KEŞAN BAHÇEŞEHİR KOLEJİ VE UĞUR OKULLARI’NDAN, YUSUF ÇAPRAZ UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU’NA ZİYARET

Keşan’da, 2017-2018 eğitim öğretim yılında, Bahçeşehir Koleji ve Uğur Okulları iş birliğinde hizmete açılan Keşan Bahçeşehir Koleji ve Uğur Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nu ziyaret etti. Keşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Bölge Koordinatörü Sevtap Engin, Uğur Temel Lisesi Müdürü İbrahim Özkan, Uğur Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Öztekin ve Uğur Okulları öğretmenleri eşliğinde, 11. ve 12. sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen akademik gezi kapsamında, Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu akademisyenleriyle bir araya gelen öğrenciler, yükseköğrenim hakkında bilgilendirildi, akademisyenlerden, gelecekte uygun alanlara ve mesleklere yönelmeleri konusunda tavsiyeler aldı.

Trakya Üniversitesi ve Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nu tanıma ve öğrencilerin gelecekteki kariyer planlamaları doğrultusunda meslekleri tanımasına yönelik ziyarette, yaklaşık 250 öğrenci, Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu idari ve akademik çalışanlarından birçok konuda bilgi aldı. Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleşen buluşmada, Öğretim Üyesi Dr. Özgür Özdemir ve Öğretim Görevlisi Sertaç Özkul, “Girişimcilik, “İnavasyon”, “Yabancı Dil Eğitimi” ve “Üniversiteli Olmak” gibi konularda sunumlar gerçekleştirerek öğrencilere bilgi verdi. Öğrencilerle sohbet eden ve gelecek planlarını dinleyen Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu çalışanları Trakya Üniversitesi’ni öğrencilere tanıttı.

Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Hulusi Ekber Kaya nezaretinde okuldaki birimleri ve bölümleri tanıma fırsatı da bulan öğrenciler, ziyaretten memnun ayrıldıklarını belirterek, Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu yönetimi ve çalışanlarına teşekkür etti.

Bu içerik 08 Kasım 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 281 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE “KALİTE İÇ DEĞERLENDİRME PROGRAMI” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI…

Trakya Üniversitesi’nde, eğitim ve yönetimde kalite çalışmaları kapsamında bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi Kalite ve Strateji Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Yönetmeliği’ne göre “Kurumsal İç Değerlendirme Raporu” hazırlanması konusunda, tüm akademik birimlerin dekan ve müdürleri; fakülte..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE ELEKTRONİK KIYAFET TASARIMI ATÖLYESİ SERGİSİ

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojilerinden Arş. Gör. Dr. Ali Battal koordinatörlüğünde yürütülen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2018-I Özel Çağrı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen “Elektronik Kıyafet Tasarım Atölyesi” tamamlandı. Toplamda 15 saat süren atölye boyunca çocuklar giyilebilir elektronik kıyafet t..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, BATI TRAKYALI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI…

Batı Trakya'da Rodop İline bağlı Yassıköy'den, Türk okullarında lise öğrenimi gören 45 kişilik öğrenci grubu, Trakya Üniversitesi’ni ziyaret etti. Yassıköy Belediyesi Azınlık Kültür Derneği’nin katkılarıyla Edirne ve Trakya Üniversitesi’ne gelen Batı Trakyalı soydaş öğrenciler için Trakya Üniversitesi’nde özel bir program düzenlendi. Balkan Kongre Merkezi Senato Salonu’nd..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ DEKANI VE GENEL SEKRETERİ PROF. DR. CEVDET KILIÇ’TAN KÜÇÜKÇEKMECE’DE ÖĞRETMENLERE SEMİNER…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişimi Eylem Planı Aralık ayı programına konuşmacı olarak katılan Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Genel Sekreteri Prof. Dr. Cevdet Kılıç, İstanbul TOKİ Şehit Çağlar Canbaz İmam Hatip Ortaokulu Toplantı Salonu’nda, “Eğitim Felsefesi, Öğretmenlik, Öğretmenlik Meslek Etiği, Öğretmenliğin Misyon..