TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN BİLDİRİ YAĞMURU

30-31 Mart 2018 tarihleri arasında Tetova Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen Balkan Üniversiteler Birliğinin 4. Toplantısının ilk günü uluslararası konferans formatında gerçekleşti. Farklı üniversitelerden çok sayıda akademisyenin farklı konu başlıklarıyla katıldığı konferans bilgi şölenine döndü. Birliğin Kalıcı Sekretarya görevini üstlenen ve Kalıcı Yönetim Kurulu üyesi olan Trakya Üniversitesi akademisyenleri de yapmış oldukları sunumlarla konferansa katkı sağladılar. Ayrıca Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz sunumlarda moderatör olarak görev aldılar.
 
Konferansta;
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Sanayi ve Teknoloji Bölümü Uzmanı Hakan Bal Üniversite-Sanayi İş Birliğini Arttırmak için Yeni Model;
Prof. Dr. Hilmi İbar 657 Yıllık Gelenek: Kırkpınar Yağlı Güreşleri;
Doç. Dr. Yılmaz Çakıcı Balkanlarda Yükseköğretimin Uluslararasılaşması, Trendler ve Zorluklar;
Dr. Öğr. Üyesi Ali Hüseyinoğlu Balkan Yarımadası’ndaki Azınlık-Çoğunluk Kimliklerin Bir Arada Yaşaması: Yunanistan Batı Trakya Örneği;
Dr. Öğr. Üyesi Zerrin Tan Balkan Müziği ve Müziğin Senfoni Orkestrasıyla Kombinasyonu;
Dr. Öğr. Üyesi Yüksel Bekir Hoş Kültürel Mirasın Dönüşümü, Tiran Meydanı;
Dr. Öğr. Üyesi Ridade Öztürk Medya İletişim Özgürlüğünde Sosyal Medyanın Rolüne Yönelik Bir Sorgulama;
Öğr. Gör. Şükrü Çeşme Boşnaklık Fikrine Eleştirel Bir Yaklaşım;
Öğr. Gör. Cüneyt Nur Türkçenin Diğer Balkan Dilleri ile Yakınlığı ve Balkan Dili Olarak Türkçe;
Trakya Teknopark Müdürü Barış Kocabıyık Edirne’deki Üniversite-Sanayi İş Birliğinin Mevcut Durumunun Analizi adlı sunumlarını gerçekleştirdiler.
 
Konferansta yer alan tüm bildiriler Tetova Üniversitesinin yayınlamış olduğu Bildiri Kitabında yer buldu.
 
Balkan Üniversiteler Birliği 4. Toplantısı’na Üniversitemizden Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, Doç. Dr. Yılmaz Çakıcı, Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, Dr. Öğr. Üyesi Zerrin Tan, Dr. Öğr. Üyesi Ali Hüseyinoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Bülent Akyay, Dr. Öğr. Üyesi Yüksel Bekir Hoş, Dr. Öğr. Üyesi Ridade Öztürk, Öğr. Gör. Nurgül Sarsılmaz, Öğr. Gör. Sezgin Kondal, Öğr. Gör. Şükrü Çeşme, Öğr. Gör. Cüneyt Nur, Öğr. Gör. Rijite Simitciou ve Trakya Teknopark Müdürü Barış Kocabıyık katıldı.
Bu içerik 04 Nisan 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 1592 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, “GÖNÜL ELÇİLERİ ÇOCUK AKADEMİSİ” İLE UMUT OLMAYA DEVAM EDİYOR...

Trakya Üniversitesi, akademi ve halkı birleştiren, özellikle çocukların dünyasına yepyeni ufuklar katan yeni bir proje daha başlattı. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun eşi Dr. Nilgün Tabakoğlu’nun önderliğinde hayata geçirilen “Gönül Elçileri Çocuk Akademisi” projesi, 13 Mart Çarşamba günü Edirne’de başladı. Kapılarını Edirne’n..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE “ÇANAKKALE RUHU” YAŞATILIYOR

Çanakkale ruhu, Trakya Üniversitesi’nde yaşatılmaya devam ediyor. Dünya tarihine altın harflerle kazınan, birçok kahramanlığın yokluklar içerisinde gerçekleştirildiği, Anadolu’ya “Türk’ün Ayrılmaz Vatanı” damgası vuran Çanakkale Savaşı’nın 104. yıl dönümü sebebiyle, Trakya Üniversitesi’nin tüm yerleşkelerinde, 18 Mart 2019 günü, ücretsiz olarak..

BALKAN ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE TOPLANDI...

Balkanların en büyük eğitim kurumlarından biri olan Trakya Üniversitesi, Genel Sekreteri ve Daimi Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Balkan Üniversiteler Birliği’nin önemli bir toplantısına ev sahipliği yaptı. 70 üyesiyle Balkanlar’ın en büyük yükseköğretim birliği olan Balkan Üniversiteler Birliği’nin (BUA) Yönetim Kurulu Toplantısı, Trakya Üniversitesi Rektörlük Binası’nda ger&..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE TÜRKİYE – BULGARİSTAN GÜNCEL İLİŞKİLERİ KONUŞULDU…

Balkanlar’a hizmet etmeyi kendine şiar edinen Trakya Üniversitesi önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy’un konuşmacı olarak katıldığı ve Türkiye ile Bulgaristan’ın günümüz ilişkilerinin ulaştığı noktanın konuşulduğu “Türkiye – Bulgaristan Güncel İlişkileri Konferansı”, Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bi..