ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİMİZİN KAYITLARI BAŞLADI

Rekor başvuru sayısı ile uluslararası öğrencilerin ilk tercihi olan Üniversitemize yerleşmeye hak kazananların kayıtları başladı. Kontenjanın artırılarak 1492’ye çıkarıldığı 2017-2018 Eğitim Öğretim Dönemi için 07 Ağustos 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde başlayan kayıtların ilk gününde yoğunluk yaşanıyor.

“Gurbette ilk gün zordur, bizler kolaylaştırmaya hazırız.” sloganıyla uluslararası öğrencilere yardımcı olma hedefi ile çalışmalarını sürdüren Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği de Balkan Kongre Merkezi’nde stant açtı. Konuya ilişkin açıklama da bulunan Dernek Başkanı Hakan Çalışkan “Derneğimiz 2013 yılından beri faaliyet göstermektedir. Dernek olarak öğrencilere sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetleri gerçekleştirmenin yanı sıra ihtiyacı olan öğrencilere burs imkanı da sunuyoruz. Dernek olarak Üniversitemiz ile iş birliği içerisinde burada bir stant açtık ve kayıtlar boyunca burada olacağız. Sloganımızda belirttiğimiz üzere ilk günler zordur. Bizlerde burada öğrenci ve ailelerine Edirne hakkında bilgi vererek onlara yardımcı oluyoruz. Onlara barınma, yeme-içme, ulaşım ve özel sağlık sigortası gibi noktalarda yol gösteriyor, işlerini kolaylaştırıyoruz. Öğrenim hayatları boyunca yanlarında olacağız. Onlara çeşitli organizasyonlar tertip edip hem kendi kültürlerini tanıtma imkanı vereceğiz hem de buraya alışmalarını hızlandıracağız.” dedi. 
Bu içerik 08 Ağustos 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1281 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

ÜNİVERSİTEMİZDE “YENİ DÜNYA, YENİ TÜRKİYE VE MEDENİYETLER İTTİFAKI” KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Medeniyetler İttifakı Türkiye Eşgüdüm Kurulu Başkanlığı, Edirne Valiliği, Trakya Üniversitesi ve İstanbul Uluslararası Medeniyet Araştırmaları Derneği ve Merkezi (MEDAR) iş birliğinde düzenlenen “Yeni Dünya, Yeni Türkiye ve Medeniyetler İttifakı” Konferansı, Üniversitemiz ev sahipliğinde 20 Şubat 2018 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Konferansa, Medeniyetler İttifakı Türkiye Ulusal ..

RUMELİ’YE EN ÇOK HİZMET VEREN EĞİTİM KURUMU: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Rumeli’ye En çok Hizmet Veren Eğitim Kurumu Ödülünü aldı. 500 Sivil Toplum Kuruluşunun davet edildiği, 240 Rumeli Balkan Derneğinin katıldığı 20 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kurul..

BALKAN ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile 6 Şubat 2018 tarihinde “Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen çalıştaya, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör&u..

TACİKİSTAN ÜLKE TANITIM GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gençlik Projesi Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığının desteği ile Üniversitemiz ve Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Tacikistan Ülke Tanıtım Programı 22 Şubat 2018 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Tacikistan Milli Marşının okunmasıyla başlayan etkinlikte Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Haka..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler