TRAKYA ÜNİVERSİTESİ GENEL SEKRETER YARDIMCISI ÖĞR. GÖR. BURAK İŞÇİMEN, OKUL SEKRETERLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanı Öğr. Gör Burak İşçimen, enstitü, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu sekreterleriyle bir araya gelmeye devam ediyor.

COVID-19 pandemisi nedeniyle alınan önlemler kapsamında üç ayrı buluşma şeklinde gerçekleştirilmesi planlanan toplantıların ikincisi Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ev sahipliğinde Sarayiçi Yerleşkesinde gerçekleştirildi. “18 Haziran Dünya Piknik Günü” konseptiyle gerçekleştirilen buluşmada Öğr. Gör. Burak İşçimen, Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Semiha Kartal ve birim sekreterleri bir araya geldi.

Genel Sekreter Yardımcısı ve SKS Daire Başkanı Öğr. Gör. Burak İşçimen üniversitelerin ana görevi olan eğitim-öğretim faaliyetlerinin kesintisiz ve eksiksiz yürütülmesine destek olan birim sekreterlerinin yönetimin işleyişinde çok önemli bir role sahip olduklarını belirterek “Günümüzün hızla değişen ve gelişen koşullarına üniversiteler de uyma çabasındadır. Trakya Üniversitesi nitelikli öğretim kadrosu, eğitim kalitesi, bilimsel projeleri ve kalite belgeleriyle ulusal ve uluslararası zeminde yer edinmiş güçlü ve köklü bir kurumdur. Üniversitemizi daha ileriye taşımak için değişen koşulları en iyi şekilde yönetebilmek, stratejik hedef ve amaçların öncelikle iç paydaşlar tarafından anlaşılması ve ortak olunmasıyla gerçekleşebilir. Bu noktada akademik birimlerde görev yapan sekreterlerimizin farkındalıkları, iyileştirme çalışmaları için paylaştıkları kaynak ve ihtiyaçlara dair analizleri, fiziki altyapı ve kurum kültürü gücünü artıracaktır. Bugün büyük bir motivasyonla toplantımıza katılan birim sekreterlerimizin değerli görüş ve önerileri ile hedeflerin belirlenmesi ve strateji haline getirilerek uygulanması sağlanacaktır. Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun değerli görüş ve destekleriyle Trakya Üniversitesi eğitim, bilim, teknoloji ve sanata katkı sağlamaya devam edecektir.” ifadelerini aktardı.

Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Semiha Kartal, çağdaş üniversite yönetimine uyum gösteren, bürokratik yapılanma anlayışını güncelleyen bu toplantıları ilgi ve takdirle takip ettiğini dile getirerek “Devlet üniversiteleri kendi kaynaklarını en doğru şekilde analiz etmeli ve en verimli şekilde kullanmalıdır. Üniversitemiz imkânlarının iyileştirilmesi ve artırılması noktasında birim sekreterlerimiz ve üniversite yönetimi arasında koordinasyonun sağlanması büyük önem taşıyor. Trakya Üniversitesi bu kaynaklarının en etkin şekilde tahsisi, planlaması ve kullanılması için gerekli yetkin akademik ve idari kadroya sahiptir. Bizler de akademik yöneticiler ve idari çalışanlar ile iş gücü içerisinde olmaya devam edeceğiz.” dedi. Doç. Dr. Semiha Kartal söz konusu ihtiyaç ve talepleri dikkatle takip eden ve karşılanması için titizlikle çalışan Öğr. Gör. Burak İşçimen’e teşekkürlerini iletti.

Toplantıda görev yaptıkları enstitü, meslek yüksekokulu, yüksekokul ve fakültelerinin sorun, ihtiyaç ve taleplerini birer birer dile getiren sekreterler, Trakya Üniversitesinin öğrenciler için sunduğu fiziki imkânların kalitesi, yeterliliği ve çeşitliliğinin üniversitenin marka değerini ve tanıtımını olumlu etkilediğini paylaşarak kurumsal imaj ve itibara katkı sağlamaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Toplantı sonrasında birim sekreterleri Sarayiçi Yerleşkesinde üretim yapan marangozhanede yerleşkelere yerleştirilmesi planlanan 1001 adet kuş yuvası yapımına ve durak direklerinin boyanmasına destek oldu.

Bu içerik 29 Temmuz 2021 tarihinde yayınlandı ve toplam 662 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NİN YENİ DERGİSİ “KAPU/TRAKYA MİMARLIK VE TASARIM DERGİSİ” YAYIN HAYATINA BAŞLIYOR

Dergicilikte marka olma hedefiyle çalışmalarına devam eden, akademik yayıncılıkta kalitenin çıtasını her geçen gün yukarıya taşıyan Trakya Üniversitesi’nde yeni bir bilimsel dergi daha yayınlanmaya hazırlanıyor. Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi bünyesinde çıkarılacak “KAPU/Trakya Mimarlık ve Tasarım Dergisi” uluslararası hakemli dergi olarak 2021 yılı içerisinde yayın hayatına başlayacak..

YENİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ YENİ ÖĞRENCİLERİ İLE TANIŞTI

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, bu yıl eğitim öğretim hayatına başlayan öğrencileri için çevrim içi olarak uyum programı düzenledi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Trakya Üniversitesi tanıtım filminin izlenmesinin ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, Dekan Prof. Dr. Sedat Üstündağ ve İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa İshak Yıldı..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ RADYOSU RADYO GÜNEBAKAN 1 YAŞINDA

Trakya Üniversitesi Radyosu Radyo Günebakan, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımıyla birinci yaş gününü kutladı. Bir hayalle ortaya çıkan ve zorlu yolculuklardan sonra Ağustos 2020’de test yayınlarına, Eylül ayında ise 106.2 Mhz frekansından karasal yayına başlayan Radyo Günebakan, kısa süre içerisinde büyük bir dinleyici kitlesine ulaştı. Müziğe olduğu kadar söze de yer verilen..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNE SANATLA VEDA

Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 2020-2021 Akademik Yılı mezunlarını Karaağaç Yerleşkesi’nde düzenledikleri sanat dolu bir törenle uğurladı. Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Dönemi’nde diploma almaya hak kazanan öğrenciler için mezuniyet sergisi ve töreni düzenledi. Grafik Tasarımı, Heykel ve Resim bölümlerinden mezun olan öğre..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

21
Eyl
KONFERANS: ANTİK ÇAĞ’DA THRAKİA, THRAKLAR, THRAK KRAL SİKKELERİ

2021 yılı içinde, Trakya’da Arkeoloji başlığı altında düzenli olarak gerçekleştirilen ‘Online Söyleşiler’ hız kesemden devam ediyor. Konusunda uzman akademisyenlerin konuk olduğu Trakya’da Arkeoloji konferans serisinin 4. konuğu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Nümizmat Prof. Dr. Oya Yağız olacak. 21 Eylül Salı saat 19.00’da gerçekleştirilecek “Antik Çağ’da Thrak..