TRAKYA ÜNİVERSİTESİNİN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Gazi Mustafa Kemal’in, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışıyla başlayan Milli Mücadele, 23 Nisan 1920’de memleketin dört bir yanından gelen temsilcilerle açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi idaresinde adeta bir çığ gibi büyüyerek ülkeyi esaretten kurtardı.

Gazi Mustafa Kemal bu anlamlı günü, dünya genelinde ancak 20. yüzyılın sonralarına doğru hatırlanan çocuklara, 20. yüzyılın başlarında armağan ederek, dünyanın ilk çocuk bayramını ilan etti... 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, milletimizin çocuklara verdiği değerin bir nişanesi haline geldi.

Biz de Trakya Üniversitesi olarak bu bilinçle, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza yepyeni ufuklar açmak için var gücümüzle çalışıyoruz. “Geleceğim Sensin Koro ve Orkestrası” ile “Çocuk Akademisi” projelerimiz başta olmak üzere hayata geçirdiğimiz çalışmalarla yaşamına dokunduğumuz çocukların sayısı her geçen gün daha da artıyor. Çocuklarımızın minik kalplerine girerek, onları bilim ve sanatın ışığıyla aydınlatmaya, yollarına ışık tutmaya devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle, Gazi Meclisimizin İlk Başkanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz.

Tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!

Sevgi ve saygılarımla,
Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu
 Trakya Üniversitesi Rektörü
Bu içerik 22 Nisan 2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 302 kez okundu.

Haberler» Tüm Haberler

AİLE BOYU TRAKYA ÜNİVERSİTELİ

2019 yılında, ÖSYM tarafından düzenlenen üniversiteye giriş sınavlarında başarılı olarak Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü kazanan Kayra Çağ Canarslan, aynı üniversitede eğitim gören anne ve babasıyla okul arkadaşı oldu. Balkan Kongre Merkezi’ne gelerek kaydını gerçekleştiren Kayra Çağ Canarslan’ın annesi Trakya Üniversitesi Eğit..

EMEKLİ HEKİM İNAYET DİKİM KORKUT, 67 YAŞINDA ÖĞRENCİ OLARAK TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDE

42 yıl sonra 2019 yılında, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hekimliği mesleğinden emekli olan İnayet Dikim Korkut, aynı yıl girdiği üniversite sınavını kazanarak Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı’na yerleşti. Trakya Üniversitesi’nde 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı öğrenci kayıtları devam ederken, ÖSYM tarafından düzenlenen üniversiteye giriş sın..

NİMRİ KULLUKLARI SANAT PROJESİ’NE “TRAKYA KULLUK” İSİMLİ KULLUK İLE TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN DESTEK

Ayvalık Karagöz Sanat Evi yöneticisi, sanat danışmanı Kenan Öztürk, yüzyıllardan beri Nimri köyü geleneğinde var olan, dağlarda insanların yön bulmalarına yarayan, işaret işlevi gören, “kulluk” olarak isimlendirilen ve taşların üst üste konmasıyla yapılan anıtları bir tasarım olarak günümüz estetiğiyle yeniden hayata geçiriyor. Nimri’ye sanatsal kimlik kazandıracak bu kültü..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDE 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KAYITLARI BAŞLADI

Trakya Üniversitesinde, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı öğrenci kayıtları başladı. 19 Ağustos tarihinde, Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde başlayan kayıtların ilk gününe, Trakya Üniversiteli olmanın heyecanını yaşayan öğrenciler ve aileleri yoğun bir ilgi gösterirken, Balkan Kongre Merkezi'ne evraklarıyla gelen öğrenciler, yetkililerin yardımıyla kayıtlarını yaptırdı. Yeni eğitim ve öğretim yı..