KEŞAN BAHÇEŞEHİR KOLEJİ VE UĞUR OKULLARI’NDAN, YUSUF ÇAPRAZ UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU’NA ZİYARET

Keşan’da, 2017-2018 eğitim öğretim yılında, Bahçeşehir Koleji ve Uğur Okulları iş birliğinde hizmete açılan Keşan Bahçeşehir Koleji ve Uğur Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nu ziyaret etti. Keşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Bölge Koordinatörü Sevtap Engin, Uğur Temel Lisesi Müdürü İbrahim Özkan, Uğur Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Öztekin ve Uğur Okulları öğretmenleri eşliğinde, 11. ve 12. sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen akademik gezi kapsamında, Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu akademisyenleriyle bir araya gelen öğrenciler, yükseköğrenim hakkında bilgilendirildi, akademisyenlerden, gelecekte uygun alanlara ve mesleklere yönelmeleri konusunda tavsiyeler aldı.

Trakya Üniversitesi ve Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nu tanıma ve öğrencilerin gelecekteki kariyer planlamaları doğrultusunda meslekleri tanımasına yönelik ziyarette, yaklaşık 250 öğrenci, Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu idari ve akademik çalışanlarından birçok konuda bilgi aldı. Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleşen buluşmada, Öğretim Üyesi Dr. Özgür Özdemir ve Öğretim Görevlisi Sertaç Özkul, “Girişimcilik, “İnavasyon”, “Yabancı Dil Eğitimi” ve “Üniversiteli Olmak” gibi konularda sunumlar gerçekleştirerek öğrencilere bilgi verdi. Öğrencilerle sohbet eden ve gelecek planlarını dinleyen Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu çalışanları Trakya Üniversitesi’ni öğrencilere tanıttı.

Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Hulusi Ekber Kaya nezaretinde okuldaki birimleri ve bölümleri tanıma fırsatı da bulan öğrenciler, ziyaretten memnun ayrıldıklarını belirterek, Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu yönetimi ve çalışanlarına teşekkür etti.

Bu içerik 08 Kasım 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 312 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDE BİR LİDERİN DOĞUŞU KONFERANSI

Trakya Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından Milli Mücadele: Bir Liderin Doğuşu Konferansı Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sanat Eğitim ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirildi. Konferansa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Levent Doğan, Arda MYO Müdürü Prof. Dr. Yeşim Yeş..

DR. ÖĞRETİM ÜYESİ SEDA TAŞ’TAN İKİ YENİ KİTAP

Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Mütercim Tercümanlık Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Seda Taş’ın editörlüğünü yaptığı mütercim tercümanlık öğrencilerinin başucu kitaplarından olacak “Çeviribilimde Araştırmalar” ve “Çeviri Üzerine Gözlemler” adlı kitaplar Hiperlink Yayıncılık tarafından yayınlandı.Dr. Öğr. Üyesi Seda Taş, Trakya &Uum..

MİLLİ MÜCADELE’NİN 100. YILI’NDA: GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK KONFERANS SALONU

Trakya Üniversitesi, Milli Mücadele'nin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında oldukça anlamlı bir adım attı. Trakya Üniversitesi’nin Balkan Yerleşkesi’nde bulunan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un katılımıyla Mart 2019’da resmi açılışı yapılan Eczacılık Fakültesi’nin yeni binası bünyesindeki konferans salonunun ismi, Üniversite senatosunca alınan kararla &l..

ŞEHİT RESSAM HASAN RIZA GÜZEL SANATLAR MESLEK YÜKSEKOKULUNDAN KLASİK SANATLAR SERGİSİ

Trakya Üniversitesi Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “2018-2019 Öğretim Yılı Öğrenci Karma Sergisi” Trakya Üniversitesi Millet Kıraathanesi’nde sanatseverlerle buluştu. Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Geleneksel El Sanatları Programı öğrencilerinin hazırladıkları eserlerden oluşan ve geniş bir seçkinin yer aldığı karma sergiye i..