TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE KOSGEB EDİRNE İL MÜDÜRLÜĞÜ, İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜNE İMZA ATTI

Kamu-Sanayi ve Üniversite iş birliğinde Edirne’yi lokomotif şehir haline getirmek için çalışmalarına devam eden Trakya Üniversitesi yeni bir protokole daha imza attı. Küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin yanı sıra inovatif fikir sahibi gençlere de destek veren KOSGEB ile sanayiye teknolojik ve yetişmiş insan gücü alt yapısı ile büyük destek sağlayan Trakya Üniversitesi arasında 26 Temmuz 2019’da iş birliği protokolü imzalandı. Rektörlük Binası’nda gerçekleşen imza törenine Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Edirne KOSGEB İl Müdürü Veysel Vural’ın yanı sıra Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ile KOSGEM uzmanlarından Tarık Altuntaş katıldı.

İmza töreninde açıklamalarda bulunan Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, üniversitelerin toplumsal gelişimin merkezinde yer aldığını ve bulundukları kente birçok açıdan katkı sağladığını ifade ederek yerel ekonomi açısından farklı sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi ile kentin ticari ve sanayi hacminin ve faaliyetlerinin artırılması noktasında çok önemli olduğunu vurguladı. Trakya Üniversitesinin de Edirne’de faaliyet gösteren ve kentin ekonomisine yön veren kurum ve kuruluşlarla birlikte olmaya ve üniversite, iş dünyası ile kent etkileşimine örnek teşkil edebilecek iş birliği ve projelere imza atmaya her daim hazır olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Tabakoğlu “Bu doğrultuda, kentimizin ihtiyaç duyduğu proje ve adımlar için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Proje geliştirme, sunma ve hazırlama konularında daha önceki tecrübelerle de yetkinliğini ispatlamış Trakya Üniversitesinin KOSGEB ile gerçekleştireceği iş birliği protokolü ile pek çok işte olduğu gibi üniversite-sanayi iş birliği konularında da yine önemli bir misyon üstleneceğini düşünüyorum. KOSGEB ile imzalayacağımız iş birliği protokolü, bu anlamda Üniversitemizin toplumla daha çok bütünleşmesine ve topluma bir katkı sunulmasına da vesile olacak. KOSGEB ile mevcut olan ilişkilerimiz ve iş birliğimiz, bu protokol ile daha da güçlenmiş olacak. Bu protokol yerel kalkınma, iş dünyası, sanayi ve üniversite iş birliği, bölgenin gelişmesine yönelik ekonomik ve sosyal iş birliği açısından son derece önemli. KOSGEB ile örnek bir iş birliği anlaşmasına imza atmaktan mutluluk ve gurur duyduğumuzu belirtmek isterim.” dedi.

Devletimizin tüm birimleriyle üniversite sanayi ve kamu iş birliğini önemsediğini ifade eden KOSGEB Edirne İl Müdürü Veysel Vural “Sanayimizin üniversiteden ve kamudan destek almasını istiyoruz. Bu kapsamda AR-GE inovasyon desteğimizle firmaları desteklerken üniversitelerden de danışmanlık ve projenin izlenilmesi yönünde destek alıyoruz. Bu tür çalışmalarımız şu anda meyvesini vermeye başladı. Özellikle son 3 yıldır faaliyetler daha da arttı. Bu protokolün Edirne’deki sanayicilerimize, girişimcilere ve AR-GE çalışmaları bulunan hocalarımıza bir artı olacağını düşünüyorum.” dedi.


Haber: Elif Nur Gürdel&Fırat Güngör
Editör: Sertan Atasoy
Fotoğraf: Mustafa Topyanak
Bu içerik 31 Temmuz 2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 407 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, KOSOVA HASAN PRİŞTİNE DEVLET ÜNİVERSİTESİ’NİN 50. YIL KUTLAMA TÖRENİNE KATILDI

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Özel Kalem Öğr. Gör. Kıvanç Ada’dan oluşan heyet, Kosova Hasan Priştine Devlet Üniversitesi’nin daveti üzerine, üniversitenin 50. yıl kutlama törenine katılmak üzere Priştine’ye gitti. Aynı..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE KOSOVA REZONANCA TIP BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İKİLİ İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Vizyonunu Balkanlar olarak belirleyen ve bu doğrultuda bölge üniversiteleriyle iş birliğini artırmayı hedefleyen Trakya Üniversitesi, Kosova’nın en önemli sağlık kuruluşlarından Rezonanca Tıp Bilimleri Üniversitesi ile ikili iş birliği anlaşmasına imza attı. Tüm alanlarda sorumluluk alarak tecrübesi ve bilgisiyle Balkanların gelişimine katkı sunmak ve Türkiye ile Trakya Üniversitesinin etki alanını genişletmek için a..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ HEYETİ’NİN PRİŞTİNE TEMASLARI

Uluslararasılaşma faaliyetleri kapsamında tüm Balkan ülkeleriyle sürekli yakın temas halinde olan Trakya Üniversitesi heyeti, Kosova ziyareti kapsamında Priştine’de önemli görüşmeler gerçekleştirdi. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Ö..

YENİ KOSOVA CUMHURİYETİ’NDEN TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NE BÜYÜK ONUR...

Kosova Yerel Yönetim Bakanı Emili Rexhepi, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na, Kosova Cumhuriyeti’nin kurulduğu ilk günden bu yana üniversitenin bölgede hayata geçirdiği hizmetlerinden ötürü teşekkür plaketi takdim etti. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile birlikte Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

24
Şub
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE, CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYELERİNDE, “YETENEK HER YERDE” KARİYER FUARI…

Trakya Üniversitesi Bölgede Büyük Ses Getirecek Bir Etkinliğe Ev Sahipliği Yapmaya Hazırlanıyor. Gelişen dünyaya ayak uydurarak eğitim, bilim, teknik ve teknoloji alanındaki global yenilikleri yakından takip etmeyi amaçlayan Trakya Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Himayelerinde önemli bir etkinliğe daha imza atmaya hazırlanıyor. Öğrencilerine iyi bir üniversite eğitimi ve kariyer fırsatı sunmak iç..