TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE UKRAYNA V.N. KARAZİN KHARKİV ULUSAL ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Ukrayna V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zarif F. Nazyrov ile Dış İlişkiler Sorumlusu Dr. Iryna O. Shteimiller ve beraberindeki heyet, uluslararası iş birliği amacıyla Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile bir araya geldi. 25 Temmuz 2018’de Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile birlikte YÖK Denetleme Kurulu Üyesi ve Bitlis Eren Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Mahmut Doğru ve Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz da yer aldı. Hayata geçirdiği uluslararası iş birlikleriyle bir dünya üniversitesi olma yolunda ilerleyen Trakya Üniversitesi, akredite olmak, seçkin birliklere üye olmak ve stratejik ortaklıklar kurmak amacıyla Ukrayna V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi ile öğrenci ve öğretim elemanı değişimi, ortak projeler üretilmesi ve ortak bilimsel-akademik çalışmalar gerçekleştirilmesi konularını kapsayan bir iş birliği protokolüne imza attı. 
Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu konuyla ilgili, “Trakya Üniversitesi olarak uluslararası donananıma sahip, alanında yetkin öğrenciler yetiştirmek için gece gündüz demeden çalışıyor, öğrencilerimiz ve akademisyenlerimize sunduğumuz olanakları her geçen gün daha da zenginleştiriyoruz. Bunun için küresel çapta tanınan, saygın kurumlarla iş birlikleri gerçekleştiriyoruz. En büyük etkinliğimizi Balkanlarda göstermekle birlikte, Avrupa Birliği ülkelerinin yanı sıra farklı coğrafyalardan üniversitelerle yaptığımız ikili iş birliği anlaşmaları sayesinde öğrencilerimizi birer dünya vatandaşı olarak yetiştiriyor, akademisyenlerimize yeni ufuklar açıyoruz. Bu kapsamda, Ukrayna V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi’yle iş birliğine gitmekten de büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi. 
Ukrayna V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zarif F. Nazyrov ise “Yunanistan, Türkiye ve birçok Batı ülkesiyle iş birliği içerisindeyiz. Türk üniversiteleriyle nitelikli ve olumlu sonuçlar aldığımız projeler, çalışmalar ve iş birlikleri gerçekleştiriyoruz. Şu anda Türk üniversitelerinin yanı sıra ve Avrupa ile göçmen öğrenciler üzerine yaptığımız çalışmalar var. Birçok üniversiteden, farklı kültürlerden gelen öğrencilere ev sahipliği yapıyoruz. Ayrıca üniversitemizde çok değer verdiğimiz büyük bir ‘Türk Kültür Merkezi’ var. Bulunduğu bölgedeki hakimiyeti, özel konumu ve birikimiyle Trakya Üniversitesi ile çalışmayı arzuluyor ve birlikte gerçekleştirebileceğimiz ortak projeler olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini aktardı.
 
Trakya Üniversitesi’nin uluslararası arenadaki etkinliğinin daha da artması noktasında önemli bir adım olan anlaşma; ön lisans, lisans ve lisansüstü eğitim-öğretimi, bilimsel ve teknolojik araştırma geliştirme projelerini, bilimsel, sosyal ve kültürel etkinlikler alanlarında yapılacak ortak çalışmaları içeriyor. Ayrıca Trakya Üniversitesi ve Ukrayna V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi arasında 2+2 Lisans,  3+2 Lisans + Yüksek Lisans öğrenci değişim programlarıyla öncelikle “Temel Bilimler” olmak üzere öğrencilere çift diploma ve öğretim elemanı değiştirme programlarını kapsıyor. 
İş birliği protokolü imzalarının atılmasının ardından Doç. Dr. Murat Türkyılmaz’ın eşliğinde yöresel lezzetleri deneyimleyen heyet, sonrasında Trakya Üniversitesi Sultan 2. Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi’ni gezdi.
Bu içerik 26 Temmuz 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 1275 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN PROF. DR. CUMHUR KILINÇER’İN BAŞARISI…

Trakya Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Cumhur Kılınçer, Nörolojik spinal cerrahları ortak çatı altında buluşturarak iletişimini sağlamak, spinal cerrahi ve periferik sinir cerrahisi konusunda eğitim ve öğretim vermek, güncel gelişmeleri aktarmak, ulusal ve uluslararası toplantılar düzenlemek, klinik, anatomik ve deneysel çalışmaları, çok merkezli araştırmaları koordine ..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE ONKOLOJİ HEMŞİRELİĞİ KURSU

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ve Onkoloji Hemşireliği Derneği iş birliği ile düzenlenen “Onkoloji Hemşireliği Kursu”, Trakya Üniversitesi Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Onkoloji hemşirelerini güncel uygulamalarla aydınlatmak ve hastalığa yönelik farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen etkinlikte 52 katılımcı yer aldı.  Kalp ve damar hastal..

TRAKYA ÜNİVERSİTELİLER, ENGELLİ ÖĞRENCİLERLE KURABİYE YAPTI…

Trakya Üniversitesi Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, uygulama etkinlikleri çerçevesinde, Trakya Üniversitesi Armağan Dönertaş Engelli Çocuklar Eğitim Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde eğitim gören gençlerle birlikte kurabiye yaptı.  Etkinliğin uygulama sorumluları Melisa Serçiler, Nursena Aktaş, Ayça Dörtgöz ve Fat..

TRAKYA ÜNİVERSİTELİLER, İSTEĞE BAĞLI İNGİLİZCE HAZIRLIK UYGULAMASI İLE FARK YARATIYOR…

Öğrencilerinin yabancı dil yeterliliğine katkı sağlamak amacıyla sürekli projeler geliştiren Trakya Üniversitesi, örnek bir projeye daha imza attı. Çağın ihtiyaçlarına uygun, donanımlı bireyler yetiştiren Trakya Üniversitesi, yeni projesiyle, öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanı sıra sosyal ve kişisel gelişimlerine de destek oluyor. Proje ile birlikte, akreditasyon süreçlerinden başarıyla geçen ve bağımsı..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

20
Kas
HER YÖNÜYLE İPSALA SEMPOZYUMU

Her Yönüyle İpsala Sempozyumu İpsala ve civarındaki buluntular ışığında bölgedeki kültürel gelişim süreçlerinin önemli izlerini ortaya koyan yerleşimlerin tarihselleştirilmesinin 7500 ve 8000 yılı rahatlıkla aştığı görülmektedir. Bugün Türkiye Trakya'sı sınırları içinde kalan belli başlı koloniler veya kent-devletleri arasında İpsala da bulunuyordu. İpsala, eski bir Trak kentidir. Milattan önce 4..