TRAKYA ÜNİVERSİTESİ KARAAĞAÇ YERLEŞKESİNDEKİ CUMHURİYET FİDANLARI KÖK SALIYOR...

Cumhuriyetin bir simgesi olarak Trakya Üniversitesi tarafından gelenekselleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Fidan Dikim Töreni, Karaağaç Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi. Törene Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Genel Sekreter ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Çan, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Tammam Sipahi, Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Sezgin ile akademik ve idari çalışanlar katıldı.

Tarihte birçok devlet kurmuş büyük Türk milletinin, Cumhuriyetin 97. yılını kutladığını ifade eden Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 600 yıl üç kıtaya hükmeden Osmanlı Devleti’nin son yıllarının büyük acılarla geçtiğini belirtti. Balkanlardan uzaklaştırılan ve Anadolu’dan da uzaklaştırılmak istenen Türk milletinin ölüm-kalım mücadelesi verdiğini dile getiren Rektör Prof. Dr. Tabakoğlu “Bu büyük millet esir olmaktansa ‘Ya İstiklal Ya Ölüm!’ demiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla beraber Anadolu’da ateşi yakılan bu mücadele, tüm vatanı baştan sona sarmış ve yedi düvele karşı verilmiştir. Bu kutlu mücadelenin sonunda 29 Ekim’de ilan edilen cumhuriyetle aziz milletimiz yürüyüşüne devam ediyor.” dedi.

Kuruluşundan bu yana pek çok neslin cumhuriyetle yetiştiğini vurgulayan Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Bizler de Cumhuriyetin yetiştirdiği nesiliz. Bizden sonra da evlatlarımız yetişiyor. Cumhuriyetin bayrağını inşallah aldığımızdan yerden daha ileriye taşıyacağız. Trakya Üniversitesi ailesi olarak bu inanç ve bu ruhla kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz. Çok daha güzel günlerde buluşmak için canla başla mücadele edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Mazlum birçok milletin umudunun aziz Türk milleti olduğunu ve bu umudun güçlenerek ilerlemesi için her gün aynı inanç ve kararlılıkla çalışmak zorunda olduklarını ifade eden Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Bu büyük milletin şanlı günleri inşallah yakında geri gelecek. Bu güzel günlerin en yakın zamanda gelmesi için yaptığımız çalışmaların yanı sıra Trakya Üniversitesi olarak güzel bir geleneğimiz de var. Diktiğimiz bu ağaçla Cumhuriyetimize güzel bir nişane bırakalım. Fidanı bizler dikiyoruz ama çocuklarımız sulayacak ki fidanlar gibi onlar da cumhuriyetle büyüsünler.” dedi.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun konuşmasının ardından katılımcılar tarafından Cumhuriyetin 97. Yıl fidanının dikimi gerçekleştirildi.
Bu içerik 29 Ekim 2020 tarihinde yayınlandı ve toplam 762 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

EDİRNE KIRMIZISI LOGOSUNU ARIYOR

Edirne Kırmızısını kent belleğine kazandırmak için yoğun bir çaba harcayan Trakya Üniversitesi, “Edirne Kırmızısı Stratejik Planı” dahilinde çalışmalarına devam ediyor. Edirne Kırmızısına kurumsal bir kimlik kazandırmak için harekete geçen üniversite yönetimi, Türkiye genelini kapsayan ödüllü bir logo tasarım yarışması düzenleyerek rengi yeni logosuyla buluşturuyor.Edirne’nin un..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI İŞİTME ÇALIŞMALARI ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ’NDEN ULUSLARARASI PATENT VE İŞİTSEL FREKANS SEÇİCİLİĞİ İÇİN YENİ BİR HİPOTEZ

Trakya Üniversitesi Uluslararası İşitme Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürü Prof. Dr. Cem Uzun ve Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Erdoğan Bulut’un koklear implantta spatial seçiciliği ve konuşmayı ayırt etmeyi artırmak için geliştirdikleri elektrot frekans kodlama yöntemi ile klinik çalışmalarının yapıldığı İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Odyoloj..

YENİ DOÇ. DR. YELİZ YEŞİL, “VIVUS 2020: RESEARCH CHALLENGES AND DEVELOPMENTAL OPPORTUNİTİES” KONFERANSINDA KONUŞMACI OLARAK YER ALDI

Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yeliz Yeşil, geçtiğimiz günlerde düzenlenen “VIVUS 2020: Research Challenges and Developmental Opportunities” konulu e-konferansa konuşmacı olarak katıldı. Konferans kapsamında, "Analyzing Activities For Increasing Women Employment In Rural Areas In Turkey" başlıklı bir k..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR. NURTEN ÇETİN; ATATÜRK KÜLTÜR, DİL VE TARİH YÜKSEK KURUMU ATATÜRK ARAŞTIRMA MERKEZİ BAŞKANLIĞI BİLİM KURULU ASLİ ÜYELİĞİNE YENİDEN SEÇİLDİ

Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü ve Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Doç. Dr. Nurten Çetin, Kültür ve Turizm Bakanlığı çatısı altında faaliyet gösteren Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi (ATAM) Bilim Kurul..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler