“TÜRKİYE’DE SANAYİLEŞME ÇABALARININ BAYRAK İSMİ: NURİ DEMİRAĞ” KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Uzunköprü Meslek Yüksekokulu Doğa ve Spor Topluluğu tarafından düzenlenen ve İktisadi İdari Bilimler Fakültemiz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahri Türk’ün konuşmacı olarak katıldığı “Türkiye’de Sanayileşme Çabalarının Bayrak İsmi: Nuri Demirağ” adlı konferans, 21 Aralık 2017 tarihinde Uzunköprü Meslek Yüksekokulu Ersan Kocaman Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Konferansa, Uzunköprü Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. İsmail Kılıç, Uzunköprü Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Enver Erdinç Dinçsoy, Uzunköprü Gençlik Merkezi Müdürü Volkan Çift, kurum ve kuruluş yöneticileri, sivil toplum temsilcileri ile akademisyen ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte Doğa ve Spor Topluluğu Başkanı Cihat Akbulut, topluluk olarak gerçekleştirdikleri etkinlikler hakkında kısa bir bilgilendirme konuşması gerçekleştirdi.

Konferansta Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş dönemindeki milli kahramanlarını, Ülkemizin sanayileşme çabaları ile birlikte bu çabaların baltalanması süreçlerini anlatan Prof. Dr. Fahri Türk, “Ar-Ge” çalışmalarının önemine vurguda bulunarak “Türkiye'nin ileri düzeyde sanayileşebilmesi için bilimsel araştırma ve geliştirme fonlarına daha fazla kaynak ayırmaya ihtiyacı vardır. Dünya ülkelerine bakıldığında Güney Kore’nin gayrisafi yurtiçi hasılasının % 4,15'ini, İsrail’in % 4,20’sini Ar-Ge çalışmalarına ayırdığını görüyoruz. Bu bağlamda Ülkemizde de Ar-Ge merkezleri ve faaliyetleri artırılmalıdır.” dedi.

Konferansın ardından gerçekleştirilen soru-cevap kısmının tamamlanmasıyla Uzunköprü Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. İsmail Kılıç ve Uzunköprü Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Enver Erdinç Dinçsoy tarafından Prof. Dr. Fahri Türk’e plaket takdim edildi.

 

Bu içerik 26 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 209 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

ÜNİVERSİTEMİZ "TÜRKİYE’NİN 500 BÜYÜK HİZMET İHRACATÇISI"NDAN BİRİ OLDU

Dünya ticaretinde payı her geçen gün artan hizmet ihracatı ile ilgili Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yayımlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasının sonuçlarında Üniversitemiz sektöründe 8. genel sıralamada 474. olarak büyük bir başarıya imza attı. Üniversitemiz, elde ettiği bu başarıyla İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Bü..

YENİ HASTANEMİZDE “HASTANE ENFEKSİYONLARI” KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Başhekimlik Sağlık Kurulu Odası’nda 18 Ocak 2018 tarihinde Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Gündeniz Altıay ve Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı Doç. Dr. Zerrin Yuluğkural tarafından “Hastane Enfeksiyonları” konulu basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya çok sayıda basın mensubu katıldı...

YENİ EDUCATION FIRST (EF) ULUSLARARASI EĞİTİM KURUMLARINDAN YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULUMUZA ZİYARET

Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu’na 12 Ocak 2018 tarihinde 1965 yılında İsveç’te kurulmuş ve günümüzde pek çok ülkede faaliyet gösteren Education First Eğitim Kurumları’nın Türkiye Akademik İlişkiler Müdürü Gürkan Donat ve Edirne Bölge Sorumlusu Gül Belli tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaretleri esnasında Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Eğitimi, E..

EFOD’UN 38. YIL DÖNÜMÜ ANISINA ÜNİVERSİTEMİZDE SERGİ

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneğinin 38’inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 12 Ocak 2017 tarihinde Üniversitemiz Balkan Kongre Merkezi Fuayesinde karma fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirildi. Fotoğraf sanatının usta isimlerinin de fotoğraflarının yer aldığı sergi açılışına Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, MEB Öğret..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler