“BİLİMSEL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLER” İLE “SOSYAL SORUMLULUK ETKİNLİKLERİ” DERSLERİ HAKKINDA DUYURU

Üniversitemiz Edirne Merkez birimlerinde öğrenim gören lisans programları öğrencilerine yönelik olarak toplumsal ve kültürel gelişmelerine katkı sağlamak için bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal etkinlikler ile diğer çalışmalara katılımlarını teşvik etmeyi amaçlayan “Bilimsel ve Kültürel Etkinlikler” ve “Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri” adında iki ders Trakya Üniversitesi Senatosunun da uygun görüşüyle Üniversite (Alan Dışı) Seçimlik Ders Havuzuna eklenmiştir.

Üniversitemizde Bilimsel ve Kültürel Etkinlik Tespit Komisyonu tarafından uygun görülerek önceden dersi alan öğrencilere duyurulacak olan etkinlikler söz konusu dersler kapsamında sayılacak olup,  bu dersler için vize, final ve bütünleme sınavları yapılmayacaktır. Derslerin Başarı Notu, etkinliklere katılım sayısına göre değerlendirilecektir.

Edirne Merkezde öğrenim gören lisans programı öğrencilerimiz, 2019-2020 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı kayıt yenileme haftasında bu dersleri Üniversite Alan Dışı Seçimlik dersler kapsamında “BKE102 Bilimsel ve Kültürel Etkinlikler-II” ve “SSE102 Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri-II” olarak seçebileceklerdir.

            Derslere ilişkin önemli hususlar;

1-Öğrencilerimiz Bilimsel ve Kültürel Etkinlikler dersine ilişkin etkinlikleri https://bkeders.trakya.edu.tr/ adresinden takip edilebilecektir. Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri dersinin etkinlikleri ise dersten sorumlu öğretim elemanı tarafından öğrencilere ayrıca duyurulacaktır.
2- Bilimsel ve Kültürel Etkinlikler dersine katılımlar, ilgili salon giriş ve çıkışlarında elektronik ortamda öğrenci kimliği okutma ya da Trakya Üniversitesi e-yoklama uygulaması ile kayıt altına alınacaktır.
3-Katılımın belirlemesinde öğrencinin etkinliklere giriş veya çıkış saati esas alınacak olup, etkinlikten 30 dakika önce elektronik ortamda kayıtlar alınmaya başlanacak ve etkinlik başladıktan 15 dakika sonra sona erecektir.
4-Dersler kontenjanla sınırlı olup, Bilimsel ve Kültürel Etkinlikler dersi için 600 kontenjan, Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri dersi için ise 120 kontenjan belirlenmiştir.
5-Derslerin başarı notu hesaplaması aşağıdaki şekilde yapılacaktır:

(1 – 4) katılım için FF,
(5 – 6) katılım için FD,
(7 – 8) katılım için DD,
(9 – 10) katılım için CC,
(11) katılım için CB,
(12) katılım için BB,
(13) katılım için BA,
(14) katılım için AA, harf notu olarak değerlendirilecektir.
6-Derslerin değerlendirilmesi ve yürütülmesine ilişkin yönergelere https://oidb.trakya.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.
Bu içerik 22 Ocak 2020 tarihinde yayınlandı ve toplam 408 kez okundu.

Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, KOSOVA HASAN PRİŞTİNE DEVLET ÜNİVERSİTESİ’NİN 50. YIL KUTLAMA TÖRENİNE KATILDI

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Özel Kalem Öğr. Gör. Kıvanç Ada’dan oluşan heyet, Kosova Hasan Priştine Devlet Üniversitesi’nin daveti üzerine, üniversitenin 50. yıl kutlama törenine katılmak üzere Priştine’ye gitti. Aynı..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE KOSOVA REZONANCA TIP BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İKİLİ İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Vizyonunu Balkanlar olarak belirleyen ve bu doğrultuda bölge üniversiteleriyle iş birliğini artırmayı hedefleyen Trakya Üniversitesi, Kosova’nın en önemli sağlık kuruluşlarından Rezonanca Tıp Bilimleri Üniversitesi ile ikili iş birliği anlaşmasına imza attı. Tüm alanlarda sorumluluk alarak tecrübesi ve bilgisiyle Balkanların gelişimine katkı sunmak ve Türkiye ile Trakya Üniversitesinin etki alanını genişletmek için a..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ HEYETİ’NİN PRİŞTİNE TEMASLARI

Uluslararasılaşma faaliyetleri kapsamında tüm Balkan ülkeleriyle sürekli yakın temas halinde olan Trakya Üniversitesi heyeti, Kosova ziyareti kapsamında Priştine’de önemli görüşmeler gerçekleştirdi. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Ö..

YENİ KOSOVA CUMHURİYETİ’NDEN TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NE BÜYÜK ONUR...

Kosova Yerel Yönetim Bakanı Emili Rexhepi, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na, Kosova Cumhuriyeti’nin kurulduğu ilk günden bu yana üniversitenin bölgede hayata geçirdiği hizmetlerinden ötürü teşekkür plaketi takdim etti. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile birlikte Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

24
Şub
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE, CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYELERİNDE, “YETENEK HER YERDE” KARİYER FUARI…

Trakya Üniversitesi Bölgede Büyük Ses Getirecek Bir Etkinliğe Ev Sahipliği Yapmaya Hazırlanıyor. Gelişen dünyaya ayak uydurarak eğitim, bilim, teknik ve teknoloji alanındaki global yenilikleri yakından takip etmeyi amaçlayan Trakya Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Himayelerinde önemli bir etkinliğe daha imza atmaya hazırlanıyor. Öğrencilerine iyi bir üniversite eğitimi ve kariyer fırsatı sunmak iç..