TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, “STUDY IN TURKEY YÖK SANAL FUARI 2021”DE ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ADAYLARI İLE BİR ARAYA GELECEK

Trakya Üniversitesi, YÖK tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan “Study in Turkey 2021”e katılarak uluslararası üniversite öğrenci adaylarıyla buluşacak. 27-29 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek sanal fuarda, Trakya Üniversitesinin yanı sıra Türkiye’den 200’den fazla üniversite yer alacak.

Uluslararası üniversite olma hedefiyle, Balkanlar öncelikli olmak üzere yurt dışından gelen öğrenci sayısını her yıl istikrarlı bir şekilde artıran Trakya Üniversitesi, 27-29 Temmuz tarihlerinde “Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2021”de uluslararası öğrencilere seslenecek. 4000’i Balkan ülkelerinden olmak üzere, toplamda 64 farklı ülkeden 5.000 uluslararası öğrencisi bulunan Trakya Üniversitesi, 2023 yılında uluslararası öğrenci sayısını 10 bine çıkarmayı hedefliyor.

COVID-19 salgını sürecinde öğrenci hareketliliğinin olumsuz etkilerinin azaltılması ve Türk üniversitelerinin yurt dışında dijital ortamda tanıtılması amacıyla YÖK tarafından düzenlenen ve www.virtualfair-yok.gov.tr adresi üzerinden gerçekleşecek online fuar kapsamında öğrenciler, uluslararası öğrenci memnuniyeti sıralamasında Türkiye genelinde ikinci sırada yer alan Trakya Üniversitesi ve Edirne hakkında merak ettikleri sorulara yanıt bulma fırsatı yakalayacak. Trakya Üniversitesi fuarda Türkçe, İngilizce, Arnavutça, Sırpça, Bulgarca ve Rusça olmak üzere 6 farklı dilde temsil edilecek. Öğrenciler, fuar süresince geçekleştirilecek interaktif sunumlarla tercih etmek istedikleri fakülte ve yüksekokullar hakkında da ayrıntılı bilgi alabilecek.

Bu içerik 26 Temmuz 2021 tarihinde yayınlandı ve toplam 250 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NİN YENİ DERGİSİ “KAPU/TRAKYA MİMARLIK VE TASARIM DERGİSİ” YAYIN HAYATINA BAŞLIYOR

Dergicilikte marka olma hedefiyle çalışmalarına devam eden, akademik yayıncılıkta kalitenin çıtasını her geçen gün yukarıya taşıyan Trakya Üniversitesi’nde yeni bir bilimsel dergi daha yayınlanmaya hazırlanıyor. Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi bünyesinde çıkarılacak “KAPU/Trakya Mimarlık ve Tasarım Dergisi” uluslararası hakemli dergi olarak 2021 yılı içerisinde yayın hayatına başlayacak..

YENİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ YENİ ÖĞRENCİLERİ İLE TANIŞTI

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, bu yıl eğitim öğretim hayatına başlayan öğrencileri için çevrim içi olarak uyum programı düzenledi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Trakya Üniversitesi tanıtım filminin izlenmesinin ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, Dekan Prof. Dr. Sedat Üstündağ ve İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa İshak Yıldı..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ RADYOSU RADYO GÜNEBAKAN 1 YAŞINDA

Trakya Üniversitesi Radyosu Radyo Günebakan, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımıyla birinci yaş gününü kutladı. Bir hayalle ortaya çıkan ve zorlu yolculuklardan sonra Ağustos 2020’de test yayınlarına, Eylül ayında ise 106.2 Mhz frekansından karasal yayına başlayan Radyo Günebakan, kısa süre içerisinde büyük bir dinleyici kitlesine ulaştı. Müziğe olduğu kadar söze de yer verilen..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNE SANATLA VEDA

Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 2020-2021 Akademik Yılı mezunlarını Karaağaç Yerleşkesi’nde düzenledikleri sanat dolu bir törenle uğurladı. Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Dönemi’nde diploma almaya hak kazanan öğrenciler için mezuniyet sergisi ve töreni düzenledi. Grafik Tasarımı, Heykel ve Resim bölümlerinden mezun olan öğre..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

21
Eyl
KONFERANS: ANTİK ÇAĞ’DA THRAKİA, THRAKLAR, THRAK KRAL SİKKELERİ

2021 yılı içinde, Trakya’da Arkeoloji başlığı altında düzenli olarak gerçekleştirilen ‘Online Söyleşiler’ hız kesemden devam ediyor. Konusunda uzman akademisyenlerin konuk olduğu Trakya’da Arkeoloji konferans serisinin 4. konuğu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Nümizmat Prof. Dr. Oya Yağız olacak. 21 Eylül Salı saat 19.00’da gerçekleştirilecek “Antik Çağ’da Thrak..