DR. ÖĞR. ÜYESİ ÖZGÜR ÖZDEMİR, “AB PROJE KAMPI VE DIŞ İLİŞKİLER ÇALIŞTAYI”NA KATILDI

Trakya Üniversitesi Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özdemir, Trakya Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen “AB Proje Kampı ve Dış İlişkiler Çalıştayı”na katıldı. Aynı zamanda Trakya Belediyeler Birliği Bilim Kurulu Üyesi olan Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özdemir, çalıştayın ikinci gününde atık yönetimi konusunda bazı önerilerde bulundu.

Belediyelerin ve belediyeciliğin gelişimine yönelik, yerel ve ulusal düzeyde organizasyonlar ile sınır ötesi iş birliğine yönelik önemli çalışmalara imza atan Trakya Belediyeler Birliği, Avrupa Birliği kaynaklı proje ve destek programlarının konuşulduğu bir çalıştaya öncülük etti. Trakya Belediyeler Birliği organizasyonuyla düzenlenen “AB Proje Kampı ve Dış İlişkiler Çalıştayı” birlik üyesi belediyelerin proje departmanlarına bağlı personelin katılımıyla Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde gerçekleştirildi.

İki gün süren ve yerel yönetimler adına son derece faydalı geçen kamp programına, Trakya Üniversitesi Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özdemir de Trakya Belediyeler Birliği Bilim Kurulu Üyesi olarak katıldı.

Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özdemir programın ikinci gününde birtakım proje önerileri sunarak geri dönüşüm alanında atık toplama ve ayrıştırma süreçlerinde insan eliyle yapılabilecek hataları minimuma indirecek ve geri dönüşümde çıkan son ürünün saflığı ve verimliliğini artıracak akıllı atık yönetim sistemini örnek olması adına katılımcılarla paylaştı.

AB kaynaklı destek programlarının tanıtıldığı ve proje hazırlanması ile başvuru süreçleri hakkında bilgilerin verildiği çalıştayda konuşan Trakya Belediyeler Birliği Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Trakya Belediyeler Birliği’nin yerel yönetimler adına kaliteli hizmet anlayışıyla önemli işlere imza atmaya devam ettiğini söyledi.

Çok önemli akademisyen ve bürokratların yanında AB Başkanlığı temsilcilerinin katılım sağladığı programın açılış konuşmasını ise Trakya Belediyeler Birliği Müdürü Cemal Ogün Kürümoğlu gerçekleştirdi. Kürümoğlu yaptığı konuşmada Trakya’nı dört bir yanından gelen belediyeciler ve organizasyona katkı verecek kıymetli konuklarla birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, bu organizasyonla çok önemli süreçlerin tohumlarını attıklarını belirtti.

İki günlük AB Proje Kampı ve Dış İlişkiler Çalıştayı programında konuşmacı olarak birçok önemli isim yer aldı.

Bu içerik 29 Temmuz 2021 tarihinde yayınlandı ve toplam 319 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NİN YENİ DERGİSİ “KAPU/TRAKYA MİMARLIK VE TASARIM DERGİSİ” YAYIN HAYATINA BAŞLIYOR

Dergicilikte marka olma hedefiyle çalışmalarına devam eden, akademik yayıncılıkta kalitenin çıtasını her geçen gün yukarıya taşıyan Trakya Üniversitesi’nde yeni bir bilimsel dergi daha yayınlanmaya hazırlanıyor. Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi bünyesinde çıkarılacak “KAPU/Trakya Mimarlık ve Tasarım Dergisi” uluslararası hakemli dergi olarak 2021 yılı içerisinde yayın hayatına başlayacak..

YENİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ YENİ ÖĞRENCİLERİ İLE TANIŞTI

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, bu yıl eğitim öğretim hayatına başlayan öğrencileri için çevrim içi olarak uyum programı düzenledi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Trakya Üniversitesi tanıtım filminin izlenmesinin ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, Dekan Prof. Dr. Sedat Üstündağ ve İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa İshak Yıldı..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ RADYOSU RADYO GÜNEBAKAN 1 YAŞINDA

Trakya Üniversitesi Radyosu Radyo Günebakan, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımıyla birinci yaş gününü kutladı. Bir hayalle ortaya çıkan ve zorlu yolculuklardan sonra Ağustos 2020’de test yayınlarına, Eylül ayında ise 106.2 Mhz frekansından karasal yayına başlayan Radyo Günebakan, kısa süre içerisinde büyük bir dinleyici kitlesine ulaştı. Müziğe olduğu kadar söze de yer verilen..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNE SANATLA VEDA

Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 2020-2021 Akademik Yılı mezunlarını Karaağaç Yerleşkesi’nde düzenledikleri sanat dolu bir törenle uğurladı. Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Dönemi’nde diploma almaya hak kazanan öğrenciler için mezuniyet sergisi ve töreni düzenledi. Grafik Tasarımı, Heykel ve Resim bölümlerinden mezun olan öğre..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

21
Eyl
KONFERANS: ANTİK ÇAĞ’DA THRAKİA, THRAKLAR, THRAK KRAL SİKKELERİ

2021 yılı içinde, Trakya’da Arkeoloji başlığı altında düzenli olarak gerçekleştirilen ‘Online Söyleşiler’ hız kesemden devam ediyor. Konusunda uzman akademisyenlerin konuk olduğu Trakya’da Arkeoloji konferans serisinin 4. konuğu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Nümizmat Prof. Dr. Oya Yağız olacak. 21 Eylül Salı saat 19.00’da gerçekleştirilecek “Antik Çağ’da Thrak..