TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, İSKEÇE VE GÜMÜLCİNELİ ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

Trakya Üniversitesi, Edirne Müftülüğü’nün organizasyonuyla İskeçe ve Gümülcine’den Kur’an Kursu için Edirne’ye gelen öğrencileri, üniversitenin Balkan Yerleşkesi’nde ağırladı. Edirne Müftülüğü Din Görevlisi Mehmet Yılmaz’la birlikte Trakya Üniversitesi’ne gelen öğrenciler için, Balkan Kongre Merkezi’nde bir organizasyon düzenlendi. Organizasyonda, Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muhammet Altaytaş bulundu.

Üniversite tanıtım filminin izlenmesiyle başlayan programın devamında bir konuşma yapan Doç. Dr. Muhammet Altaytaş, “Osmanlı tarihi boyunca yaklaşık altı asır beraber yaşadık. Şimdi aramızda sınır olsa da bu bizim dostluğumuza, kardeşliğimize engel değil. Kur’an-ı Kerim öğrenmek üzere burada bulunmanız son derece kıymetli ve değerli. Biz inanmış ve iman etmiş insanlar olarak Rabbimize ne kadar şükretsek az. Sizin burada bulunmanız son derece kıymetli. Burada geçen günlerinizi dolu dolu geçirin, Edirne’yi ve üniversitemizi tanıyın. Batı Trakya’dan pek çok öğrencimiz var. Sizleri de burada görmek isteriz. Umarım burada geçirdiğiniz günler her açıdan hayırlı ve bereketli olur, güzel hatıralarla buradan ayrılırsınız.” dedi.

Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi hakkında bilgiler veren Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ise “Edirne Balkanların ve eğitimin başkenti. Trakya Üniversitesi olarak hedefimiz, 2023’te 10.000 uluslararası öğrenci sayısına ulaşarak, Türkiye’nin en fazla uluslararası öğrencisi olan üniversitesi olmak. Sizleri de uluslararası öğrencilerimiz arasında görmekten mutluluk duyacağız.” dedi.

Konuşmaların ardından Kuzey Bulgaristan Tuna Boyu’ndan Halk Ozanı Mesut Tunalı’nın müzik dinletisi gerçekleştirildi. Öğrencilere hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından program son buldu.

Bu içerik 09 Ağustos 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 390 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE “MİRASIMIZIN İZİNDE: BALKANLAR’DA TÜRKLER” PANELİ

Trakya Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop ve KADEM Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu’nun yanı sıra Türkiye ve Balkanlar’ın siyaset, akademi ve sivil toplum alanında önde gelen isimlerinin katılımıyla, Trakya Üniversitesi ve KADEm Tekirdağ Temsilciliği iş birliğinde gerçekleştirilen “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı” ka..

BALKAN TÜRK KADINLARI TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE BULUŞTU...

“Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı”, TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’un katılımıyla Edirne’de gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Tekirdağ Temsilciliği işbirliğinde düzenlenen “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı”, 16 Şubat 2019’da Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde, Edirne’de gerçek..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ve KADEM TEKİRDAĞ TEMSİLCİLİĞİ’NDEN “MİRASIMIZIN İZİNDE: 1. BALKAN-TÜRK KADIN ÇALIŞTAYI”

Trakya Üniversitesi, KADEM Tekirdağ Temsilciliği’nin iş birliği ile hayata geçirilen ve Balkanlar’daki soydaş kadınların sorunlarına çözüm önerileri sunulması amaçlanan “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı” etkinliğine ev sahipliği yapacak. Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde, 16 Şubat 2019 Cumartesi günü gerçekleşecek etkinlikte, TBMM Başkanveki..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN SOSYAL ÇOCUK AKADEMİSİ…

Trakya Üniversitesi’nin Gönül Elçileri-Geleceğim Sensin projesi kapsamında, Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda müzik eğitimi almaya devam eden ve kısa bir süre önce Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir konser veren Edirneli ilk ve ortaokul öğrencileri, Trakya Üniversitesi tarafından düzenlenen “Sosyal Çocuk Akademisi” kapsamındaki “gastronomi” ve “mimarlık&rd..