TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ÇEVRE DOSTU NESİLLER YETİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR

Trakya Üniversitesi Çevre Sorunları ve Araştırma Merkezi (ÇEVSAM), büyük bir çevre sorunu olan plastik konusunda farkındalık yaratmak, alternatifler sunmak ve özellikle çocuklar ile gençleri bu konuda eğitmek amacıyla bir dizi etkinlik düzenledi. Bu etkinlikler kapsamında ilk olarak Trakya Üniversitesinden gönüllü öğretim üyeleri ve çevre dostları, Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü atölyelerinde yapılan bu çalışmada yaklaşık 300 adet doğa dostu bez çanta dikti.

Etkinliklerin ikinci ayağında ise Trakya Üniversitesi Genç Tema Topluluğu ve ÇEVSAM, Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerine ekosistem hakkında eğitici bir sunum yaptılar ve öğrencilere bez çanta hediye ettiler. Eğitimin ardından hem minik öğrencilerin keyifli vakit geçirmelerini sağlamak hem de plastik kullanımına karşı farkındalık yaratmak amacıyla hediye edilen bez çantalar, öğrencilerle birlikte boyandı. Toplam 9 sınıfta yapılan eğitim ve boyama etkinliğinde 250’ye yakın çanta dağıtıldı.

Çevre kirliliğinin en büyük nedenlerinden olan plastik kullanımında farkındalık yaratmak ve bu konuda daha bilinçli nesiller yetiştirmek için etkinlikler düzenlediklerini ifade eden Trakya Üniversitesi ÇEVSAM Müdürü Doç. Dr. Başak Boz yaptığı açıklamada “Yaptığımız sunumlar ve eğlenceli uygulamalar ile minik öğrencilerimiz hem keyifli vakit geçiyor hem de plastik kullanımının azaltılması konusunda daha duyarlı oluyorlar. İlkokul öğrencileriyle gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte dağıtılan çantaların hem çocukların hem de ailelerinin alışverişlerinde tek kullanımlık plastik poşetlere alternatif olarak kullanılacağını umut ediyorum.” dedi.
Bu içerik 17 Nisan 2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 262 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU, EDİRNE LİSESİ İLE BULUŞTU

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, mezun olduğu Edirne Lisesi’nde öğrencilerle bir araya geldi. Edirne Lisesi’nin başlattığı, “İlham Veren Sohbetler” etkinlikleri kapsamında Edirne Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, gerçekleştirdiği söyleşide hayatından kesitler sunarken öğrencilerin sorularını da içtenlikle yanıtladı. Lisenin konferan..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ’NDEN RAMAZANDA ORUÇ VE SAĞLIKLI BESLENME TOPLANTISI

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Leyla Tevfikoğlu Pehlivan, Ramazan ayında doğru beslenme konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi. Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde düzenlenen toplantıda, Dr. Öğretim Üyesi Leyla Tevfikoğlu Pehlivan, Ramazan ayında sağlıklı beslenme ile kronik bir hastalığı olan kişilerin dikkat etmesi gereken ..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BİYOLOJİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ BİTİRME ÇALIŞMALARINI SUNDU

Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi son sınıf öğrencileri, bölüm öğretim elemanlarının katılımı ile bitirme çalışmalarını sunum ve poster olarak gerçekleştirdiler.Sunum ve poster çalışmalarına öğretim elemanlarının yaptığı değerlendirme sonunda birinciliği Dr. Öğr. Üyesi Necmettin Güler danışmanlığında Aykut Parlak “Bazı Vicia L. Türlerinin ITS Bölgesine Göre Filogenetik Anal..

YENİ MÜZİK EĞİTİMİ ANABİLİM DALINDAN YILSONU KONSERİ

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı,  Devlet Konservatuvarı Sanat Eğitim ve Gösteri Merkezi’nde Yıl Sonu Konseri düzenlendi. Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı’nda müzik eğitim alan ve mezun olan öğrencilerin performans sergilediği konser; Orkestra, Orff Çalgıları Topluluğu, Türk Müziği Korosu ve Çok Sesli Koro olmak üzere üç bölümden oluştu. Konserin..