“TÜRKİYE’DE SANAYİLEŞME ÇABALARININ BAYRAK İSMİ: NURİ DEMİRAĞ” KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Uzunköprü Meslek Yüksekokulu Doğa ve Spor Topluluğu tarafından düzenlenen ve İktisadi İdari Bilimler Fakültemiz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahri Türk’ün konuşmacı olarak katıldığı “Türkiye’de Sanayileşme Çabalarının Bayrak İsmi: Nuri Demirağ” adlı konferans, 21 Aralık 2017 tarihinde Uzunköprü Meslek Yüksekokulu Ersan Kocaman Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Konferansa, Uzunköprü Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. İsmail Kılıç, Uzunköprü Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Enver Erdinç Dinçsoy, Uzunköprü Gençlik Merkezi Müdürü Volkan Çift, kurum ve kuruluş yöneticileri, sivil toplum temsilcileri ile akademisyen ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte Doğa ve Spor Topluluğu Başkanı Cihat Akbulut, topluluk olarak gerçekleştirdikleri etkinlikler hakkında kısa bir bilgilendirme konuşması gerçekleştirdi.

Konferansta Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş dönemindeki milli kahramanlarını, Ülkemizin sanayileşme çabaları ile birlikte bu çabaların baltalanması süreçlerini anlatan Prof. Dr. Fahri Türk, “Ar-Ge” çalışmalarının önemine vurguda bulunarak “Türkiye'nin ileri düzeyde sanayileşebilmesi için bilimsel araştırma ve geliştirme fonlarına daha fazla kaynak ayırmaya ihtiyacı vardır. Dünya ülkelerine bakıldığında Güney Kore’nin gayrisafi yurtiçi hasılasının % 4,15'ini, İsrail’in % 4,20’sini Ar-Ge çalışmalarına ayırdığını görüyoruz. Bu bağlamda Ülkemizde de Ar-Ge merkezleri ve faaliyetleri artırılmalıdır.” dedi.

Konferansın ardından gerçekleştirilen soru-cevap kısmının tamamlanmasıyla Uzunköprü Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. İsmail Kılıç ve Uzunköprü Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Enver Erdinç Dinçsoy tarafından Prof. Dr. Fahri Türk’e plaket takdim edildi.

 

Bu içerik 26 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 259 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ SULTAN II. BAYEZİD KÜLLİYESİ SAĞLIK MÜZESİ ULUSAL BASININ GÜNDEMİNDEN DÜŞMÜYOR

Üniversitemiz bünyesinde 21 yıldır ziyaretçilerini ağırlayan ve dünyanın en prestijli müzecilik ödüllerinden birinin sahibi olan Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, 05 Mayıs 2018 tarihinde rekorlarına bir yenisini daha ekleyerek bir günde 7.500 ziyaretçiyi ağırlamıştı. Her yıl ziyaretçi sayısını istikrarlı bir şekilde artıran, şehrimize gün geçtikçe daha fazla turist kazandıran Sul..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ŞEHİT RESSAM HASAN RIZA GÜZEL SANATLAR MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ

Trakya Üniversitesi Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni, 21 Mayıs 2018’de Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yılmaz Çan, İpsala Teknik Meslek Yüksekokulu Müdürü ve MEYOK Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Hayati Arda, Teknik Bilimler Meslek..

BOSNA-HERSEK İSTANBUL BAŞKONSOLOSU ÜNİVERSİTEMİZİ ZİYARET ETTİ

Bosna-Hersek İstanbul Başkonsolosu Began Muhic, 14 Mayıs’ta, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoglu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Trakya Üniversitesi Balkan Dilleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlker Alp, Öğretim Üyesi Seda Taş ve Öğretim Görevlisi Enes Turbic yer aldı. İki ülke arasındaki özellikle ekonomi ve eğitim alanlarında atılan adımlar v..

KEŞAN MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA MEZUNİYET TÖRENİ

Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu 2017-2018 Akademik Yılı mezuniyet töreni, 11 Mayıs 2018’de, Keşan Meslek Yüksekokulu bahçesinde gerçekleştirildi. Törene Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Keşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Kök, Yusuf Çapraz Uygulamalı B..