’NDEN TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NE BÜYÜK ONUR...

Kosova Yerel Yönetim Bakanı Emili Rexhepi, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na, Kosova Cumhuriyeti’nin kurulduğu ilk günden bu yana üniversitenin bölgede hayata geçirdiği hizmetlerinden ötürü teşekkür plaketi takdim etti. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile birlikte Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

24
Şub
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE, CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYELERİNDE, “YETENEK HER YERDE” KARİYER FUARI…

Trakya Üniversitesi Bölgede Büyük Ses Getirecek Bir Etkinliğe Ev Sahipliği Yapmaya Hazırlanıyor. Gelişen dünyaya ayak uydurarak eğitim, bilim, teknik ve teknoloji alanındaki global yenilikleri yakından takip etmeyi amaçlayan Trakya Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Himayelerinde önemli bir etkinliğe daha imza atmaya hazırlanıyor. Öğrencilerine iyi bir üniversite eğitimi ve kariyer fırsatı sunmak iç..