TRAKYA ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ (TÜB) GÜZEL SANATLAR ÖĞRETİM ELEMANLARI SERGİSİ II

Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Bilim ve Sanat Etkinlikleri Komisyonu tarafından organize edilen ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Trakya Üniversiteler Birliği Güzel Sanatlar Öğretim Elemanları Sergisi, Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde, 19-29 Mart 2019 tarihleri arasında Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi Sergi Salonu’nda ziyarete açık olacak.

Dönem Başkanlığını Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun yaptığı Trakya Üniversiteler Birliği üyesi beş üniversitenin sanatsal, kültürel, akademik ve sosyal iletişim ve etkileşimini sağlamayı amaçlayan serginin açılışı, 19 Mart 2019 Salı günü saat 16.00’da gerçekleştirilecek.

Birliğe üye üniversitelerde, Güzel Sanatlar alanında görev yapan Sanatçı/Öğretim Elemanlarının özgün eserlerinden oluşan sergide, yetmişe yakın eser sergilenecek.

Resim

Haberler» Tüm Haberler

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, “GÖNÜL ELÇİLERİ ÇOCUK AKADEMİSİ” İLE UMUT OLMAYA DEVAM EDİYOR...

Trakya Üniversitesi, akademi ve halkı birleştiren, özellikle çocukların dünyasına yepyeni ufuklar katan yeni bir proje daha başlattı. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun eşi Dr. Nilgün Tabakoğlu’nun önderliğinde hayata geçirilen “Gönül Elçileri Çocuk Akademisi” projesi, 13 Mart Çarşamba günü Edirne’de başladı. Kapılarını Edirne’n..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE “ÇANAKKALE RUHU” YAŞATILIYOR

Çanakkale ruhu, Trakya Üniversitesi’nde yaşatılmaya devam ediyor. Dünya tarihine altın harflerle kazınan, birçok kahramanlığın yokluklar içerisinde gerçekleştirildiği, Anadolu’ya “Türk’ün Ayrılmaz Vatanı” damgası vuran Çanakkale Savaşı’nın 104. yıl dönümü sebebiyle, Trakya Üniversitesi’nin tüm yerleşkelerinde, 18 Mart 2019 günü, ücretsiz olarak..

BALKAN ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE TOPLANDI...

Balkanların en büyük eğitim kurumlarından biri olan Trakya Üniversitesi, Genel Sekreteri ve Daimi Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Balkan Üniversiteler Birliği’nin önemli bir toplantısına ev sahipliği yaptı. 70 üyesiyle Balkanlar’ın en büyük yükseköğretim birliği olan Balkan Üniversiteler Birliği’nin (BUA) Yönetim Kurulu Toplantısı, Trakya Üniversitesi Rektörlük Binası’nda ger&..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE TÜRKİYE – BULGARİSTAN GÜNCEL İLİŞKİLERİ KONUŞULDU…

Balkanlar’a hizmet etmeyi kendine şiar edinen Trakya Üniversitesi önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy’un konuşmacı olarak katıldığı ve Türkiye ile Bulgaristan’ın günümüz ilişkilerinin ulaştığı noktanın konuşulduğu “Türkiye – Bulgaristan Güncel İlişkileri Konferansı”, Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bi..