DOÇ. DR. YELİZ YEŞİL, “VIVUS 2020: RESEARCH CHALLENGES AND DEVELOPMENTAL OPPORTUNİTİES” KONFERANSINDA KONUŞMACI OLARAK YER ALDI

Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yeliz Yeşil, geçtiğimiz günlerde düzenlenen “VIVUS 2020: Research Challenges and Developmental Opportunities” konulu e-konferansa konuşmacı olarak katıldı. Konferans kapsamında, "Analyzing Activities For Increasing Women Employment In Rural Areas In Turkey" başlıklı bir konuşma gerçekleştiren Doç. Dr. Yeliz Yeşil, Slovenya Naklo Biyoteknik Merkezi’nin katkılarıyla düzenlenen konferansta, Türkiye’de kırsal kalkınma gündemi ve yaklaşımları ile kırsal alanda kadının güçlendirilmesine yönelik yürütülen proje ve çalışmaları anlattı. 

Uzmanlık ve çalışma alanı dezavantajlı gruplar ve sosyal politikalar olan, bu alanda da pek çok bilimsel yayın kaleme alan Doç. Dr. Yeliz Yeşil, çevre politikaları ve sürdürülebilir kalkınma amacıyla düzenlenen konferansta, kırsal alanda kadın faaliyetlerinin ve iş kollarının güçlendirilmesi ile kadın girişimciliğinin ön plana çıkarılması konusunda katılımcılara bilgiler verdi. Türkiye’de kadınların, kooperatifler yoluyla güçlendirildiği ve istihdamının artırılmasına yönelik proje ve çalışmalarla desteklendiğinin altını çizen Doç. Dr. Yeliz Yeşil, Naklo Biyoteknik Merkezi Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Franc Vidic’in davetiyle konuşmacı olarak yer aldığı konferansta, bu konuların büyümeye ve ülke ekonomisine olan katkılarından söz etti. 

Daha önce Slovenya’ya giderek, Dr. Franc Vidic ile kadın girişimciliği ve mesleki gelişim konularında eğitim ve çalışmalar gerçekleştiren Doç. Dr. Yeliz Yeşil, konferans kapsamında ayrıca, Slovenya ve Türkiye arasında kadınlara yönelik yürütülen çalışmaları da karşılaştırma olanağı bulduğu ve oldukça verimli bir toplantı gerçekleştiği bilgisini paylaştı.
Bu içerik 30 Kasım 2020 tarihinde yayınlandı ve toplam 495 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN KOSOVA DEMOKRATİK TÜRK PARTİSİ’NE ZİYARET

Trakya Üniversitesi öncülüğünde hayata geçirilecek “Kosova Teknopark”ın imza töreni için Kosova’da bulunan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, Trakya Teknopark Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özdemir ile Özel Kalem, Basın Danışmanı Öğr. Gör. Kıvanç Ada’dan oluşan Trakya Üniversitesi heyet..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ'NDEN BALKANLARDA TARİHİ İMZA: “KOSOVA TEKNOPARK” HAYATA GEÇİYOR

Kosova Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Trakya Üniversitesi arasında “Kosova Teknopark” İçin Protokol İmza Töreni Gerçekleştirildi…   İnovasyon, Ar-Ge ve teknolojinin merkezi olan “Teknopark” modeli, Trakya Üniversitesi ile Kosova’ya taşınıyor. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile Kosova Sanayi ve Ticaret Bakanı Vesel Krasniqi arasında imzalanan protokol sayesinde, Kosova..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ YENİ PROJELERLE DOSTLUK KÖPRÜSÜ KURUYOR

Trakya Üniversitesi ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, 2021 yılında yeni projeler hayata geçirmek üzere söz kesti. Öğrenci topluluklarından personele, sosyal tesislerin kullanımından akademik çalışmalara kadar birçok proje için ortaklaşa hareket edecek olan iki üniversite, kurulacak dostluk köprüsüyle örnek teşkil edecek.Balkan Üniversiteler Birliği ve Trakya Üniversiteler Birliğinin ..

YENİ TRAKYA TEKNOPARK’TA DEMO DAY ÖNCESİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Son yıllarda hayata geçirdiği atılımlar ile bünyesinde barındırdığı şirket ve çalışan sayısında önemli bir ivme yakalayan, bu ivme ile yurt içi ve dışında örnek model olarak gösterilen Trakya Teknopark çalışmalarına devam ediyor. Girişimci ve yatırımcıları buluşturacak Demo Day etkinliği öncesi Trakya Teknopark bünyesinde bulunan şirketler ile Startup projelerine yatırım ve mentör eşleşmeleri konusunda..