AİLE BOYU TRAKYA ÜNİVERSİTELİ

2019 yılında, ÖSYM tarafından düzenlenen üniversiteye giriş sınavlarında başarılı olarak Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü kazanan Kayra Çağ Canarslan, aynı üniversitede eğitim gören anne ve babasıyla okul arkadaşı oldu. Balkan Kongre Merkezi’ne gelerek kaydını gerçekleştiren Kayra Çağ Canarslan’ın annesi Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Almanca Öğretmenliği Bölümü’nde eğitim görürken, baba Harun Canarslan Engelli Çalışmaları Ana Bilim Dalı’nda doktora yapıyor. Aynı zamanda Trakya Üniversitesi Armağan Dönertaş Engelli Çocuklar Eğitim-Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde Sosyal Çalışmacı olarak görev yapan baba Harun Canarslan ve Almanca Öğretmenliği 2. Sınıf öğrencisi anne Tülay Canarslan ailesinin 19 yaşındaki oğulları Kayra Çağ Canarslan’ın kaydını, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu gerçekleştirdi.

Çağ Canarslan, ailesiyle aynı sıraları paylaşacak olmanın heyecanını yaşadığını ve bu durumdan büyük mutluluk duyduğunu kaydederek, üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tek tercihte bulunduğunu söyledi. Üniversite Tercih Formu’nda yalnızca Trakya Üniversitesi’ne yer veren Kayra Çağ Canarslan, hayalini kurduğu Makine Mühendisliği Bölümü’ne yerleştiği için sevinçli olduğunu belirterek, “Trakya Üniversitesi Makine Mühendisliğini ilk ve tek tercih etmemdeki en önemli sebep, anne ve babamın bu ailenin birer parçası olması. Babam, uzun yıllardır Trakya Üniversitesi bünyesinde görev yapıyor ve annem de aynı üniversitede öğrenci. Mühendislik alanında başarılı bir üniversitede ve ailemin yanında, aidiyet hissederek öğreneceğime inanıyorum. Aile bireyleriyle aynı üniversitede olmak, aynı havayı teneffüs etmek ve benzer duyguları yaşamak oldukça heyecan verici. Birbirimize her zaman destek olacağımıza inanıyorum ve aile bireylerime de yeni eğitim-öğretim yılında başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Kayıt işlemleri esnasında oğlunu yalnız bırakmayan Baba Harun Canarslan, oğlunun başarısından dolayı mutlu ve gururlu olduklarını belirterek, “1997 yılından bu yana, mensubu olmaktan gurur duyduğum Trakya Üniversitesi’nde, oğlumun öğrenci olduğunu görmek ve heyecanına ortak olmak beni ve eşimi ziyadesiyle mutlu etti. Azmi, kararlılığı ve başarısı ortada. Öğrenim hayatında başarı dolu yıllar geçirmesini ve hayallerini gerçekleştirmesini ümit ediyorum. İyi bir gelecek ve kariyer sahibi olması dileklerimle bizlere yaşattığı mutluluk için kendisine teşekkür ediyorum. Yalnızca bizim çocuklarımızın üzerinde değil, çocuklarımızın da bizler üzerinde büyük emekleri var, tüm evlatlarımızı sevgiyle selamlıyorum.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Canarslan ailesini ve ailenin genç neferi Kayra Çağ Canarslan’ı tebrik ettiğini belirterek, “Kayra Çağ Canarslan’ın gelişi ile birlikte ailenin tüm mensuplarını Trakya Üniversitesi’nde görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Böyle bir mutluluğu ve heyecanı yaşayan çok fazla ailemiz ve öğrencimiz olmuyor. Örnek ve gurur verici bir ana tanıklık ettiğimizi düşünüyorum. Ailemizi kutluyor, aramıza yeni katılan öğrenci kardeşimize başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Haber: Ali KÜÇÜKOĞLU
Editör: Sertan ATASOY
Fotoğraf: Umut KOZAKOĞLU
Bu içerik 21 Ağustos 2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 2301 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, KOSOVA HASAN PRİŞTİNE DEVLET ÜNİVERSİTESİ’NİN 50. YIL KUTLAMA TÖRENİNE KATILDI

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Özel Kalem Öğr. Gör. Kıvanç Ada’dan oluşan heyet, Kosova Hasan Priştine Devlet Üniversitesi’nin daveti üzerine, üniversitenin 50. yıl kutlama törenine katılmak üzere Priştine’ye gitti. Aynı..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE KOSOVA REZONANCA TIP BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İKİLİ İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Vizyonunu Balkanlar olarak belirleyen ve bu doğrultuda bölge üniversiteleriyle iş birliğini artırmayı hedefleyen Trakya Üniversitesi, Kosova’nın en önemli sağlık kuruluşlarından Rezonanca Tıp Bilimleri Üniversitesi ile ikili iş birliği anlaşmasına imza attı. Tüm alanlarda sorumluluk alarak tecrübesi ve bilgisiyle Balkanların gelişimine katkı sunmak ve Türkiye ile Trakya Üniversitesinin etki alanını genişletmek için a..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ HEYETİ’NİN PRİŞTİNE TEMASLARI

Uluslararasılaşma faaliyetleri kapsamında tüm Balkan ülkeleriyle sürekli yakın temas halinde olan Trakya Üniversitesi heyeti, Kosova ziyareti kapsamında Priştine’de önemli görüşmeler gerçekleştirdi. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Ö..

YENİ KOSOVA CUMHURİYETİ’NDEN TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NE BÜYÜK ONUR...

Kosova Yerel Yönetim Bakanı Emili Rexhepi, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na, Kosova Cumhuriyeti’nin kurulduğu ilk günden bu yana üniversitenin bölgede hayata geçirdiği hizmetlerinden ötürü teşekkür plaketi takdim etti. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile birlikte Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

24
Şub
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE, CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYELERİNDE, “YETENEK HER YERDE” KARİYER FUARI…

Trakya Üniversitesi Bölgede Büyük Ses Getirecek Bir Etkinliğe Ev Sahipliği Yapmaya Hazırlanıyor. Gelişen dünyaya ayak uydurarak eğitim, bilim, teknik ve teknoloji alanındaki global yenilikleri yakından takip etmeyi amaçlayan Trakya Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Himayelerinde önemli bir etkinliğe daha imza atmaya hazırlanıyor. Öğrencilerine iyi bir üniversite eğitimi ve kariyer fırsatı sunmak iç..