TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN BİLDİRİ YAĞMURU

30-31 Mart 2018 tarihleri arasında Tetova Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen Balkan Üniversiteler Birliğinin 4. Toplantısının ilk günü uluslararası konferans formatında gerçekleşti. Farklı üniversitelerden çok sayıda akademisyenin farklı konu başlıklarıyla katıldığı konferans bilgi şölenine döndü. Birliğin Kalıcı Sekretarya görevini üstlenen ve Kalıcı Yönetim Kurulu üyesi olan Trakya Üniversitesi akademisyenleri de yapmış oldukları sunumlarla konferansa katkı sağladılar. Ayrıca Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz sunumlarda moderatör olarak görev aldılar.
 
Konferansta;
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Sanayi ve Teknoloji Bölümü Uzmanı Hakan Bal Üniversite-Sanayi İş Birliğini Arttırmak için Yeni Model;
Prof. Dr. Hilmi İbar 657 Yıllık Gelenek: Kırkpınar Yağlı Güreşleri;
Doç. Dr. Yılmaz Çakıcı Balkanlarda Yükseköğretimin Uluslararasılaşması, Trendler ve Zorluklar;
Dr. Öğr. Üyesi Ali Hüseyinoğlu Balkan Yarımadası’ndaki Azınlık-Çoğunluk Kimliklerin Bir Arada Yaşaması: Yunanistan Batı Trakya Örneği;
Dr. Öğr. Üyesi Zerrin Tan Balkan Müziği ve Müziğin Senfoni Orkestrasıyla Kombinasyonu;
Dr. Öğr. Üyesi Yüksel Bekir Hoş Kültürel Mirasın Dönüşümü, Tiran Meydanı;
Dr. Öğr. Üyesi Ridade Öztürk Medya İletişim Özgürlüğünde Sosyal Medyanın Rolüne Yönelik Bir Sorgulama;
Öğr. Gör. Şükrü Çeşme Boşnaklık Fikrine Eleştirel Bir Yaklaşım;
Öğr. Gör. Cüneyt Nur Türkçenin Diğer Balkan Dilleri ile Yakınlığı ve Balkan Dili Olarak Türkçe;
Trakya Teknopark Müdürü Barış Kocabıyık Edirne’deki Üniversite-Sanayi İş Birliğinin Mevcut Durumunun Analizi adlı sunumlarını gerçekleştirdiler.
 
Konferansta yer alan tüm bildiriler Tetova Üniversitesinin yayınlamış olduğu Bildiri Kitabında yer buldu.
 
Balkan Üniversiteler Birliği 4. Toplantısı’na Üniversitemizden Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, Doç. Dr. Yılmaz Çakıcı, Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, Dr. Öğr. Üyesi Zerrin Tan, Dr. Öğr. Üyesi Ali Hüseyinoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Bülent Akyay, Dr. Öğr. Üyesi Yüksel Bekir Hoş, Dr. Öğr. Üyesi Ridade Öztürk, Öğr. Gör. Nurgül Sarsılmaz, Öğr. Gör. Sezgin Kondal, Öğr. Gör. Şükrü Çeşme, Öğr. Gör. Cüneyt Nur, Öğr. Gör. Rijite Simitciou ve Trakya Teknopark Müdürü Barış Kocabıyık katıldı.
Bu içerik 04 Nisan 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 1531 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ KAMU HASTANELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN REKTÖR PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen, “Edirne, Çanakkale, Kırklareli ve Tekirdağ İlleri 2018 Yılı Verimlilik Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı”na katılmak üzere Edirne’ye gelen Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Alper ve beraberindeki heyet, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret etti..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. RIDVAN CANIM’A BÜYÜK ONUR

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıdvan Canım’ın adı, Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından, kentin Yakutiye İlçesi’nde yaptırılan eğitim merkezine verildi. Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden, bölüm birincisi olarak mezun olduktan sonra, aynı üniversitenin Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi’nde akademisyenlik yap..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN İKİ DEV PROJE: ROBOTİK CERRAHİ EĞİTİM MERKEZİ ve TIP FAKÜLTESİ ARGE MERKEZİ

Trakya Üniversitesi’nin, tıp alanındaki eğitim ve araştırma projeleri, patent üretimi ve buluşlarla birlikte hasta sağlığı açısından, bölgede çok önemli bir fark yaratacak iki dev projesine, Trakya Kalkınma Ajansı tarafından fizibilite desteği verildi. Trakya Kalkınma Ajansı’nın fizibilite desteği sayesinde ilk adımları atılan “Trakya Üniversitesi Laparoskopik ve Robotik Cerrahi Eğitim ve Araştırma Merkezi” ..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ “KÜLTÜR MİRASI ATÖLYESİ”, BİR AÇIK HAVA MÜZESİ OLAN EDİRNE’DE…

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü ve Edirne Valiliği’nin iş birliğiyle Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından ikincisi organize edilen “Kültür Mirası Atölyesi”nde, “Bir Osmanlı Kenti Edirne’nin Suları ve Su Yapıları” başlıklı atölye çalışmasının açılışı gerçekleştirildi. Osmanlı dönemindeki Edirne’nin su yapıları ve şehrin sularıyla olan ilişk..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

25
Eyl
YENİ AVRUPA BİRLİĞİ İKLİM EYLEM HAFTASI: BİZİM GEZEGENİMİZ, BİZİM GELECEĞİMİZ

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu İklim Eylem Haftası kapsamında 24-30 Eylül 2018 tarihleri arasında Türkiye’nin 20 farklı ilinde (Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van) panel, seminer, konser, sergi, çocuklarla sohbet gibi çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Etkinlikler iklim eylemine, Talanoa Diyaloğu'na..