TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BALKAN ÜNİVERSİTELERİ İLE İKİLİ İLİŞKİLERİNİ GELİŞTİRMEYİ SÜRDÜRÜYOR

Trakya Üniversitesi, ikili anlaşma ve uluslararası ilişkiler çerçevesinde Üniversiteye gelen Tetova Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrenci ve öğretim üyelerinden oluşan 15 kişilik grup, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundu. Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde düzenlenen buluşmada Merkez Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, Dış İlişkiler Sorumlusu Öğr. Gör. Nurgül Sarsılmaz ve Edebiyat Fakültesi Balkan Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Öğr. Gör. Esin Ömer, Tetova Devlet Üniversitesinden misafir öğrenciler yer aldı.

Tetova Devlet Üniversitesi ile temasların her geçen gün arttığını, Rektör Prof. Dr. Vullnet Ameti’nin yakın dostu olduğunu ve Tetovalı misafirleri ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Tetova ve Balkan coğrafyası ile çok güçlü ilişkilerimiz var. Uluslararası üniversite olma hedefi doğrultusunda yürüttüğümüz sistemli çalışmalar ve “Geleceğe Köprü” sloganıyla çıktığımız yolda Balkan coğrafyasının bütününe ulaşmaya, tüm soydaş ve akraba topluluklarımıza dokunacak çalışmalara devam ediyoruz. Çünkü sizler, bizlerden ayrı değilsiniz. 100 yıl önce aynı milletin evlatlarıydık, aynı bayrağın altındaydık. Tarih belki bizi bir nebze ayırdı ama gönüllerimiz halen bir. Çanakkale’de ve birçok savaşta omuz omuza çarpışarak kan kardeşi de olduk. Tüm bu nedenlerle bizler, birbirine kenetlenmiş iki milletiz. Tüm kardeşlerimize kapımız her zaman sonuna kadar açık. Balkan coğrafyasına gönülden sevgimiz ve bağlılığımız var. Trakya Üniversitesi, başta Edirne’nin ve bölgenin olmak üzere Balkanlar’ın önemli bir eğitim ve sağlık üssü konumunda.” dedi.

Akredite olmuş, kalite ve standartları yüksek Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinin tüm imkânlarının Balkanlara seferber edildiğini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, öğrencilere akademik eğitimin yanı sıra bireysel gelişimlerin de geleceğin inşası açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekerek şunları söyledi: “Sizler, geleceğin yalnızca birer meslek sahibi yetişmiş insan gücü değil, inşasında önemli rol ve sorumluluklar alacak mimarlarısınız. Toplumlara yön verecek kanaat önderleri olacaksınız. Topluma önderlik eden lider kişiler olarak rol alacaksınız. Görevlerinizin sorumluluğu ve ifası ağır. Enstrümanınızın insan olduğu gerçeğini hiçbir vakit unutmayınız. Başarılarınızın ve beraberliğinizin devamını diliyorum.”

Dış İlişkiler Birimi olarak uluslararası üniversite ve öğrenciler ile iletişime her zaman açık olduklarını belirten Merkez Müdürü Doç. Dr. Türkyılmaz, her yıl benzer organizasyonlara imza atmak için var güçleriyle çalıştıklarını ve uluslararası öğrenciler için her türlü yeniliği ve gelişmeyi hayata geçirmek arzusunda olduklarını belirtti.

Misafir öğrenciler de burada kendilerini vatanlarında gibi rahat ve huzurlu hissettiklerini, Trakya Üniversitesi yetkililerinin ilgilerinden ve desteklerinden memnun kaldıklarını belirterek kurdukları önemli ilişki ve dostluklardan dolayı, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Merkez Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz başta olmak üzere Trakya Üniversitesinin tüm birimlerine ve personeline teşekkürlerini iletti.Haber: Ali KÜÇÜKOĞLU
Editör: Fırat GÜNGÖR
Fotoğraf: Mustafa TOPYANAK
Bu içerik 01 Ağustos 2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 586 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, KOSOVA HASAN PRİŞTİNE DEVLET ÜNİVERSİTESİ’NİN 50. YIL KUTLAMA TÖRENİNE KATILDI

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Özel Kalem Öğr. Gör. Kıvanç Ada’dan oluşan heyet, Kosova Hasan Priştine Devlet Üniversitesi’nin daveti üzerine, üniversitenin 50. yıl kutlama törenine katılmak üzere Priştine’ye gitti. Aynı..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE KOSOVA REZONANCA TIP BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İKİLİ İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Vizyonunu Balkanlar olarak belirleyen ve bu doğrultuda bölge üniversiteleriyle iş birliğini artırmayı hedefleyen Trakya Üniversitesi, Kosova’nın en önemli sağlık kuruluşlarından Rezonanca Tıp Bilimleri Üniversitesi ile ikili iş birliği anlaşmasına imza attı. Tüm alanlarda sorumluluk alarak tecrübesi ve bilgisiyle Balkanların gelişimine katkı sunmak ve Türkiye ile Trakya Üniversitesinin etki alanını genişletmek için a..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ HEYETİ’NİN PRİŞTİNE TEMASLARI

Uluslararasılaşma faaliyetleri kapsamında tüm Balkan ülkeleriyle sürekli yakın temas halinde olan Trakya Üniversitesi heyeti, Kosova ziyareti kapsamında Priştine’de önemli görüşmeler gerçekleştirdi. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Ö..

YENİ KOSOVA CUMHURİYETİ’NDEN TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NE BÜYÜK ONUR...

Kosova Yerel Yönetim Bakanı Emili Rexhepi, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na, Kosova Cumhuriyeti’nin kurulduğu ilk günden bu yana üniversitenin bölgede hayata geçirdiği hizmetlerinden ötürü teşekkür plaketi takdim etti. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile birlikte Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

24
Şub
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE, CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYELERİNDE, “YETENEK HER YERDE” KARİYER FUARI…

Trakya Üniversitesi Bölgede Büyük Ses Getirecek Bir Etkinliğe Ev Sahipliği Yapmaya Hazırlanıyor. Gelişen dünyaya ayak uydurarak eğitim, bilim, teknik ve teknoloji alanındaki global yenilikleri yakından takip etmeyi amaçlayan Trakya Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Himayelerinde önemli bir etkinliğe daha imza atmaya hazırlanıyor. Öğrencilerine iyi bir üniversite eğitimi ve kariyer fırsatı sunmak iç..