SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Trakya Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 9 Mayıs 2018’de, Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Kurucu Müdürü Prof. Dr. Recep Mesut, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erdoğan Bulut ile akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Törende, Trakya Üniversitesi tanıtım filminin izlenmesinin ardından, yüksekokul öğrencileri adına okul birincisi ve Anestezi Bölümü öğrencisi Şeyma Ateş bir konuşma yaptı. Ateş konuşmasında gururlu ve mutlu olduklarını belirterek “Bugün ortak bir sevinci paylaşıyoruz. Mezuniyetle birlikte hayatımızın önemli bir dönüm noktasını geride bıraktık. Bizler bu süreç içerisinde amaçlarımıza ulaşmak, iyi bir meslek sahibi olmak, sahip olacağımız mesleklerin sorumluluklarını taşıyabilmek ve faydalı işler yapabilmek adına emek harcadık. Ailelerimiz bu süreçte aramızda mesafeler olmasına rağmen önemli katkı ve destekleriyle yanımızda olduklarını her daim hissettirdi. Başarımızda öncelikle üzerimizde emekleri olan ve aldığımız her kararda arkamızda duran ailelerimizle mesleki eğitimimizin yanında bizlere kendimize ve çevremize güvenmeyi, sevgi ve saygı çerçevesinde iyi ilişkiler kurarak hayata umutla bakmayı öğreten değerli hocalarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. ” dedi.

Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erdoğan Bulut konuşmasında, “Üniversitemiz çatısı altında 29 yıldır varlığını sürdüren okulumuz bugün sağlık hizmetlerinin en kritik alanlarında hizmet veren on programıyla eğitim ve öğretim hayatını sürdürüyor. Bu eğitim öğretim süreci içinde, Trakya Üniversitesi’nden mezun olmanın bir ayrıcalık olduğunu göstermek adına sizlere kendimden bir örnek vermek isterim. Ben de, tıpkı siz öğrencilerimiz gibi bu okulun Odyometri programından 1997 yılında mezun oldum. Bugün sizlerin karşısında bir akademisyen ve okul müdürü olarak bulunuyorum. Trakya Üniversitesi, mesleki ve akademik gelişim anlamında, çok değerli, dinamik bir akademik ve idari kadroya sahip. Diğer taraftan okulumuz, öğrencilerimizin mezuniyet sonrasında da sektörde daha etkin olması için çalışıyor, lisans tamamlama, dikey geçiş gibi eğitim ve süreçlerde öğrencilerimizi destekleyerek, daha faydalı bireyler olması için çalışıyor. Hayal edip kararlılıkla çalıştığınız sürece hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Trakya Üniversiteli olmak sizler için her zaman bir ayrıcalık olacak. Bizler öğrencilerimizin işlerinde hakim, mesleki uygulamalarda yetkin, mevcut değerler çerçevesinde davranış kalıplarına sahip bireyler olması için eğitim programlarımızı sürekli olarak güncelliyor ve yeniliyoruz. Okulumuzun gelecek yıllarda da sektörün eğitsel ihtiyaçlarına cevap verebilmesi için eğitim modellemelerini ve uygulanacak programları şimdiden hazırlıyoruz. Eğitimimizin kalitesini sürekli artırma çabasındayız. Öğrencilerimize Trakya Üniversitesi’nden mezun olmanın haklı gururunu yaşatacak bilgi birikimini kazandırmak için özveriyle katkıda bulunan akademisyen ve idari kadromuza, başta tıp fakültesi olmak üzere üniversitemizin diğer fakülte ve yüksekokullarına, uygulama ve eğitimlerde verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerimi sunarım. Maddi ve manevi her türlü desteği vererek bugünlere getirdiğiniz çocuklarınızla aileleri olarak ne kadar gurur duysanız az. Göğsünüzü kabartan ve bugünü yaşamanıza vesile olan öğrencilerimiz kadar sizleri de tebrik ederim. Öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyor, her şeyin gönüllerince olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ise “Ailelerimiz için mutlu, heyecanlı ve bir o kadar da gururlu bir gün. Evlatlarımız mezun oluyor. Ailelerimizi ve öğrencilerimizi yürekten kutluyorum. Öğrencilerimizin eğitim hayatları üniversiteyle bitmeyecek, sürekli devam edecek. İşin içerisinde sağlık varsa kutsal bir iş yapacaklar. Bir ihtiyacı, bir derdi kapatıp insanlara hizmet edecekler. Şimdiden çıktıkları yolda kendilerini kutluyor, bahtlarının açık olmasını diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından yüksekokul ve aynı zamanda Anestezi Programı birincisi Şeyma Ateş’e Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun tarafından belge ve hediyesi verildi. Tören, bölüm hocalarının öğrencilerine belgelerini vermesi ve meslek andının okunmasıyla son buldu.

Bu içerik 13 Mayıs 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 1066 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ'NİN MOBİL UYGULAMASI KULLANIMA SUNULDU

Trakya Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nın, TÜBAP kapsamında yürüttüğü “Akademik Süreç Yönetimi Projesi”nin en önemli modüllerinden biri olan “Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Mobil Uygulaması” kullanıma açıldı. Mobil uygulama, Öğrenci, Akademik Personel ve İdari Personel olmak üzere 3 farklı ara yüzden oluşuyor. Öğrenciler için geliştir..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE HIRVATİSTAN BALTAZAR ZAPRESİC UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Trakya Üniversitesi, uluslararası eğitim alanındaki iş birliklerini her geçen gün daha da artırıyor. Bu kapsamda, Trakya Üniversitesi ile Hırvatistan Baltazar Zapresic Uygulamalı Bilimler Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile Baltazar Zapresic Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vladimir Simovic tarafından imzalanan protokolle, eği..

KORE CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİSİ CHOİ HONG- GHİ’DEN TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖR VEKİLİ PROF. DR. OSMAN NURİ HATİPOĞLU’NA ZİYARET

Trakya Üniversitesi, Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Kore Kültür Merkezi tarafından Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Kore Kültür Günü” kapsamında Edirne’ye gelen Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Choi Hong-ghi, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Rektör Vekili Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette, Kore Cumhuriyeti B&..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN KEŞAN’DA ÖNEMLİ PROJE

Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdem Öngün’ün yürütücüsü olduğu, Keşan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu Dr. Öğretim Üyesi Semra Eyi’nin yardımcı araştırmacı olarak görev aldığı ve TÜBAP kapsamında hayata geçirilen “Hasta Bakı..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

23
Eki
2018 TÜBİTAK BİGG PROGRAMI TANITIM ETKİNLİĞİ

Değerli Girişimciler,200 Bin TL’ye kadar hibe desteği sağlayan TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci (BİGG) Programı’na, 1 Kasım 2018 tarihine kadar teblegirisim.com üzerinden başvuru kabul etmeye devam ediyoruz! Bu etkinliğe katılarak, 200 Bin TL’lik hibe desteğine ulaşmak için projenizi nasıl hazırlayabileceğinizi ve başvurunuzu nasıl yapabileceğinizi danışman ekibimizden ve de geçmiş dönemlerde bu destekten faydalanan giri..