SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Trakya Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 9 Mayıs 2018’de, Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Kurucu Müdürü Prof. Dr. Recep Mesut, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erdoğan Bulut ile akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Törende, Trakya Üniversitesi tanıtım filminin izlenmesinin ardından, yüksekokul öğrencileri adına okul birincisi ve Anestezi Bölümü öğrencisi Şeyma Ateş bir konuşma yaptı. Ateş konuşmasında gururlu ve mutlu olduklarını belirterek “Bugün ortak bir sevinci paylaşıyoruz. Mezuniyetle birlikte hayatımızın önemli bir dönüm noktasını geride bıraktık. Bizler bu süreç içerisinde amaçlarımıza ulaşmak, iyi bir meslek sahibi olmak, sahip olacağımız mesleklerin sorumluluklarını taşıyabilmek ve faydalı işler yapabilmek adına emek harcadık. Ailelerimiz bu süreçte aramızda mesafeler olmasına rağmen önemli katkı ve destekleriyle yanımızda olduklarını her daim hissettirdi. Başarımızda öncelikle üzerimizde emekleri olan ve aldığımız her kararda arkamızda duran ailelerimizle mesleki eğitimimizin yanında bizlere kendimize ve çevremize güvenmeyi, sevgi ve saygı çerçevesinde iyi ilişkiler kurarak hayata umutla bakmayı öğreten değerli hocalarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. ” dedi.

Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erdoğan Bulut konuşmasında, “Üniversitemiz çatısı altında 29 yıldır varlığını sürdüren okulumuz bugün sağlık hizmetlerinin en kritik alanlarında hizmet veren on programıyla eğitim ve öğretim hayatını sürdürüyor. Bu eğitim öğretim süreci içinde, Trakya Üniversitesi’nden mezun olmanın bir ayrıcalık olduğunu göstermek adına sizlere kendimden bir örnek vermek isterim. Ben de, tıpkı siz öğrencilerimiz gibi bu okulun Odyometri programından 1997 yılında mezun oldum. Bugün sizlerin karşısında bir akademisyen ve okul müdürü olarak bulunuyorum. Trakya Üniversitesi, mesleki ve akademik gelişim anlamında, çok değerli, dinamik bir akademik ve idari kadroya sahip. Diğer taraftan okulumuz, öğrencilerimizin mezuniyet sonrasında da sektörde daha etkin olması için çalışıyor, lisans tamamlama, dikey geçiş gibi eğitim ve süreçlerde öğrencilerimizi destekleyerek, daha faydalı bireyler olması için çalışıyor. Hayal edip kararlılıkla çalıştığınız sürece hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Trakya Üniversiteli olmak sizler için her zaman bir ayrıcalık olacak. Bizler öğrencilerimizin işlerinde hakim, mesleki uygulamalarda yetkin, mevcut değerler çerçevesinde davranış kalıplarına sahip bireyler olması için eğitim programlarımızı sürekli olarak güncelliyor ve yeniliyoruz. Okulumuzun gelecek yıllarda da sektörün eğitsel ihtiyaçlarına cevap verebilmesi için eğitim modellemelerini ve uygulanacak programları şimdiden hazırlıyoruz. Eğitimimizin kalitesini sürekli artırma çabasındayız. Öğrencilerimize Trakya Üniversitesi’nden mezun olmanın haklı gururunu yaşatacak bilgi birikimini kazandırmak için özveriyle katkıda bulunan akademisyen ve idari kadromuza, başta tıp fakültesi olmak üzere üniversitemizin diğer fakülte ve yüksekokullarına, uygulama ve eğitimlerde verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerimi sunarım. Maddi ve manevi her türlü desteği vererek bugünlere getirdiğiniz çocuklarınızla aileleri olarak ne kadar gurur duysanız az. Göğsünüzü kabartan ve bugünü yaşamanıza vesile olan öğrencilerimiz kadar sizleri de tebrik ederim. Öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyor, her şeyin gönüllerince olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ise “Ailelerimiz için mutlu, heyecanlı ve bir o kadar da gururlu bir gün. Evlatlarımız mezun oluyor. Ailelerimizi ve öğrencilerimizi yürekten kutluyorum. Öğrencilerimizin eğitim hayatları üniversiteyle bitmeyecek, sürekli devam edecek. İşin içerisinde sağlık varsa kutsal bir iş yapacaklar. Bir ihtiyacı, bir derdi kapatıp insanlara hizmet edecekler. Şimdiden çıktıkları yolda kendilerini kutluyor, bahtlarının açık olmasını diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından yüksekokul ve aynı zamanda Anestezi Programı birincisi Şeyma Ateş’e Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun tarafından belge ve hediyesi verildi. Tören, bölüm hocalarının öğrencilerine belgelerini vermesi ve meslek andının okunmasıyla son buldu.

Bu içerik 13 Mayıs 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 1138 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE “KALİTE İÇ DEĞERLENDİRME PROGRAMI” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI…

Trakya Üniversitesi’nde, eğitim ve yönetimde kalite çalışmaları kapsamında bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi Kalite ve Strateji Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Yönetmeliği’ne göre “Kurumsal İç Değerlendirme Raporu” hazırlanması konusunda, tüm akademik birimlerin dekan ve müdürleri; fakülte..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE ELEKTRONİK KIYAFET TASARIMI ATÖLYESİ SERGİSİ

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojilerinden Arş. Gör. Dr. Ali Battal koordinatörlüğünde yürütülen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2018-I Özel Çağrı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen “Elektronik Kıyafet Tasarım Atölyesi” tamamlandı. Toplamda 15 saat süren atölye boyunca çocuklar giyilebilir elektronik kıyafet t..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, BATI TRAKYALI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI…

Batı Trakya'da Rodop İline bağlı Yassıköy'den, Türk okullarında lise öğrenimi gören 45 kişilik öğrenci grubu, Trakya Üniversitesi’ni ziyaret etti. Yassıköy Belediyesi Azınlık Kültür Derneği’nin katkılarıyla Edirne ve Trakya Üniversitesi’ne gelen Batı Trakyalı soydaş öğrenciler için Trakya Üniversitesi’nde özel bir program düzenlendi. Balkan Kongre Merkezi Senato Salonu’nd..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ DEKANI VE GENEL SEKRETERİ PROF. DR. CEVDET KILIÇ’TAN KÜÇÜKÇEKMECE’DE ÖĞRETMENLERE SEMİNER…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişimi Eylem Planı Aralık ayı programına konuşmacı olarak katılan Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Genel Sekreteri Prof. Dr. Cevdet Kılıç, İstanbul TOKİ Şehit Çağlar Canbaz İmam Hatip Ortaokulu Toplantı Salonu’nda, “Eğitim Felsefesi, Öğretmenlik, Öğretmenlik Meslek Etiği, Öğretmenliğin Misyon..