BALKAN MÜZİK TOPLULUĞU VE TUNA BOYUNDAN HALK OZANI MESUT TUNALI KONSERİ

Trakya üniversitesi Devlet Konservatuarı Balkan Müzik Topluluğu Ve Tuna Boyundan Halk Ozanı Mesut Tunalı 16 Kasım 2017 tarihinde Konseri Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sanat Eğitim ve Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirildi. Konsere Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, akademisyenler, öğrenciler ve sanatseverler katıldı.

Halk Ozanı Mesut Tunalı  ve Arş. Gör. Ümit Çavuş (Trompet), Uzm. Aras Poyraz. Açıkgöz (Kaval), Adnan Sever (Vurmalı Çalgılar), Berk Öner (Vurmalı Çalgılar), Emre Özlü (Keman), Batuhan Işık (Violonsel), Yüksel Hasan Zurna (Vurmalı Çalgılar), Atakan Uyuay (Klarnet), Batuhan Kaymaz (Piyano)’dan oluşan Balkan Müzikleri Topluluğu, Rumeli ezgilerinden oluşan bir repertuvar ile sanatseverlerin beğenisi topladı.  İki bölümden oluşan konserde Balkan Müzik Topluluğu ve Mesut Tunalı seslendirdikleri “Mezarının Önünde Al Yeşil”, “Ben Bir Ördek Olsam”, “Uykuda mısın Sevgili Yârim”, “Kış Nişanlım Sen Misin?”, “Evlerin Önünde Kara Kazan Kaynıyor” ve “Bahçelerde Bir Pınar” gibi sevilen Rumeli türküleri ile sanatseverlerin kulağının pasını sildi.

Tuna Boyu Rusçuk'ta yaşayan yerel Halk Ozanı'nın 170 kadar eseri Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı Balkan Müzik Topluluğunca yeniden hayat buluyor. Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Ahmet Hamdi Zafer tarafından kurulan Öğr. Gör. Sela Can Dökmeci tarafından yöneticiliği ve repertuar çalışmaları yapılan "Balkan Müzikleri Topluluğu" tarafından Tuna Boyundan Halk Ozanı Mesut Tunalı'ya ait derlenen türkülerden oluşan eserlerin yer aldığı bir CD çalışması gerçekleştirildi. Mesut Tunalı'ya ait eserlerden oluşan "CD" Üniversitemiz Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi tarafından desteklenmektedir.
Bu içerik 17 Kasım 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 300 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

RUMELİ’YE EN ÇOK HİZMET VEREN EĞİTİM KURUMU: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Rumeli’ye En çok Hizmet Veren Eğitim Kurumu Ödülünü aldı. 500 Sivil Toplum Kuruluşunun davet edildiği, 240 Rumeli Balkan Derneğinin katıldığı 20 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kurul..

BALKAN ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile 6 Şubat 2018 tarihinde “Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen çalıştaya, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör&u..

ÖĞRETİM ÜYELERİMİZDEN MAKEDONYA ÜSKÜP’TE SERGİ

Makedonya’nın Üsküp şehrinde yer alan Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi’nin daveti ile Kulturnu Informativen Centar Sergi Salonun’da gerçekleştirilecek olan Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Ayhan Çetin’e ait ‘Explosion’ isimli kişisel resim sergisi ile Yrd. Doç. Dr. Ersan Sarıkahya’ya ait ‘Exhaustion’ isimli kişisel gra..

“TRAKYA BÖLGESİNDE BULUNAN ÜNİVERSİTELER ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ÇALIŞTAYI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Trakya Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi iş birliği ile Üniversitemiz ev sahipliğinde 05 Şubat 2018 tarihinde “Trakya Bölgesinde Bulunan Üniversiteler Uluslararası Öğrenci Çalıştayı” gerçekleştirildi. Üniversitemiz Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen çalıştaya, Üniver..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

13
Şub
"EDİRNE GÖRÜNÜMLERİ" SERGİSİ

90 yıla yakın bir süre Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yapmış, Osmanlı mimarisini doruk noktasına taşıyan görkemli dini yapıları ve sivil mimarlık örnekleri ile ön plana çıkmış olan Edirne, tarihi ve kültürel varlıkların birikimi ile Türkiye’nin en önemli kentleri arasında yer alır. Aynı zamanda coğrafi konumu nedeniyle Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı niteliğindedir. Uzun yıllardır ..