İNTERPLAST PLASTİK DOĞRAMA AKSESUAR’DAN TRAKYA ÜNİVERSİTESİNE ZİYARET

Edirne Organize Sanayi Bölgesi’nin önemli kuruluşlarından olan İnterplast Plastik Doğrama Aksesuar San. Tic. Ltd. Şti. Firma Sahibi Hakan Ündeş ve Firma Yetkilisi Bayram Gönül, Üniversite-Sanayi iş birliğine verdiği desteklerden ötürü Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret etti. İş birliklerine yönelik görüş alışverişlerinin yapıldığı ziyarette, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) İl Temsilcisi ve Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, Teknopark Genel Müdürü Barış Kocabıyık ve Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz da bulundu.

Teknik, teknolojik ve insan gücü noktasında Trakya Üniversitesinden çok değerli katkılar aldıklarını ifade eden İnterplast Plastik Doğrama Aksesuar Firma Sahibi Hakan Ündeş “TeknoPark’ta açtığımız firma ile Trakya Üniversitesi ile çok yakın iş birliği geliştirdik. Aynı zamanda Dr. Öğr. Üyesi Kenan Karaçavuş Hocamız bize akademik danışmanlıkta bulunuyor. Doç. Dr. Murat Türkyılmaz Hocamız KOSGEB projesinde bize yardımcı oluyor. Tüm bunların yanı sıra Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun vermiş olduğu destek, Edirne OSB ziyaretleri ile sorunların çözümüne yönelik yaklaşımı bölgenin ekonomik gelişimine dair adımlar için bizi daha da cesaretlendiriyor.” diyerek desteklerinden ötürü başta Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu olmak üzere tüm Trakya Üniversitesi ailesine teşekkür etti.

Trakya Üniversitesinin başta TÜTAGEM olmak üzere tüm teknolojik altyapısı ve alanında uzman akademik kadrosu ile sanayicilerden gelecek talepleri karşılamaya hazır olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, üniversite sanayi iş birliğinde Edirne’nin örnek il olması için projeler gerçekleştirmeye devam edeceklerini vurguladı.


Haber: Fırat Güngör
Editör: Sertan Atasoy
Fotoğraflar: Umut Kozakoğlu
Bu içerik 03 Ekim 2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 481 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, KOSOVA HASAN PRİŞTİNE DEVLET ÜNİVERSİTESİ’NİN 50. YIL KUTLAMA TÖRENİNE KATILDI

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Özel Kalem Öğr. Gör. Kıvanç Ada’dan oluşan heyet, Kosova Hasan Priştine Devlet Üniversitesi’nin daveti üzerine, üniversitenin 50. yıl kutlama törenine katılmak üzere Priştine’ye gitti. Aynı..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE KOSOVA REZONANCA TIP BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İKİLİ İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Vizyonunu Balkanlar olarak belirleyen ve bu doğrultuda bölge üniversiteleriyle iş birliğini artırmayı hedefleyen Trakya Üniversitesi, Kosova’nın en önemli sağlık kuruluşlarından Rezonanca Tıp Bilimleri Üniversitesi ile ikili iş birliği anlaşmasına imza attı. Tüm alanlarda sorumluluk alarak tecrübesi ve bilgisiyle Balkanların gelişimine katkı sunmak ve Türkiye ile Trakya Üniversitesinin etki alanını genişletmek için a..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ HEYETİ’NİN PRİŞTİNE TEMASLARI

Uluslararasılaşma faaliyetleri kapsamında tüm Balkan ülkeleriyle sürekli yakın temas halinde olan Trakya Üniversitesi heyeti, Kosova ziyareti kapsamında Priştine’de önemli görüşmeler gerçekleştirdi. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Ö..

YENİ KOSOVA CUMHURİYETİ’NDEN TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NE BÜYÜK ONUR...

Kosova Yerel Yönetim Bakanı Emili Rexhepi, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na, Kosova Cumhuriyeti’nin kurulduğu ilk günden bu yana üniversitenin bölgede hayata geçirdiği hizmetlerinden ötürü teşekkür plaketi takdim etti. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile birlikte Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

24
Şub
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE, CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYELERİNDE, “YETENEK HER YERDE” KARİYER FUARI…

Trakya Üniversitesi Bölgede Büyük Ses Getirecek Bir Etkinliğe Ev Sahipliği Yapmaya Hazırlanıyor. Gelişen dünyaya ayak uydurarak eğitim, bilim, teknik ve teknoloji alanındaki global yenilikleri yakından takip etmeyi amaçlayan Trakya Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Himayelerinde önemli bir etkinliğe daha imza atmaya hazırlanıyor. Öğrencilerine iyi bir üniversite eğitimi ve kariyer fırsatı sunmak iç..