MİGROS A.Ş. ÖĞRENCİLERİMİZE “MAYA” YÖNETİCİ YETİŞTİRME PROGRAMI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Trakya Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Migros A.Ş. iş birliği çerçevesinde yürütülen çalışmalar kapsamında öğrencilerimize Migros Yönetici Yetiştirme Programı "MAYA" hakkında bilgi verildi.

Trakya Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından planlanan toplantıda, Migros A.Ş. Genel Merkezi İnsan Kaynakları Yöneticisi Tuğsan Turhanoğlu, İnsan Kaynakları Uzmanı Yunus Emre Karaca ve Edirne İnsan Kaynakları Müdürü Gürkan Süzen öğrencilerle buluşarak MAYA Yönetici Yetiştirme Programı ile ilgili detaylı bilgiler verdiler ve öğrencilerin sorularını yanıtladılar. 

Toplantıda, Migros A.Ş.'nin ilk sertifika programı olan ve ilk kez Üniversitemizde başlatılan "Perakende Sektörüne Bakış Sertifika Programı" hakkında da bilgiler veren yetkililer, bu yıl da aynı sertifika programının Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezimiz ile iş birliği içerisinde daha yüksek kontenjanla yeniden düzenleneceğini bildirdiler.

“MAYA” programı, üniversite 4. sınıfta okuyan genç yeteneklerin, mezun olmadan mesleki ve kişisel yetkinliklerini geliştirme fırsatı bulduğu, öğrenciyken perakende sektörünü mutfağında deneyimleyebileceği “Mağaza Yöneticisi Yetiştirme Programı”dır. Program sonunda mezun olan adaylar Migros A.Ş. bünyesinde çalışma fırsatına sahip olabilmektedirler.

Bu içerik 20.11.2023 tarihinde yayınlandı ve toplam 323 kez okundu.