ARDA MESLEK YÜKSEKOKULU 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MEZUNİYET TÖRENİ DÜZENLENDİ

Trakya Üniversitesi’nde mezuniyet coşkusu çevrim içi törenlerle devam ediyor. Trakya Üniversitesi Arda Meslek Yüksekokulu, diploma almaya hak kazanan öğrenciler için çevrim içi mezuniyet töreni düzenledi.

Trakya Üniversitesi, mezun olan öğrenciler için düzenlediği mezuniyet törenlerine çevrim içi olarak devam ediyor. Trakya Üniversitesi Arda Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olan öğrenciler, diplomalarına salgın tedbirleri kapsamında çevrim içi olarak düzenlenen törenle kavuştu.

Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından Trakya Üniversitesi tanıtım filmi izlenmesi ile başlayan törende mezun öğrenciler adına bir konuşma gerçekleştiren okul birincisi Deniz Kaya, başarılı olmak adına çok çaba gösterdiklerini ifade ederek, başarılarında emeği geçen akademisyenlere ve ailelere teşekkür etti.

Arda Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Yeşim Yeşiloğlu ise “Arda Meslek Yüksekokulu olarak alanlarında iyi yetişmiş, donanımlı bireyler yetiştirmenin yanı sıra çağdaş, sorun çözmeye odaklı, paylaşımcı 247 gencimizi ülkemizin hizmetine sumanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Eğitim-öğretim emek, yatırım ve sabır ister. En önemlisi de vizyon sahibi olmayı gerektirir.” diyerek öğrencilere gerekli donanımları sağlayan ve yatırım yapan Trakya Üniversitesi yönetimine ve özenli çalışmaları ile öğrencilerin iyi şekilde yetişmelerini sağlayan öğretim elemanlarına ve idari personele teşekkür etti.

Konuşmasının devamında ailelere ve öğrencilere seslenen Prof. Dr. Yeşim Yeşiloğlu “Büyük fedakârlıklarla onları yetiştiren anne babalar, toplum olarak sizlere şükran borçluyuz. Onlara baktıkça geleceği ne kadar sağlam bireylere teslim ettiğimizi görüyoruz. Onlarla gurur duyuyoruz. Sizler de evlatlarınızla ne kadar gurur duysanız azdır. Sevgili öğrencilerim sizler üniversite mezunu olarak çağdaş kimliğinizle toplama örnek olmalısınız. Önce insan anlayışını unutmayıp, etik değerlere bağlı dürüst, çalışkan ve üretken olursanız başarı da sizlerle beraber gelecektir. Sizlerin ülkemiz için en iyisini yapacağınıza inancım sonsuzdur. Değerli öğrencilerim sizlere veda etmiyoruz, sizleri yeni başlangıca, hayata uğurluyoruz. Hepinizi içtenlikle kucaklıyor, yolunuz açık ve aydınlık olsun.” dedi.

Mezuniyet törenine, bir video mesaj ile katılan ve mezun öğrencilere seslenen Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ise ülkesine, çevresine ve insanlığa fayda sağlayan bireyler olmanın kendileri için en büyük gurur ve mutluluk kaynağı olacağını vurguladı. Mezun öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar da dileyen Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Edirne’yi ve Trakya Üniversitesini unutmamalarını istedi.

Dereceye giren öğrencilerin takdim edilmesi ile devam eden tören, Arda Meslek Yüksekokulu öğretim elemanlarının mezunlara tebrik mesajlarının yayınlanmasının ardından mezun olan öğrencilerin isimlerinin okunması ve meslek andının söylenmesiyle son buldu.

Bu içerik 27 Temmuz 2021 tarihinde yayınlandı ve toplam 464 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NİN YENİ DERGİSİ “KAPU/TRAKYA MİMARLIK VE TASARIM DERGİSİ” YAYIN HAYATINA BAŞLIYOR

Dergicilikte marka olma hedefiyle çalışmalarına devam eden, akademik yayıncılıkta kalitenin çıtasını her geçen gün yukarıya taşıyan Trakya Üniversitesi’nde yeni bir bilimsel dergi daha yayınlanmaya hazırlanıyor. Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi bünyesinde çıkarılacak “KAPU/Trakya Mimarlık ve Tasarım Dergisi” uluslararası hakemli dergi olarak 2021 yılı içerisinde yayın hayatına başlayacak..

YENİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ YENİ ÖĞRENCİLERİ İLE TANIŞTI

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, bu yıl eğitim öğretim hayatına başlayan öğrencileri için çevrim içi olarak uyum programı düzenledi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Trakya Üniversitesi tanıtım filminin izlenmesinin ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, Dekan Prof. Dr. Sedat Üstündağ ve İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa İshak Yıldı..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ RADYOSU RADYO GÜNEBAKAN 1 YAŞINDA

Trakya Üniversitesi Radyosu Radyo Günebakan, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımıyla birinci yaş gününü kutladı. Bir hayalle ortaya çıkan ve zorlu yolculuklardan sonra Ağustos 2020’de test yayınlarına, Eylül ayında ise 106.2 Mhz frekansından karasal yayına başlayan Radyo Günebakan, kısa süre içerisinde büyük bir dinleyici kitlesine ulaştı. Müziğe olduğu kadar söze de yer verilen..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNE SANATLA VEDA

Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 2020-2021 Akademik Yılı mezunlarını Karaağaç Yerleşkesi’nde düzenledikleri sanat dolu bir törenle uğurladı. Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Dönemi’nde diploma almaya hak kazanan öğrenciler için mezuniyet sergisi ve töreni düzenledi. Grafik Tasarımı, Heykel ve Resim bölümlerinden mezun olan öğre..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

21
Eyl
KONFERANS: ANTİK ÇAĞ’DA THRAKİA, THRAKLAR, THRAK KRAL SİKKELERİ

2021 yılı içinde, Trakya’da Arkeoloji başlığı altında düzenli olarak gerçekleştirilen ‘Online Söyleşiler’ hız kesemden devam ediyor. Konusunda uzman akademisyenlerin konuk olduğu Trakya’da Arkeoloji konferans serisinin 4. konuğu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Nümizmat Prof. Dr. Oya Yağız olacak. 21 Eylül Salı saat 19.00’da gerçekleştirilecek “Antik Çağ’da Thrak..