TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, İSKEÇE VE GÜMÜLCİNELİ ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

Trakya Üniversitesi, Edirne Müftülüğü’nün organizasyonuyla İskeçe ve Gümülcine’den Kur’an Kursu için Edirne’ye gelen öğrencileri, üniversitenin Balkan Yerleşkesi’nde ağırladı. Edirne Müftülüğü Din Görevlisi Mehmet Yılmaz’la birlikte Trakya Üniversitesi’ne gelen öğrenciler için, Balkan Kongre Merkezi’nde bir organizasyon düzenlendi. Organizasyonda, Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muhammet Altaytaş bulundu.

Üniversite tanıtım filminin izlenmesiyle başlayan programın devamında bir konuşma yapan Doç. Dr. Muhammet Altaytaş, “Osmanlı tarihi boyunca yaklaşık altı asır beraber yaşadık. Şimdi aramızda sınır olsa da bu bizim dostluğumuza, kardeşliğimize engel değil. Kur’an-ı Kerim öğrenmek üzere burada bulunmanız son derece kıymetli ve değerli. Biz inanmış ve iman etmiş insanlar olarak Rabbimize ne kadar şükretsek az. Sizin burada bulunmanız son derece kıymetli. Burada geçen günlerinizi dolu dolu geçirin, Edirne’yi ve üniversitemizi tanıyın. Batı Trakya’dan pek çok öğrencimiz var. Sizleri de burada görmek isteriz. Umarım burada geçirdiğiniz günler her açıdan hayırlı ve bereketli olur, güzel hatıralarla buradan ayrılırsınız.” dedi.

Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi hakkında bilgiler veren Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ise “Edirne Balkanların ve eğitimin başkenti. Trakya Üniversitesi olarak hedefimiz, 2023’te 10.000 uluslararası öğrenci sayısına ulaşarak, Türkiye’nin en fazla uluslararası öğrencisi olan üniversitesi olmak. Sizleri de uluslararası öğrencilerimiz arasında görmekten mutluluk duyacağız.” dedi.

Konuşmaların ardından Kuzey Bulgaristan Tuna Boyu’ndan Halk Ozanı Mesut Tunalı’nın müzik dinletisi gerçekleştirildi. Öğrencilere hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından program son buldu.

Bu içerik 09 Ağustos 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 360 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA DEVİR TESLİM TÖRENİ...

Trakya Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü’ne Prof. Dr. İrfan Coşkun’un atanması nedeniyle, 5 Aralık 2018 Çarşamba günü bir devir teslim töreni düzenlendi. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen törende, Dr. Öğr. Üyesi Erdoğan Bulut, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürlüğ..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ DR. ÖĞRETİM ÜYESİ DENİZ EROĞLU UTKU’DAN “TÜRKİYE’DEKİ SURİYELİLERİN BUGÜNÜ VE YARINI” KİTABI…

Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Deniz Eroğlu Utku, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret ederek, editörlüğünü üstlendiği “Turkey’s Syrians: Today and Tomorrow” isimli kitabı takdim etti. Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Dr. Öğr. Üyesi Deniz Eroğlu U..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NİN “GELECEĞİM SENSİN KORO VE ORKESTRASI” CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ’NDE…

Biz “Geleceğim Sensin” Dedik, Onlar Gelecek Oldu… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde gerçekleştirilen “Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri” isimli çatı proje kapsamında, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun Eşi Dr. Nilgün Tabakoğlu’nun fikri ve Edirne Valiliği’nin desteğiyle hayata geçirile..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN İŞÇİ-İŞVEREN BULUŞMASINA BÜYÜK DESTEK

Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi ve Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü’nün ortak çalışması kapsamında, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı Mustafa Emre Alp, Genel Sekreteri Nevzat Taşkın yönetiminde, ETSO Meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen “Olağan Meclis Toplantısı”nda, Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi tarafından, ..