TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ÇEVRE DOSTU NESİLLER YETİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR

Trakya Üniversitesi Çevre Sorunları ve Araştırma Merkezi (ÇEVSAM), büyük bir çevre sorunu olan plastik konusunda farkındalık yaratmak, alternatifler sunmak ve özellikle çocuklar ile gençleri bu konuda eğitmek amacıyla bir dizi etkinlik düzenledi. Bu etkinlikler kapsamında ilk olarak Trakya Üniversitesinden gönüllü öğretim üyeleri ve çevre dostları, Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü atölyelerinde yapılan bu çalışmada yaklaşık 300 adet doğa dostu bez çanta dikti.

Etkinliklerin ikinci ayağında ise Trakya Üniversitesi Genç Tema Topluluğu ve ÇEVSAM, Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerine ekosistem hakkında eğitici bir sunum yaptılar ve öğrencilere bez çanta hediye ettiler. Eğitimin ardından hem minik öğrencilerin keyifli vakit geçirmelerini sağlamak hem de plastik kullanımına karşı farkındalık yaratmak amacıyla hediye edilen bez çantalar, öğrencilerle birlikte boyandı. Toplam 9 sınıfta yapılan eğitim ve boyama etkinliğinde 250’ye yakın çanta dağıtıldı.

Çevre kirliliğinin en büyük nedenlerinden olan plastik kullanımında farkındalık yaratmak ve bu konuda daha bilinçli nesiller yetiştirmek için etkinlikler düzenlediklerini ifade eden Trakya Üniversitesi ÇEVSAM Müdürü Doç. Dr. Başak Boz yaptığı açıklamada “Yaptığımız sunumlar ve eğlenceli uygulamalar ile minik öğrencilerimiz hem keyifli vakit geçiyor hem de plastik kullanımının azaltılması konusunda daha duyarlı oluyorlar. İlkokul öğrencileriyle gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte dağıtılan çantaların hem çocukların hem de ailelerinin alışverişlerinde tek kullanımlık plastik poşetlere alternatif olarak kullanılacağını umut ediyorum.” dedi.
Bu içerik 17 Nisan 2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 331 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN PROF. DR. CUMHUR KILINÇER’İN BAŞARISI…

Trakya Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Cumhur Kılınçer, Nörolojik spinal cerrahları ortak çatı altında buluşturarak iletişimini sağlamak, spinal cerrahi ve periferik sinir cerrahisi konusunda eğitim ve öğretim vermek, güncel gelişmeleri aktarmak, ulusal ve uluslararası toplantılar düzenlemek, klinik, anatomik ve deneysel çalışmaları, çok merkezli araştırmaları koordine ..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE ONKOLOJİ HEMŞİRELİĞİ KURSU

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ve Onkoloji Hemşireliği Derneği iş birliği ile düzenlenen “Onkoloji Hemşireliği Kursu”, Trakya Üniversitesi Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Onkoloji hemşirelerini güncel uygulamalarla aydınlatmak ve hastalığa yönelik farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen etkinlikte 52 katılımcı yer aldı.  Kalp ve damar hastal..

TRAKYA ÜNİVERSİTELİLER, ENGELLİ ÖĞRENCİLERLE KURABİYE YAPTI…

Trakya Üniversitesi Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, uygulama etkinlikleri çerçevesinde, Trakya Üniversitesi Armağan Dönertaş Engelli Çocuklar Eğitim Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde eğitim gören gençlerle birlikte kurabiye yaptı.  Etkinliğin uygulama sorumluları Melisa Serçiler, Nursena Aktaş, Ayça Dörtgöz ve Fat..

TRAKYA ÜNİVERSİTELİLER, İSTEĞE BAĞLI İNGİLİZCE HAZIRLIK UYGULAMASI İLE FARK YARATIYOR…

Öğrencilerinin yabancı dil yeterliliğine katkı sağlamak amacıyla sürekli projeler geliştiren Trakya Üniversitesi, örnek bir projeye daha imza attı. Çağın ihtiyaçlarına uygun, donanımlı bireyler yetiştiren Trakya Üniversitesi, yeni projesiyle, öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanı sıra sosyal ve kişisel gelişimlerine de destek oluyor. Proje ile birlikte, akreditasyon süreçlerinden başarıyla geçen ve bağımsı..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

20
Kas
HER YÖNÜYLE İPSALA SEMPOZYUMU

Her Yönüyle İpsala Sempozyumu İpsala ve civarındaki buluntular ışığında bölgedeki kültürel gelişim süreçlerinin önemli izlerini ortaya koyan yerleşimlerin tarihselleştirilmesinin 7500 ve 8000 yılı rahatlıkla aştığı görülmektedir. Bugün Türkiye Trakya'sı sınırları içinde kalan belli başlı koloniler veya kent-devletleri arasında İpsala da bulunuyordu. İpsala, eski bir Trak kentidir. Milattan önce 4..