SRİ LANKA DEMOKRATİK SOSYALİST CUMHURİYETİ VE ÇEKYA ANKARA BÜYÜKELÇİLERİ'NDEN ÜNİVERSİTEMİZE ZİYARET

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohiden Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ile birlikte 17 Kasım 2017 tarihinde Üniversitemiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde düzenlenen “Sri Lanka- Türkiye İlişkileri” adlı konferansa katıldı. Konferansın tamamlanmasının ardından Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohiden Amza ve Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pavel Kafka, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Brunei Darussalam Maslahatgüzarı Osfinita Tahir, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun, Üniversitemiz Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ve Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz da yer aldı.

Üniversitemizde gerçekleştirilen konferanstan büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade eden Pakeer Mohiden Amza, Üniversitemiz öğrencilerinin kendisini yoğun bir ilgi ve merakla dinlediğinden söz etti. Ziyarette kısaca Sri Lanka – Türkiye ilişkilerine de değinen Pakeer Mohiden Amza, Sri Lanka’ya bir Türk vatandaşın ilk olarak 1016 yılında Konya’dan gittiğini söyledi. Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ise Edirne’nin tarihte pek çok savaşa tanıklık ettiği ve medeniyetlerin geçiş yerinde olan önemli bir şehir olduğunu dile getirdi. Bağcı, böyle bir kente önümüzdeki dönemlerde de yeni projeler ile gelmeyi ve daha birçok konferans gerçekleştirmeyi planladıklarını ifade etti. Prof. Dr. Cem Uzun, Edirne’nin sınır şehri olması yönüyle günübirlik seyahatler de dahil çeşitli zamanlarda pek çok turiste ev sahipliği yaptığını söyledi. Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu Üniversitemiz hakkında bilgi verdi ve kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Çekya’ya Erasmus kapsamında Üniversitemizden giden ve Çekya’dan da Üniversitemize gelen öğrenciler olduğunu ifade etti. Pavel Kafka ülkesinin eğitim – öğretim sistemi ve doğal güzellikleri hakkında bazı bilgiler paylaştı.

Toplantı sonunda karşılıklı hediyeler takdim edildi.
Bu içerik 21 Kasım 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 488 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

RUMELİ’YE EN ÇOK HİZMET VEREN EĞİTİM KURUMU: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Rumeli’ye En çok Hizmet Veren Eğitim Kurumu Ödülünü aldı. 500 Sivil Toplum Kuruluşunun davet edildiği, 240 Rumeli Balkan Derneğinin katıldığı 20 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kurul..

BALKAN ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile 6 Şubat 2018 tarihinde “Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen çalıştaya, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör&u..

MAKEDONYA ÜLKE TANITIM GÜNÜ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik Ve Spor Bakanlığının desteği ile Trakya Üniversitesi ve Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Makedonya Ülke Tanıtım Günü etkinliği 16 Şubat 2018 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat ..

EDİRNE VE İLÇELERİ RESİMLERLE ÖLÜMSÜZLEŞTİ

Trakya Üniversitesi kültür hizmetleri kapsamında kente olan desteğini yeni bir proje ile sürdürüyor. Proje dâhilinde Edirne’nin 9 ilçesi 9 farklı akademisyen gözünden “Edirne Görünümleri” isimli sergi ile tuallere taşındı.  Tarihi ve kültürel varlıkların birikimi ile Ülkemizin önemli kentleri arasında yer alan Edirne’ye bir de sanatçıların gözünden bakı..