DOÇ. MUSA EREN İŞKODRALI VE ÖĞRENCİLERİ “5. AKDENİZ VİYOLONSEL SINIFI BULUŞMALARI”NA KATILDI

Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyemiz Doç. Musa Eren İşkodralı ve öğrencileri Yunanistan’ın Korfu adasında gerçekleşen “5. Akdeniz Viyolonsel Sınıfı Buluşmaları”na katıldı.

COVİD-19 pandemisi nedeniyle en son 2019 yılında öğretim üyemiz Doç. Musa Eren İşkodralı’nın koordinatörlüğünde ve Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ev sahipliğinde gerçekleştirilen Akdeniz Viyolonsel Sınıfı Buluşmaları”nın beşincisi bu yıl Yunanistan’da düzenlendi.

Prof. Jiannis Touils koordinatörlüğünde Ionian Üniversitesinde gerçekleşen “5th Mediterranean Violoncelllo Class Meeting” etkinliğinde Yunaninstan’ın tanınmış viyolonsel sanatçısı ve orkestra şefi Dr. Byron Fidetzis adına düzenlenen “Onur Gecesi”nde öğretim üyemiz Doç. Musa Eren İşkodralı; Brazilyalı çellist Prof. Pedro Bielschowsky, Yunan çellist Prof. Jiannis Toulis ve Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Prof. Başak Han ile birlikte konser verdi.

Aynı zamanda Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencilerinin de birbirinden başarılı solo ve toplu konser performansları eşliğinde süren etkinlik, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen yaklaşık 60 viyolonsel öğrencisinin oluşturduğu “Viyolonsel Orkestrası” konserleri eşliğinde sona erdi.

Bu içerik 25.08.2023 tarihinde yayınlandı ve toplam 333 kez okundu.