KEŞAN BAHÇEŞEHİR KOLEJİ VE UĞUR OKULLARI’NDAN, YUSUF ÇAPRAZ UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU’NA ZİYARET

Keşan’da, 2017-2018 eğitim öğretim yılında, Bahçeşehir Koleji ve Uğur Okulları iş birliğinde hizmete açılan Keşan Bahçeşehir Koleji ve Uğur Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nu ziyaret etti. Keşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Bölge Koordinatörü Sevtap Engin, Uğur Temel Lisesi Müdürü İbrahim Özkan, Uğur Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Öztekin ve Uğur Okulları öğretmenleri eşliğinde, 11. ve 12. sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen akademik gezi kapsamında, Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu akademisyenleriyle bir araya gelen öğrenciler, yükseköğrenim hakkında bilgilendirildi, akademisyenlerden, gelecekte uygun alanlara ve mesleklere yönelmeleri konusunda tavsiyeler aldı.

Trakya Üniversitesi ve Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nu tanıma ve öğrencilerin gelecekteki kariyer planlamaları doğrultusunda meslekleri tanımasına yönelik ziyarette, yaklaşık 250 öğrenci, Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu idari ve akademik çalışanlarından birçok konuda bilgi aldı. Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleşen buluşmada, Öğretim Üyesi Dr. Özgür Özdemir ve Öğretim Görevlisi Sertaç Özkul, “Girişimcilik, “İnavasyon”, “Yabancı Dil Eğitimi” ve “Üniversiteli Olmak” gibi konularda sunumlar gerçekleştirerek öğrencilere bilgi verdi. Öğrencilerle sohbet eden ve gelecek planlarını dinleyen Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu çalışanları Trakya Üniversitesi’ni öğrencilere tanıttı.

Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Hulusi Ekber Kaya nezaretinde okuldaki birimleri ve bölümleri tanıma fırsatı da bulan öğrenciler, ziyaretten memnun ayrıldıklarını belirterek, Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu yönetimi ve çalışanlarına teşekkür etti.

Bu içerik 08 Kasım 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 335 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ BEYAZ ÖNLÜK TÖRENİ DÜZENLENDİ

Trakya Üniversitesi, 2019-2020 akademik yılında Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerine “Beyaz Önlük Giyme Töreni”nde mesleğin ilk adımı olan beyaz önlükleri giydirildi. Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törene, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Prof. Dr. Murat Yurtcan, Sağlık Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. D..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE, 2019-2020 AKADEMİK YILI BAŞARI VE YÜKSELTME TÖRENİ COŞKUSU

Trakya Üniversitesi’nde 2019-2020 Akademik Yılı Başarı ve Yükseltme Töreni coşkusu yaşandı. Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende, 2019-2020 Akademik Yılı’nda yükseltme alan akademik çalışanlar için cübbe giyme töreni gerçekleştirildi. Bununla birlikte, bilim, kültür ve spor dünyasına katkı sağlayan öğretim elemanı ve öğrencilere teşekkür..

YENİ EDİRNE’NİN YAŞAYAN DEĞERİ TAYYİP YILMAZ’IN ESERLERİ, TRAKYA ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ’NDE…

Üniversite ve kent etkileşimine örnek teşkil eden uygulamalara imza atan Trakya Üniversitesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında, önemli bir sergiye daha ev sahipliği yaptı. Geleneksel ve modern değerleri kent kültürünün mirasıyla harmanlamak için her yıl bir dizi sergi ve organizasyonun Trakya Üniversitesi bünyesinde gerçekleşmesine öncülük eden Güzel Sanatlar Fakültesi, Edirne’ni..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN BALKANLARDA BİR İLK: 1. ULUSLARARASI BALKAN PROTEZ-ORTEZ SEMPOZYUMU

Balkanlara yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam eden Trakya Üniversitesi, yeni bir alanda daha önemli bir bilimsel çalışmaya imza atmaya hazırlanıyor. Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Türkiye Protez-Ortez Bilim Derneği iş birliğinde, 18-19 Ekim 2019 tarihlerinde Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenecek “1. Uluslararası Balkan Protez-Ortez Sempozyumu”, 7 Balkan ülkesi ve 1 Avrupa ülkesin..