TRAKYA ÜNİVERSİTESİ DR. ÖĞR. ÜYESİ AYKUT HALDAN, LİSE ÖĞRENCİLERİNE YABANCI DİLİN ÖNEMİNİ ANLATTI

Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Mütercim Tercümanlık Bölümü Almaca Mütercim Tercümanlık Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Aykut Haldan, TÜBİTAK Bilim Söyleşileri kapsamında, Trakya bölgesinde üç farklı lisede “yabacı dil” konulu söyleşi gerçekleştirdi. Lise öğrencilerinin yabancı dil öğrenimi konusunda farkındalık kazanması ve Mütercim Tercümanlık Bölümleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla yapılan söyleşilerde yabancı dil bilmenin önemini vurgulayan Dr. Öğr. Üyesi Aykut Haldan, “Kendinize yapacağınız en büyük yatırım, bir yabancı dil öğrenmektir” dedi.

TÜBİTAK Bilim Söyleşileri kapsamında Uzunköprü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Edirne Lisesi’nde bir söyleşiye katılan Almaca Mütercim Tercümanlık Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Aykut Haldan üçüncü söyleşisini Hayrabolu’da gerçekleştirdi. Hayrabolu İmam Hatip Lisesi’nin girişimiyle ilçedeki tüm okulların katıldığı geniş kapsamlı etkinlikte “Yabancı Dilin İnsan Hayatındaki Önemi ve Türkiye’ de Yabancı Dil Eğitimi" konulu söyleşi gerçekleştiren Haldan, “Bir dil bir insan, iki dil iki insan." sözü ile yabancı dil bilmenin insan hayatındaki önemine vurgu yaptı.

Dr. Öğr. Üyesi Aykut Haldan, Türkiye'de yabancı dil eğitimi ile ilgili bilgileri öğrencilerle paylaşarak “Dil bilmenin kariyer yaşamındaki öneminin her geçen gün daha da artacağını göreceğiz. Nasıl ki sadece İngilizce bilmek ekstra bir önem taşımıyorsa, önümüzdeki yıllarda en az üç dil bilmek değerli hale gelecek. Daha iyi bir geleceğin kapılarını açacak başarılı kariyer hayatınız için dil gelişiminize önem vermelisiniz” dedi. Kişinin kendine en büyük yatırımı dil öğrenerek yapabileceğine de dikkat çeken Haldan, öğrencilere dil öğrenme konusunda bazı tavsiyelerde bulundu.
Bu içerik 15 Ocak 2020 tarihinde yayınlandı ve toplam 523 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ “TRAKYA KARİYER FUARI” KAPSAMINDA KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi himayesinde “Yetenek Her Yerde” sloganıyla 10 ayrı ilde yapılacak bölgesel kariyer fuarları kapsamında 24-25 Şubat tarihleri arasında Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan “Trakya Kariyer Fuarı” için Edirne’deki kamu kurum ve kuruluşlarına bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Kamu, özel sektör ve meslek odaları iş birliği ile düzenlenecek olan ve &..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ EDİRNE’Yİ SANATLA SÜSLEMEYE DEVAM EDİYOR

Sanatın her alanında ürün ve eserler ortaya koyan Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri, birçok renk ve konunun yer aldığı modern sanat verimlerini Edirne, vatandaş ve kamu hizmeti yürüten kurumlarla buluşturmaya devam ediyor. Günümüzde, fresk sanatının daha modernleşmiş bir hali olan ve sanat dünyasında büyük heyecanlar uyandıran duvar boyama sanatını Edirne’nin muhtelif yerleri..

YENİ ÖĞRETİM ÜYELERİMİZİN KALEMİNDEN ÖNEMLİ BİR KAYNAK ESER

Bilim ve teknolojinin büyük bir hızla ilerlediği günümüzde, Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri tarafından Türkiye’de veri analizi ve bilgi teknolojileri alanında önemli bir boşluğu dolduracak ve araştırmacılar ile sosyal bilimler alanında çalışan herkesin mutlaka okuması gereken bir eser yayımlandı. Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Ana Bilim ..

TÜİK EDİRNE BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN EKONOMETRİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNE SAS EĞİTİMİ VERİLDİ

Trakya Üniversitesi ile TÜİK Edirne Bölge Müdürlüğü işbirliği kapsamında üç yıldır devam eden “TÜİK Bölge Müdürlüğü Tanıtımı ve SAS Eğitimi” programının sekizincisi, 14-16 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleşti. Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü’nde öğrenim gören öğrencilere yönelik olara..