TÜRKİYE CUMHURİYETİ SOFYA BÜYÜKELÇİSİ DR. HASAN ULUSOY, TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy, Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Türkiye-Bulgaristan Güncel İlişkileri Konferansı” öncesinde, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun ile Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz da hazır bulundu.

Görüşme öncesinde üniversitenin Şeref Defteri’ni imzalayan Dr. Hasan Ulusoy deftere, “Trakya Üniversitesi, Balkanlar’a açılan akademik dünyamızın güzide temsilcisi olarak her zaman Bulgaristan’daki soydaşlarımızın ilgi alanındadır. Bu vesileyle bu güzide üniversiteyi ziyaret etmekten memnuniyet duyuyor, Sayın Rektörümüze ve ekibine üstün başarılar diliyorum.” yazdı.

Görüşmede, Edirne’nin; Türkiye’nin Avrupa’ya açılan penceresi, birçok kültürün yaşadığı bir şehir, üç kıtaya yayılmış bir medeniyet ve hoşgörü imparatorluğunun başkenti olduğunu ifade eden Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, üniversitenin bu bilinçle gerçekleştirdiği Balkanlar odaklı çalışmaları hakkında bilgi verdi. Trakya Üniversitesi’ni ayrıntılı bir şekilde tanıtan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ayrıca, geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdikleri Bulgaristan ziyareti sırasındaki yakın ilgileri nedeniyle Sofya Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy’a teşekkür etti.

Trakya Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği bu çalışmalarla, özellikle Balkanlar’da, Türkiye’nin yükseköğretim mihmandarlığını üstlendiğini ifade eden Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy, verilen eğitimin sadece akademik çerçeve ile sınırlı kalmadığını; öğrencilerin tüm alanlarda eşsiz birikimler kazanarak yetişmiş ve kendini geliştirmiş bireyler olarak hayata hazırlandığını dile getirerek, gösterdikleri çaba nedeniyle Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve ekibine teşekkür etti. Büyükelçi Dr. Hasan Ulusoy, Trakya Üniversitesi ile devam eden birçok ortak projeleri olduğunu ve bu projelerde omuz omuza çalışmaya devam edeceklerini vurgulayarak, Trakya Üniversitesi’nin gerçekleştireceği tüm çalışmalara destek vermekten mutluluk duyacaklarını belirtti.

Bu içerik 12 Mart 2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 336 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, “GÖNÜL ELÇİLERİ ÇOCUK AKADEMİSİ” İLE UMUT OLMAYA DEVAM EDİYOR...

Trakya Üniversitesi, akademi ve halkı birleştiren, özellikle çocukların dünyasına yepyeni ufuklar katan yeni bir proje daha başlattı. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun eşi Dr. Nilgün Tabakoğlu’nun önderliğinde hayata geçirilen “Gönül Elçileri Çocuk Akademisi” projesi, 13 Mart Çarşamba günü Edirne’de başladı. Kapılarını Edirne’n..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE “ÇANAKKALE RUHU” YAŞATILIYOR

Çanakkale ruhu, Trakya Üniversitesi’nde yaşatılmaya devam ediyor. Dünya tarihine altın harflerle kazınan, birçok kahramanlığın yokluklar içerisinde gerçekleştirildiği, Anadolu’ya “Türk’ün Ayrılmaz Vatanı” damgası vuran Çanakkale Savaşı’nın 104. yıl dönümü sebebiyle, Trakya Üniversitesi’nin tüm yerleşkelerinde, 18 Mart 2019 günü, ücretsiz olarak..

BALKAN ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE TOPLANDI...

Balkanların en büyük eğitim kurumlarından biri olan Trakya Üniversitesi, Genel Sekreteri ve Daimi Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Balkan Üniversiteler Birliği’nin önemli bir toplantısına ev sahipliği yaptı. 70 üyesiyle Balkanlar’ın en büyük yükseköğretim birliği olan Balkan Üniversiteler Birliği’nin (BUA) Yönetim Kurulu Toplantısı, Trakya Üniversitesi Rektörlük Binası’nda ger&..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE TÜRKİYE – BULGARİSTAN GÜNCEL İLİŞKİLERİ KONUŞULDU…

Balkanlar’a hizmet etmeyi kendine şiar edinen Trakya Üniversitesi önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy’un konuşmacı olarak katıldığı ve Türkiye ile Bulgaristan’ın günümüz ilişkilerinin ulaştığı noktanın konuşulduğu “Türkiye – Bulgaristan Güncel İlişkileri Konferansı”, Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bi..