TÜRKİYE CUMHURİYETİ SOFYA BÜYÜKELÇİSİ DR. HASAN ULUSOY, TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy, Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Türkiye-Bulgaristan Güncel İlişkileri Konferansı” öncesinde, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun ile Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz da hazır bulundu.

Görüşme öncesinde üniversitenin Şeref Defteri’ni imzalayan Dr. Hasan Ulusoy deftere, “Trakya Üniversitesi, Balkanlar’a açılan akademik dünyamızın güzide temsilcisi olarak her zaman Bulgaristan’daki soydaşlarımızın ilgi alanındadır. Bu vesileyle bu güzide üniversiteyi ziyaret etmekten memnuniyet duyuyor, Sayın Rektörümüze ve ekibine üstün başarılar diliyorum.” yazdı.

Görüşmede, Edirne’nin; Türkiye’nin Avrupa’ya açılan penceresi, birçok kültürün yaşadığı bir şehir, üç kıtaya yayılmış bir medeniyet ve hoşgörü imparatorluğunun başkenti olduğunu ifade eden Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, üniversitenin bu bilinçle gerçekleştirdiği Balkanlar odaklı çalışmaları hakkında bilgi verdi. Trakya Üniversitesi’ni ayrıntılı bir şekilde tanıtan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ayrıca, geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdikleri Bulgaristan ziyareti sırasındaki yakın ilgileri nedeniyle Sofya Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy’a teşekkür etti.

Trakya Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği bu çalışmalarla, özellikle Balkanlar’da, Türkiye’nin yükseköğretim mihmandarlığını üstlendiğini ifade eden Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy, verilen eğitimin sadece akademik çerçeve ile sınırlı kalmadığını; öğrencilerin tüm alanlarda eşsiz birikimler kazanarak yetişmiş ve kendini geliştirmiş bireyler olarak hayata hazırlandığını dile getirerek, gösterdikleri çaba nedeniyle Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve ekibine teşekkür etti. Büyükelçi Dr. Hasan Ulusoy, Trakya Üniversitesi ile devam eden birçok ortak projeleri olduğunu ve bu projelerde omuz omuza çalışmaya devam edeceklerini vurgulayarak, Trakya Üniversitesi’nin gerçekleştireceği tüm çalışmalara destek vermekten mutluluk duyacaklarını belirtti.

Bu içerik 12 Mart 2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 433 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDE PATOLOJİ KURSU

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi sunduğu sağlık hizmetlerinin yanı sıra eğitimler vererek alanda liderliğini sürdürüyor.Dr. Ratip Kazancıgil Amfi Binası’nda 27 Nisan 2019’da Tıp Fakültesi Tıbbi Patoloji Ana Bilim Dalının organizasyonunda ve Prof. Dr. Fulya Öz Puyan’ın yoğun emekleriyle hayata geçen “Kemik İliği Kursu”nun moderatörlüğünü Gazi Üniversitesinden Prof. Dr. Nalan Aky&uu..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDE KUT’ÜL AMARE ZAFERİ KONUŞULDU

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi bölümü tarafından düzenlenen ve Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümünden Öğr. Gör. Tarık Sarıoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı “Kut’ül Amare Zaferi” konferansı Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanı Dr...

YENİ “HALK ELİNDE KÜÇÜKBAŞ HAYVAN ISLAHI PROJESİ”NİN 3. TOPLANTISI, TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİ

Edirne İli Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği ve Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından düzenlenen Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Süleyman Kök’ün liderliğini yaptığı Tarım ve Orman Bakanlığı Edirne İl Müdürlüğü kontrolünde yürütülen Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Isl..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ SENATOSU İKİNCİ BÜYÜK BULUŞMASINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Trakya Üniversitesi, öğrenci odaklı karar alma ve yönetim erkinde öğrenci katılımına önem verme perspektifi çerçevesinde kurduğu “Öğrenci Senatosu”nun, ikinci toplantısına ev sahipliği yaptı. Temelleri bir yıl önce atılan, Üniversitemizin şeffaf ve katılımcı yönetim politikaları çerçevesinde öğrenci katkısını ön plana çıkarmayı hedefleyen “Öğrenci Senatosu&rd..