TRAKYA ÜNİVERSİTESİ 2. OLDU

Farklı platformlarda, Edirne’yi temsil ettiği her spor dalında başarılı sonuçlar alan Trakya Üniversitesi, “15. Koçfest Üniversite Spor Oyunları Hentbol Süper Lig Müsabakaları”ndan da kupayla döndü. Edirne’de, özellikle salon sporlarına kattığı değerle dikkat çeken ve gittiği her turnuvadan başarıyla dönmeyi alışkanlık haline getiren Trakya Üniversitesi, hentbol branşında da, ülke genelinde söz sahibi olduğunu kanıtladı.

Bu yıl 15.’si düzenlenen ve Çukurova Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı Koçfest Üniversite Spor Oyunları Hentbol Süper Ligi’ndeki müsabakalar 8-12 Mayıs tarihlerinde oynandı. 2 grupta 8 takımın mücadele ettiği turnuvada, antrenörlüğünü Öğr. Gör. Dr. Mustafa Deniz Dindar’ın, yöneticiliğini de Öğr. Gör. Nadir Günaydın’ın yaptığı Trakya Üniversitesi’nin de bulunduğu B Grubu’nda, Dumlupınar Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi ve Ege Üniversitesi yer aldı.

Grubunu lider olarak tamamlayan Trakya Üniversitesi, yarı finalde A Grubu ikincisi Anadolu Üniversitesi’ni 32-28 mağlup etti. Finalde karşılaştığı Akdeniz Üniversitesine şanssız bir şekilde 27-24 mağlup oldu ve şampiyonluğu kaçırdı. İkincilik kupası ile Edirne’ye dönen Trakya Üniversitesi Bayan Hentbol Takımı Avrupa'da mücadele etmeye hak kazandı.

2. Olan Hentbol Takımımız:

Buket Yılmaz
Halime Beykurt
Nilüfer Akbal
Meryem Tunç
Kübra Sarıkaya
Merve Durdu
Ömür Akar
Dilan Çiçekdağ
Büşranur Karaca
Deste Cebe
Edanur Kalaycı
Livanur Düzcay
Melisa Sezen
Hicran Doğan
Zarife Taş
Sultan Menekşe Uyan
Edanur Arslan
Bu içerik 14 Mayıs 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 349 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ SULTAN II. BAYEZİD KÜLLİYESİ SAĞLIK MÜZESİ ULUSAL BASININ GÜNDEMİNDEN DÜŞMÜYOR

Üniversitemiz bünyesinde 21 yıldır ziyaretçilerini ağırlayan ve dünyanın en prestijli müzecilik ödüllerinden birinin sahibi olan Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, 05 Mayıs 2018 tarihinde rekorlarına bir yenisini daha ekleyerek bir günde 7.500 ziyaretçiyi ağırlamıştı. Her yıl ziyaretçi sayısını istikrarlı bir şekilde artıran, şehrimize gün geçtikçe daha fazla turist kazandıran Sul..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ŞEHİT RESSAM HASAN RIZA GÜZEL SANATLAR MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ

Trakya Üniversitesi Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni, 21 Mayıs 2018’de Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yılmaz Çan, İpsala Teknik Meslek Yüksekokulu Müdürü ve MEYOK Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Hayati Arda, Teknik Bilimler Meslek..

YENİ BOSNA-HERSEK İSTANBUL BAŞKONSOLOSU ÜNİVERSİTEMİZİ ZİYARET ETTİ

Bosna-Hersek İstanbul Başkonsolosu Began Muhic, 14 Mayıs’ta, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoglu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Trakya Üniversitesi Balkan Dilleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlker Alp, Öğretim Üyesi Seda Taş ve Öğretim Görevlisi Enes Turbic yer aldı. İki ülke arasındaki özellikle ekonomi ve eğitim alanlarında atılan adımlar v..

KEŞAN MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA MEZUNİYET TÖRENİ

Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu 2017-2018 Akademik Yılı mezuniyet töreni, 11 Mayıs 2018’de, Keşan Meslek Yüksekokulu bahçesinde gerçekleştirildi. Törene Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Keşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Kök, Yusuf Çapraz Uygulamalı B..