GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ AKADEMİSYENLERİ VE ÖĞRENCİLERİ ÇÖP TOPLAMA ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Trakya Üniversitesi Plastik Sanatlar Topluluğu ve Plastiğe Hayır Platformu, Karaağaç Yerleşkesini katı plastik ve cam atıklardan temizlemek için çöp toplama etkinliği düzenledi.

Trakya Üniversitesi Karaağaç Yerleşkesi’nde düzenlenen etkinliğe Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Kerem İşcanoğlu ve Öğr. Gör. Begona Rodriguez Rueda ile öğrenciler katıldı.

Kamu yararı ve dış mekân temizliği konusunda farkındalık yaratmak için gerçekleştirilen etkinlikte Karaağaç Yerleşkesi’ndeki plastik ve cam atıkları temizledi. Doç. Kerem İşcanoğlu ve Öğr. Gör. Begona Rodriguez Rueda, etkinlikte öğrencilere plastiğin doğaya zararlarını anlatırken, doğanın korunması için yapılması gerekenlerle ilgili bilgi verdiler.

Etkinlik ile ilgili konuşan Öğr. Gör. Begona Rodriguez Rueda, bu etkinliği çevreye karşı duyarlılığı artırmak adına gerçekleştirdikleri ifade ederek bu tarz etkinliklerin yaygınlaşması gerektiğini vurguladı.

Doç. Kerem İşcanoğlu “Bu konuda ortak mücadele platformu oluşturmak ve farkındalık yaratmak çok önemli.” diyerek başladığı konuşmasında, temiz bir çevre ve temiz bir Edirne için öğrencileri ile birlikte çalıştıklarını ifade etti. “İnsanlar sadece emek verdikleri şeylere değer verirler. Çöp atmama eğilimini yaratan şey aslında çöp toplama eğilimidir. Bu bakımdan öğrencilerin eğitiminde bu tarz sosyal projelerin çok büyük önemi var.” diyen İşcanoğlu, temiz bir çevrede yaşamak için emek verilmesi gerektiğini vurgulayarak, gönüllü olarak etkinliğe katılan herkese teşekkür etti.

Bu içerik 20.11.2023 tarihinde yayınlandı ve toplam 315 kez okundu.