TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BALKAN ÜNİVERSİTELERİ İLE İKİLİ İLİŞKİLERİNİ GELİŞTİRMEYİ SÜRDÜRÜYOR

Trakya Üniversitesi, ikili anlaşma ve uluslararası ilişkiler çerçevesinde Üniversiteye gelen Tetova Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrenci ve öğretim üyelerinden oluşan 15 kişilik grup, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundu. Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde düzenlenen buluşmada Merkez Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, Dış İlişkiler Sorumlusu Öğr. Gör. Nurgül Sarsılmaz ve Edebiyat Fakültesi Balkan Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Öğr. Gör. Esin Ömer, Tetova Devlet Üniversitesinden misafir öğrenciler yer aldı.

Tetova Devlet Üniversitesi ile temasların her geçen gün arttığını, Rektör Prof. Dr. Vullnet Ameti’nin yakın dostu olduğunu ve Tetovalı misafirleri ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Tetova ve Balkan coğrafyası ile çok güçlü ilişkilerimiz var. Uluslararası üniversite olma hedefi doğrultusunda yürüttüğümüz sistemli çalışmalar ve “Geleceğe Köprü” sloganıyla çıktığımız yolda Balkan coğrafyasının bütününe ulaşmaya, tüm soydaş ve akraba topluluklarımıza dokunacak çalışmalara devam ediyoruz. Çünkü sizler, bizlerden ayrı değilsiniz. 100 yıl önce aynı milletin evlatlarıydık, aynı bayrağın altındaydık. Tarih belki bizi bir nebze ayırdı ama gönüllerimiz halen bir. Çanakkale’de ve birçok savaşta omuz omuza çarpışarak kan kardeşi de olduk. Tüm bu nedenlerle bizler, birbirine kenetlenmiş iki milletiz. Tüm kardeşlerimize kapımız her zaman sonuna kadar açık. Balkan coğrafyasına gönülden sevgimiz ve bağlılığımız var. Trakya Üniversitesi, başta Edirne’nin ve bölgenin olmak üzere Balkanlar’ın önemli bir eğitim ve sağlık üssü konumunda.” dedi.

Akredite olmuş, kalite ve standartları yüksek Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinin tüm imkânlarının Balkanlara seferber edildiğini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, öğrencilere akademik eğitimin yanı sıra bireysel gelişimlerin de geleceğin inşası açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekerek şunları söyledi: “Sizler, geleceğin yalnızca birer meslek sahibi yetişmiş insan gücü değil, inşasında önemli rol ve sorumluluklar alacak mimarlarısınız. Toplumlara yön verecek kanaat önderleri olacaksınız. Topluma önderlik eden lider kişiler olarak rol alacaksınız. Görevlerinizin sorumluluğu ve ifası ağır. Enstrümanınızın insan olduğu gerçeğini hiçbir vakit unutmayınız. Başarılarınızın ve beraberliğinizin devamını diliyorum.”

Dış İlişkiler Birimi olarak uluslararası üniversite ve öğrenciler ile iletişime her zaman açık olduklarını belirten Merkez Müdürü Doç. Dr. Türkyılmaz, her yıl benzer organizasyonlara imza atmak için var güçleriyle çalıştıklarını ve uluslararası öğrenciler için her türlü yeniliği ve gelişmeyi hayata geçirmek arzusunda olduklarını belirtti.

Misafir öğrenciler de burada kendilerini vatanlarında gibi rahat ve huzurlu hissettiklerini, Trakya Üniversitesi yetkililerinin ilgilerinden ve desteklerinden memnun kaldıklarını belirterek kurdukları önemli ilişki ve dostluklardan dolayı, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Merkez Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz başta olmak üzere Trakya Üniversitesinin tüm birimlerine ve personeline teşekkürlerini iletti.Haber: Ali KÜÇÜKOĞLU
Editör: Fırat GÜNGÖR
Fotoğraf: Mustafa TOPYANAK
Bu içerik 01 Ağustos 2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 519 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN KAMU-SANAYİ-ÜNİVERSİTE (KÜSİ) İŞ BİRLİĞİNE ÖNEMLİ DESTEK

Trakya Üniversitesi, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası ile Uzunköprü Ticaret Borsası arasında bilgi alışverişini güçlendirmek, Kamu-Sanayi-Üniversite (KÜSİ) iş birliğini geliştirmek ve sürdürülebilir bir diyalog sistematiği oluşturmak, üniversitede üretilen bilgiyi ticarileştirerek ülke ekonomisine katkıda bulunmak, üretim ve hizmet sektörlerinde inovasyon ve AR-GE faaliyetlerini desteklemek amac..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN BİR İLK: “BALKAN-TÜRK TEMEL DRONE EĞİTİMİ”

Uluslararası üniversite olma hedefi doğrultusunda yürüttüğü sistemli çalışmalar ve “Geleceğe Köprü” sloganıyla yola çıkan Trakya Üniversitesi, kapılarını Balkanlar’a açarak uluslararası bir projeye daha ev sahipliği yapıyor. Her geçen gün önemi artan, kuşkusuz Balkanlara can veren kurum ve yapıların başında gelen Trakya Üniversitesi, “Balkan-Türk Temel Drone Eğitimi..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI ÇALIŞANLARINA “HİJYEN EĞİTİMİ” VERİLDİ...

Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı çalışanları, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen ve Keşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Parlak tarafından gerçekleştirilen “Hijyen Eğitimi”ne katıldı. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitime, Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı &cce..

BALKANLAR’DAN YOĞUN İLGİ GÖREN “KÜLTÜR MİRASI” ATÖLYESİ TAMAMLANDI

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü ve Edirne Valiliği’nin iş birliğiyle Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından organize edilen, 18’i Avrupa ve Balkan ülkelerinden olmak üzere toplam 40 öğrencinin katıldığı “Kültür Mirası Atölyesi”nde, “Kent İçinde Anıt” konulu atölyeler dizisini başarıyla tamamlayan öğrenciler sertifikalarını aldı. Trakya Üniversitesi M..