TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE KOSGEB EDİRNE İL MÜDÜRLÜĞÜ, İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜNE İMZA ATTI

Kamu-Sanayi ve Üniversite iş birliğinde Edirne’yi lokomotif şehir haline getirmek için çalışmalarına devam eden Trakya Üniversitesi yeni bir protokole daha imza attı. Küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin yanı sıra inovatif fikir sahibi gençlere de destek veren KOSGEB ile sanayiye teknolojik ve yetişmiş insan gücü alt yapısı ile büyük destek sağlayan Trakya Üniversitesi arasında 26 Temmuz 2019’da iş birliği protokolü imzalandı. Rektörlük Binası’nda gerçekleşen imza törenine Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Edirne KOSGEB İl Müdürü Veysel Vural’ın yanı sıra Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ile KOSGEM uzmanlarından Tarık Altuntaş katıldı.

İmza töreninde açıklamalarda bulunan Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, üniversitelerin toplumsal gelişimin merkezinde yer aldığını ve bulundukları kente birçok açıdan katkı sağladığını ifade ederek yerel ekonomi açısından farklı sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi ile kentin ticari ve sanayi hacminin ve faaliyetlerinin artırılması noktasında çok önemli olduğunu vurguladı. Trakya Üniversitesinin de Edirne’de faaliyet gösteren ve kentin ekonomisine yön veren kurum ve kuruluşlarla birlikte olmaya ve üniversite, iş dünyası ile kent etkileşimine örnek teşkil edebilecek iş birliği ve projelere imza atmaya her daim hazır olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Tabakoğlu “Bu doğrultuda, kentimizin ihtiyaç duyduğu proje ve adımlar için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Proje geliştirme, sunma ve hazırlama konularında daha önceki tecrübelerle de yetkinliğini ispatlamış Trakya Üniversitesinin KOSGEB ile gerçekleştireceği iş birliği protokolü ile pek çok işte olduğu gibi üniversite-sanayi iş birliği konularında da yine önemli bir misyon üstleneceğini düşünüyorum. KOSGEB ile imzalayacağımız iş birliği protokolü, bu anlamda Üniversitemizin toplumla daha çok bütünleşmesine ve topluma bir katkı sunulmasına da vesile olacak. KOSGEB ile mevcut olan ilişkilerimiz ve iş birliğimiz, bu protokol ile daha da güçlenmiş olacak. Bu protokol yerel kalkınma, iş dünyası, sanayi ve üniversite iş birliği, bölgenin gelişmesine yönelik ekonomik ve sosyal iş birliği açısından son derece önemli. KOSGEB ile örnek bir iş birliği anlaşmasına imza atmaktan mutluluk ve gurur duyduğumuzu belirtmek isterim.” dedi.

Devletimizin tüm birimleriyle üniversite sanayi ve kamu iş birliğini önemsediğini ifade eden KOSGEB Edirne İl Müdürü Veysel Vural “Sanayimizin üniversiteden ve kamudan destek almasını istiyoruz. Bu kapsamda AR-GE inovasyon desteğimizle firmaları desteklerken üniversitelerden de danışmanlık ve projenin izlenilmesi yönünde destek alıyoruz. Bu tür çalışmalarımız şu anda meyvesini vermeye başladı. Özellikle son 3 yıldır faaliyetler daha da arttı. Bu protokolün Edirne’deki sanayicilerimize, girişimcilere ve AR-GE çalışmaları bulunan hocalarımıza bir artı olacağını düşünüyorum.” dedi.


Haber: Elif Nur Gürdel&Fırat Güngör
Editör: Sertan Atasoy
Fotoğraf: Mustafa Topyanak
Bu içerik 31 Temmuz 2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 363 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN KAMU-SANAYİ-ÜNİVERSİTE (KÜSİ) İŞ BİRLİĞİNE ÖNEMLİ DESTEK

Trakya Üniversitesi, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası ile Uzunköprü Ticaret Borsası arasında bilgi alışverişini güçlendirmek, Kamu-Sanayi-Üniversite (KÜSİ) iş birliğini geliştirmek ve sürdürülebilir bir diyalog sistematiği oluşturmak, üniversitede üretilen bilgiyi ticarileştirerek ülke ekonomisine katkıda bulunmak, üretim ve hizmet sektörlerinde inovasyon ve AR-GE faaliyetlerini desteklemek amac..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN BİR İLK: “BALKAN-TÜRK TEMEL DRONE EĞİTİMİ”

Uluslararası üniversite olma hedefi doğrultusunda yürüttüğü sistemli çalışmalar ve “Geleceğe Köprü” sloganıyla yola çıkan Trakya Üniversitesi, kapılarını Balkanlar’a açarak uluslararası bir projeye daha ev sahipliği yapıyor. Her geçen gün önemi artan, kuşkusuz Balkanlara can veren kurum ve yapıların başında gelen Trakya Üniversitesi, “Balkan-Türk Temel Drone Eğitimi..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI ÇALIŞANLARINA “HİJYEN EĞİTİMİ” VERİLDİ...

Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı çalışanları, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen ve Keşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Parlak tarafından gerçekleştirilen “Hijyen Eğitimi”ne katıldı. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitime, Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı &cce..

BALKANLAR’DAN YOĞUN İLGİ GÖREN “KÜLTÜR MİRASI” ATÖLYESİ TAMAMLANDI

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü ve Edirne Valiliği’nin iş birliğiyle Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından organize edilen, 18’i Avrupa ve Balkan ülkelerinden olmak üzere toplam 40 öğrencinin katıldığı “Kültür Mirası Atölyesi”nde, “Kent İçinde Anıt” konulu atölyeler dizisini başarıyla tamamlayan öğrenciler sertifikalarını aldı. Trakya Üniversitesi M..