I. ULUSLARARASI KATILIMLI HAREKET ANALİZLERİNDE GÜNCEL YAKLAŞIMLAR KONGRESİ

Değerli Sağlık Profesyonelleri, Mühendisler ve Öğrenciler;

Sizleri 21-22 Ekim 2022 tarihinde, TÜBİTAK Projesi kapanışı kapsamında yüz yüze katılımcılar ve hibrit oturumlarla düzenlenecek olan I. Uluslararası Katılımlı Hareket Analizlerinde Güncel Yaklaşımlar Kongresi’ne davet etmekten onur ve mutluluk duymaktayız. Sempozyumun yüksek bilimsel içeriğiyle akademisyenlerin araştırmalarına üst düzeyde katkı sağlayacağına, öğrencilerimiz ve genç meslektaşlarımız için yeni ufuklar açacağına inanmaktayız. Ayrıca hareket analizlerinin sağlık ve sağlık dışı alanlarda etkin şekilde kullanımı için gereken disiplinler arası bilgi alışverişi ve çalışma ortamını sağlayarak özellikle disiplinler arası bağı güçlendirmeyi hedeflemekteyiz.

Kongremizin açılış konferansını, alana verdiği çığır açan katkılarıyla bilinen ve uluslararası çapta birçok ödülün sahibi, Sayın Prof. Dr. Jeffrey Hausdorff “Is Cognitive Function a Double-edged Sword when it Comes to Falls Among Older Adults?” isimli konuşma ile gerçekleştirecektir. Ardından, erişkin ve pediatrik nörolojik hastalıklarda hareket analizleri, işe özel hareket analizleri, sağlıklı ve paralimpik sporcularda hareket analizleri, hareket analizlerinde mühendislik yaklaşımları ve yapay zekâ kullanımı temalarında alanlarında çok değerli konuşmacılarımızı dinleme fırsatı bulacağız.

Kongremizde ayrıca, hareket analizleri alanında yoğun faaliyetler yürüten, farklı üniversiteler ve özel kuruluşlarda araştırmalar gerçekleştiren ekiplerin faaliyetlerini de çalıştaylarla dinleme fırsatı bulacağız.

Kongremizde, “Hareket Analizleri” temasına uygun sözlü ve poster bildirilere yer verilecektir. Tüm sunumlar (sözlü, poster bildiriler ve konuşma özetleri) kongre web sayfamızda oluşturulacak olan e-kitapta ve Balkan Sağlık Bilimleri Dergisi’nde yayınlanacaktır.

Rehabilitasyon alanında çalışan sağlık profesyonellerini bir araya getirerek bilimsel paylaşımları güçlendirmeyi amaçladığımız “I. Uluslararası Katılımlı Hareket Analizlerinde Güncel Yaklaşımlar Kongresi”nde siz değerli katılımcılarla birlikte olmaktan mutluluk duyacağız.

https://hareketanalizi.trakya.edu.tr/


Bu içerik 29.09.2022 tarihinde yayınlandı ve toplam 203 kez okundu.