DÜNYA ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMASINDA İLK 1000’DEYİZ

ODTÜ Enformatik Enstitüsü URAP Laboratuvarı, üniversitelerin güçlü ve geliştirmeye açık yönlerini belirlemelerine yardımcı olmak amacıyla her yıl yaptığı dünya genel sıralaması ve bilim alanı sıralamasında bu yıl Trakya Üniversitesi Tıp ve Sağlık Bilimleri alanında Türkiye’den URAP alan sıralamasına giren 35 Üniversite arasında yer alarak Dünya’da ilk 1000’e girme başarısı gösterdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu yaptığı açıklamada “Göreve ilk geldiğimizde Ülkemizin 2023 hedeflerine uygun olarak biz de hedefler belirlemiştik. Bu hedefler içerisinde Üniversitemizin URAP sıralamasında ilk 1000 üniversite arasına yer alması vardı. Bir yıl dolmadan bu hedefi gerçekleştirmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Tıp ve Sağlık Bilimleri alanında artık yeni hedefimiz ilk 500'e girmek. Yaptıkları bilimsel çalışmalarla Üniversitemizi Dünya Üniversiteleri arasına girmesini sağlayan hocalarımı tebrik ederim. Ancak bu çalışmalar sadece Tıp ve Sağlık Bilimleri alanında sınırlı kalmamalı. Bu başarıyı tüm Üniversiteye yaymamız gereklidir. Bu anlamda Üniversitemiz 2023 hedefleri doğrultusunda çalışmalarımız devam edecektir.” dedi.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

ÜNİVERSİTEMİZ "TÜRKİYE’NİN 500 BÜYÜK HİZMET İHRACATÇISI"NDAN BİRİ OLDU

Dünya ticaretinde payı her geçen gün artan hizmet ihracatı ile ilgili Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yayımlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasının sonuçlarında Üniversitemiz sektöründe 8. genel sıralamada 474. olarak büyük bir başarıya imza attı. Üniversitemiz, elde ettiği bu başarıyla İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Bü..

YENİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI VE ÜNİVERSİTEMİZDEN ORTAK ÇALIŞTAY

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Üniversitemiz ev sahipliğinde 16-17 Ocak 2018 tarihleri arasında Roman çocukların eğitime devamlılığını sağlamak amacıyla çalıştay gerçekleştirildi. Üniversitemiz Balkan Kongre Merkezi Senato Salonu’nda gerçekleştirilen Roman Çalıştayı açılışına Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’in yanı sıra Bakan Müşav..

HASTANEMİZDE “HASTANE ENFEKSİYONLARI” KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Başhekimlik Sağlık Kurulu Odası’nda 18 Ocak 2018 tarihinde Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Gündeniz Altıay ve Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı Doç. Dr. Zerrin Yuluğkural tarafından “Hastane Enfeksiyonları” konulu basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya çok sayıda basın mensubu katıldı...

EDUCATION FIRST (EF) ULUSLARARASI EĞİTİM KURUMLARINDAN YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULUMUZA ZİYARET

Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu’na 12 Ocak 2018 tarihinde 1965 yılında İsveç’te kurulmuş ve günümüzde pek çok ülkede faaliyet gösteren Education First Eğitim Kurumları’nın Türkiye Akademik İlişkiler Müdürü Gürkan Donat ve Edirne Bölge Sorumlusu Gül Belli tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaretleri esnasında Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Eğitimi, E..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler