ÜNİVERSİTEMİZ ECZACILIK FAKÜLTESİNİN BÜYÜK BAŞARISI

Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği, Pharmetic Akademi tarafından gerçekleştirilen FARMAFİKİR 2017 yarışmasının ödül töreni 25 Kasım 2017 tarihinde Yeditepe Üniversitesi Rektörlük Binası İnan Kıraç Salonun’da gerçekleştirildi. 29 Üniversite Eczacılık Fakültesinde gerçekleştirilen, FARMAFİKİR 2017 yarışmasına katılan 20 proje arasından finale kalan 4 projenin değerlendirildiği programda ödüller sahiplerini buldu. Eczacılık fakülteleri dekanları, Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, akademisyenler ve öğrencilerin yer aldığı finalde Değerlendirme Kurulu tarafından gerçekleştirilen puanlama sonucuna göre Üniversitemiz Eczacılık Fakültesi öğrencilerinden Beşir Sefa Mumay ve Utku Ertaş 3. oldu.

Türkiye ve KKTC Üniversitelerinin Eczacılık Fakültelerinde öğrenim gören eczacılık öğrencileri arasında yapılan Farmafikir projesi ile “Geleceğin Eczacılığına” genç beyinlerin fikir, düşünce ve projelerini oluşturmaları hedefleniyor. Öğrencilerin eczacılığı ilgilendiren her alanda proje yapabilmeleri için konu başlığını “Geleceğin Eczacılığı İle İlgili İnovatif Uygulamalar” olarak belirleyen FARMAFİKİR Yarışmasına eczacılık fakültelerinde okuyan tüm öğrenciler katılabiliyor.
 

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

RUMELİ’YE EN ÇOK HİZMET VEREN EĞİTİM KURUMU: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Rumeli’ye En çok Hizmet Veren Eğitim Kurumu Ödülünü aldı. 500 Sivil Toplum Kuruluşunun davet edildiği, 240 Rumeli Balkan Derneğinin katıldığı 20 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kurul..

BALKAN ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile 6 Şubat 2018 tarihinde “Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen çalıştaya, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör&u..

MAKEDONYA ÜLKE TANITIM GÜNÜ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik Ve Spor Bakanlığının desteği ile Trakya Üniversitesi ve Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Makedonya Ülke Tanıtım Günü etkinliği 16 Şubat 2018 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat ..

EDİRNE VE İLÇELERİ RESİMLERLE ÖLÜMSÜZLEŞTİ

Trakya Üniversitesi kültür hizmetleri kapsamında kente olan desteğini yeni bir proje ile sürdürüyor. Proje dâhilinde Edirne’nin 9 ilçesi 9 farklı akademisyen gözünden “Edirne Görünümleri” isimli sergi ile tuallere taşındı.  Tarihi ve kültürel varlıkların birikimi ile Ülkemizin önemli kentleri arasında yer alan Edirne’ye bir de sanatçıların gözünden bakı..