KEŞAN BAHÇEŞEHİR KOLEJİ VE UĞUR OKULLARI’NDAN, YUSUF ÇAPRAZ UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU’NA ZİYARET

Keşan’da, 2017-2018 eğitim öğretim yılında, Bahçeşehir Koleji ve Uğur Okulları iş birliğinde hizmete açılan Keşan Bahçeşehir Koleji ve Uğur Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nu ziyaret etti. Keşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Bölge Koordinatörü Sevtap Engin, Uğur Temel Lisesi Müdürü İbrahim Özkan, Uğur Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Öztekin ve Uğur Okulları öğretmenleri eşliğinde, 11. ve 12. sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen akademik gezi kapsamında, Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu akademisyenleriyle bir araya gelen öğrenciler, yükseköğrenim hakkında bilgilendirildi, akademisyenlerden, gelecekte uygun alanlara ve mesleklere yönelmeleri konusunda tavsiyeler aldı.

Trakya Üniversitesi ve Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nu tanıma ve öğrencilerin gelecekteki kariyer planlamaları doğrultusunda meslekleri tanımasına yönelik ziyarette, yaklaşık 250 öğrenci, Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu idari ve akademik çalışanlarından birçok konuda bilgi aldı. Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleşen buluşmada, Öğretim Üyesi Dr. Özgür Özdemir ve Öğretim Görevlisi Sertaç Özkul, “Girişimcilik, “İnavasyon”, “Yabancı Dil Eğitimi” ve “Üniversiteli Olmak” gibi konularda sunumlar gerçekleştirerek öğrencilere bilgi verdi. Öğrencilerle sohbet eden ve gelecek planlarını dinleyen Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu çalışanları Trakya Üniversitesi’ni öğrencilere tanıttı.

Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Hulusi Ekber Kaya nezaretinde okuldaki birimleri ve bölümleri tanıma fırsatı da bulan öğrenciler, ziyaretten memnun ayrıldıklarını belirterek, Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu yönetimi ve çalışanlarına teşekkür etti.

Bu içerik 08 Kasım 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 249 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EDEBİYAT FAKÜLTESİ ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, bünyesinde barındırdığı ve Türkiye’de tek olma özelliğini taşıyan “Balkan Dilleri ve Edebiyatları Bölümü” ile birlikte “Mütercim Tercümanlık Bölümü” öğretim üyelerinin çalışmalarıyla, hem Türkçe’ye hem de akademik dünyaya yeni eserler kazandırdı. Daha önce Milli Eğitim Bakanlığı’nın seç..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ'NİN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR

Trakya Üniversitesi, düzenli ve sürekli bağışçılar kazanmayı ve gençlerde farkındalık oluşturmayı amaçlayan Türk Kızılayı’nın çağrısıyla kan bağışı kampanyaları düzenlemeye devam ediyor. 18 Ekim 2018 tarihinde Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen ve Trakya Üniversitesi çalışanları ile öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği kan bağışı kampanyasın..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, EDİRNE BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDE...

Trakya Üniversitesi, Bahçeşehir Koleji Edirne Kampüsü’nde düzenlenen üniversite tanıtım fuarına katıldı. 7 üniversitenin tanıtım standı açtığı ve bu yıl 3.’sü düzenlenen “Üniversite Eğitim ve Tanıtım Fuarı”na, Edirne’nin farklı liselerinde öğrenim gören yaklaşık 1.000 öğrenci katıldı. Fuarda, Edirne ve ilçelerden gelen öğrenciler, üniversite temsilcile..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE SOFYA TODOR KABLESHKOV TAŞIMACILIK ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İKİLİ İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Vizyonunu Balkanlar olarak belirleyen ve bu doğrultuda bölge üniversiteleriyle iş birliğini artırmayı hedefleyen Trakya Üniversitesi, Sofya Todor Kableshkov Taşımacılık Üniversitesi ile imzaladığı ikili iş birliği anlaşması ile yeni bir adım daha attı. Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Todor Kableshkov Taşımacılık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Daniela Todoro..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

19
Kas
YENİ İNTERAKTİF “MS FORUM” TOPLANTISI, TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE EDİRNE’DE…

Sağlık çalışanlarına yönelik olarak düzenlenen ve interaktif bir şekilde izlenebilen “MS Forum” toplantılarının 4’üncüsü, 19 Kasım 2018 tarihinde, Edirne'de, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Multiple Skleroz Polikliniği’nin sorumlusu Doç. Dr. Sibel Güler'in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. İnternet üzerinden izleme ve sunum takibi o..