İNTERPLAST PLASTİK DOĞRAMA AKSESUAR’DAN TRAKYA ÜNİVERSİTESİNE ZİYARET

Edirne Organize Sanayi Bölgesi’nin önemli kuruluşlarından olan İnterplast Plastik Doğrama Aksesuar San. Tic. Ltd. Şti. Firma Sahibi Hakan Ündeş ve Firma Yetkilisi Bayram Gönül, Üniversite-Sanayi iş birliğine verdiği desteklerden ötürü Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret etti. İş birliklerine yönelik görüş alışverişlerinin yapıldığı ziyarette, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) İl Temsilcisi ve Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, Teknopark Genel Müdürü Barış Kocabıyık ve Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz da bulundu.

Teknik, teknolojik ve insan gücü noktasında Trakya Üniversitesinden çok değerli katkılar aldıklarını ifade eden İnterplast Plastik Doğrama Aksesuar Firma Sahibi Hakan Ündeş “TeknoPark’ta açtığımız firma ile Trakya Üniversitesi ile çok yakın iş birliği geliştirdik. Aynı zamanda Dr. Öğr. Üyesi Kenan Karaçavuş Hocamız bize akademik danışmanlıkta bulunuyor. Doç. Dr. Murat Türkyılmaz Hocamız KOSGEB projesinde bize yardımcı oluyor. Tüm bunların yanı sıra Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun vermiş olduğu destek, Edirne OSB ziyaretleri ile sorunların çözümüne yönelik yaklaşımı bölgenin ekonomik gelişimine dair adımlar için bizi daha da cesaretlendiriyor.” diyerek desteklerinden ötürü başta Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu olmak üzere tüm Trakya Üniversitesi ailesine teşekkür etti.

Trakya Üniversitesinin başta TÜTAGEM olmak üzere tüm teknolojik altyapısı ve alanında uzman akademik kadrosu ile sanayicilerden gelecek talepleri karşılamaya hazır olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, üniversite sanayi iş birliğinde Edirne’nin örnek il olması için projeler gerçekleştirmeye devam edeceklerini vurguladı.


Haber: Fırat Güngör
Editör: Sertan Atasoy
Fotoğraflar: Umut Kozakoğlu
Bu içerik 03 Ekim 2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 350 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ BEYAZ ÖNLÜK TÖRENİ DÜZENLENDİ

Trakya Üniversitesi, 2019-2020 akademik yılında Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerine “Beyaz Önlük Giyme Töreni”nde mesleğin ilk adımı olan beyaz önlükleri giydirildi. Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törene, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Prof. Dr. Murat Yurtcan, Sağlık Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. D..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE, 2019-2020 AKADEMİK YILI BAŞARI VE YÜKSELTME TÖRENİ COŞKUSU

Trakya Üniversitesi’nde 2019-2020 Akademik Yılı Başarı ve Yükseltme Töreni coşkusu yaşandı. Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende, 2019-2020 Akademik Yılı’nda yükseltme alan akademik çalışanlar için cübbe giyme töreni gerçekleştirildi. Bununla birlikte, bilim, kültür ve spor dünyasına katkı sağlayan öğretim elemanı ve öğrencilere teşekkür..

YENİ EDİRNE’NİN YAŞAYAN DEĞERİ TAYYİP YILMAZ’IN ESERLERİ, TRAKYA ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ’NDE…

Üniversite ve kent etkileşimine örnek teşkil eden uygulamalara imza atan Trakya Üniversitesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında, önemli bir sergiye daha ev sahipliği yaptı. Geleneksel ve modern değerleri kent kültürünün mirasıyla harmanlamak için her yıl bir dizi sergi ve organizasyonun Trakya Üniversitesi bünyesinde gerçekleşmesine öncülük eden Güzel Sanatlar Fakültesi, Edirne’ni..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN BALKANLARDA BİR İLK: 1. ULUSLARARASI BALKAN PROTEZ-ORTEZ SEMPOZYUMU

Balkanlara yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam eden Trakya Üniversitesi, yeni bir alanda daha önemli bir bilimsel çalışmaya imza atmaya hazırlanıyor. Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Türkiye Protez-Ortez Bilim Derneği iş birliğinde, 18-19 Ekim 2019 tarihlerinde Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenecek “1. Uluslararası Balkan Protez-Ortez Sempozyumu”, 7 Balkan ülkesi ve 1 Avrupa ülkesin..