STRATEJİK PLAN 2018 – 2022 TOPLANTISI

Üniversitemiz Stratejik Plan Toplantısı 27 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirildi. Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mümin Şahin, Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Dekanlar, Müdürler, akademisyenlerimiz ve idari personelimiz katıldı.

Üniversitemizim gelecek dönemlere ilişkin stratejik planlarını paylaşıldığı toplantıda Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Üniversitemizi bulunduğumuz bu dönemde ileri taşımak için akademik ve idari personelimiz ile sürekli çalışıyoruz. Bunu yaparken de Üniversitemizin Ankara’da temsiliyetini en iyi şekilde sağladık. Yeni dönemde öğrenci odaklı olarak çalışıyor olacağız. Üniversitemiz Biyoloji bölümünün almış olduğu akreditasyon gurur verici dedi. Diğer bölümlerde de bu yönde çalışmalar bekliyoruz. Rektörümüz gelecek dönemlere ilişkin olarak ise “Üniversitemizi girişimcilik endeksinde hızlı bir şekilde ilk 50’nin içerisine alarak 2023 yılında ise ilk 10’a girmesini planlıyoruz. Bu bağlamda dünyada da ilk 1000’in arasına girmek istiyoruz. Bu amaç doğrultusunda Üniversitemizde projelere ağırlık verilmesi gerekiyor. Hocalarımdan istediğim projelere ağırlık vermeleri” dedi.

Toplantıda konuşan Doç. Dr. Mahmut Güler “3. Stratejik Plan toplantısına hepiniz hoş geldiniz. Stratejik planımızı oluştururken Üniversitemiz ile işbirliği yapan tüm aktörlerden görüş almak istiyoruz. Üniversiteler arası derecelendirme konusunda akademik performans oldukça önemli” dedi. 

Bu içerik 27 Ekim 2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 961 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

RUMELİ’YE EN ÇOK HİZMET VEREN EĞİTİM KURUMU: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Rumeli’ye En çok Hizmet Veren Eğitim Kurumu Ödülünü aldı. 500 Sivil Toplum Kuruluşunun davet edildiği, 240 Rumeli Balkan Derneğinin katıldığı 20 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kurul..

BALKAN ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile 6 Şubat 2018 tarihinde “Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen çalıştaya, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör&u..

YENİ TACİKİSTAN ÜLKE TANITIM GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gençlik Projesi Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığının desteği ile Üniversitemiz ve Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Tacikistan Ülke Tanıtım Programı 22 Şubat 2018 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Tacikistan Milli Marşının okunmasıyla başlayan etkinlikte Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Haka..

YENİ REKTÖRÜMÜZ MAKEDONYA CUMHURBAŞKANI IVANOV’UN YÖK’TE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ KONFERANSA KATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 21 Şubat 2018 tarihinde YÖK’ün düzenlediği ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak Türkiye'de resmi temaslarda bulunan Makedonya Cumhurbaşkanı Prof. Dr. Gjorge Ivanov’un sunumuyla gerçekleşen  "Üçüncü Milenyumda Yükseköğretime Yönelik Zorluklar, Fırsatlar" konulu konferansa katıldı. Konferansa, YÖK Başkanı Prof. Dr..