PROF. DR. NURPER ÖZBAR, SPORDA DİJİTAL DÖNÜŞÜME AYAK UYDURMAK PANELİNDE KONUŞTU

Trakya Üniversitesi Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Uluslararası Voleybol Hakemi Prof. Dr. Nurper Özbar, Bireysel Genç Girişimci (BİGG) Spor Ödülleri Töreni kapsamında düzenlenen “Sporda Dijital Dönüşüme Ayak Uydurmak” başlıklı panele davetli konuşmacı olarak katıldı.

Bireysel Genç Girişimci (BİGG) Spor Ödülleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun katıldığı törenle Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) sahiplerini buldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliğinde, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) desteğiyle düzenlenen BİGG Spor Ödülleri Yarışması kapsamında düzenlenen ödül törenine Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın yanı sıra konuyla ilgili akademisyenler, spor dünyasının önemli isimleri, girişimciler ve spor markalarının üst düzey temsilcileri katıldı.

Sporla ilişkili tüm alanlarda yenilikçi yaklaşımların geliştirilmesi, teknolojik girişimciliğin desteklenmesi, spor teknolojileri alanında farkındalığın artırılmasını amaçlanan yarışma sonucunda ödüller, düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Teknoloji ile sporun buluştuğu törende ayrıca alanında uzman konuşmacıların katılımıyla paneller düzenlendi. "Engelsiz Teknolojiler, Zirve Spor Performansı", “Madalyonun Diğer Yüzü: Finansal Yatırım Alanı Olarak Spor Teknolojisi” ve “Sporda Dijital Dönüşüme Ayak Uydurmak” başlıklı panellerde spor ve teknoloji ilişkisi farklı bakış açılarıyla ele alındı.

Eskişehir Teknik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hayri Ertan moderatörlüğünde düzenlenen "Sporda Dijital Dönüşüme Ayak Uydurmak" konulu panelde P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, Profesyonel Sporcu ve Televizyon Programcısı Serdar Kılıç ile Trakya Üniversitesi Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Uluslararası Voleybol Federasyonunun (FIVB) kokartlı voleybol hakemlerinden Prof. Dr. Nurper Özbar konuşmacı olarak yer aldı.

Trakya Üniversitesi Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölüm Başkanı ve Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) kokartlı voleybol hakemi Prof. Dr. Nurper Özbar, panelde "Voleybolda Görüntülü Değerlendirme Sistemi" başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Nurper Özbar sunumunda, dijitalleşmenin farklı spor dallarında ve voleybolda sağladığı faydalara dikkat çekti. Prof. Dr. Nurper Özbar, spor branşlarında video teknolojinin sunduğu imkânlar hakkında bilgiler vererek konuyla ilgili bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundu.


Bu içerik 27.01.2023 tarihinde yayınlandı ve toplam 346 kez okundu.