ROBOTRAK'18 ROBOT YARIŞMASI VE TEKNOLOJİ SERGİSİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE

Bu sene 4.’sü düzenlenen RoboTrak Robot Yarışması ve Teknoloji Sergisi 3 Mayıs 2018’de, Trakya Üniversitesi Türkan Sabancı Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Ulusal düzeyde gerçekleştirilen ve Trakya Üniversitesi SKS Ar-Ge Bilişim topluluğu tarafından düzenlenen yarışmaya birçok ilden, lise ve üniversite öğrencileri katıldı. Yarışmada bu sene çizgi izleyen, sumo robot, mini sumo robot ve serbest kategorilerinde toplam 120 robot yarıştı. Topluluk akademik danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Korhan Cengiz’in açılış konuşmasının ardından yarışmalara geçildi. Ar-Ge Bilişim topluluğu tarafından düzenlenen RoboTrak Robot Yarışması ve Teknoloji Sergisi yarışmacılar için büyük bir rekabete sahne olurken, izleyiciler için görsel bir şölen sundu.

Etkinlikte Dereceye Giren Robotlar

Çizgi İzleyen Robot
1- Edirne Endüstri Meslek Lisesi
2- Edirne Endüstri Meslek Lisesi
3- Edirne Endüstri Meslek Lisesi

Sumo Robot
1- Edirne Endüstri Meslek Lisesi- BATIHAN
2- FUJİYAMA

Mini Sumo Robot
1- Trakya Üniversitesi İpsala MYO- XTECH
2- Mektebim Bornova Folkart AL- MEKTOBOT22
3- Mektebim Bornova Folkart AL- MEKTOBOT35

Serbest Kategori
1- Trakya Üniversitesi Teknik Bilimler MYO - SHS-017
2- Trakya Üniversitesi İpsala MYO - Akıllı Süpürge
3- Robotik El

Bu içerik 15 Mayıs 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 687 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE “KALİTE İÇ DEĞERLENDİRME PROGRAMI” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI…

Trakya Üniversitesi’nde, eğitim ve yönetimde kalite çalışmaları kapsamında bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi Kalite ve Strateji Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Yönetmeliği’ne göre “Kurumsal İç Değerlendirme Raporu” hazırlanması konusunda, tüm akademik birimlerin dekan ve müdürleri; fakülte..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE ELEKTRONİK KIYAFET TASARIMI ATÖLYESİ SERGİSİ

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojilerinden Arş. Gör. Dr. Ali Battal koordinatörlüğünde yürütülen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2018-I Özel Çağrı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen “Elektronik Kıyafet Tasarım Atölyesi” tamamlandı. Toplamda 15 saat süren atölye boyunca çocuklar giyilebilir elektronik kıyafet t..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, BATI TRAKYALI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI…

Batı Trakya'da Rodop İline bağlı Yassıköy'den, Türk okullarında lise öğrenimi gören 45 kişilik öğrenci grubu, Trakya Üniversitesi’ni ziyaret etti. Yassıköy Belediyesi Azınlık Kültür Derneği’nin katkılarıyla Edirne ve Trakya Üniversitesi’ne gelen Batı Trakyalı soydaş öğrenciler için Trakya Üniversitesi’nde özel bir program düzenlendi. Balkan Kongre Merkezi Senato Salonu’nd..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ DEKANI VE GENEL SEKRETERİ PROF. DR. CEVDET KILIÇ’TAN KÜÇÜKÇEKMECE’DE ÖĞRETMENLERE SEMİNER…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişimi Eylem Planı Aralık ayı programına konuşmacı olarak katılan Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Genel Sekreteri Prof. Dr. Cevdet Kılıç, İstanbul TOKİ Şehit Çağlar Canbaz İmam Hatip Ortaokulu Toplantı Salonu’nda, “Eğitim Felsefesi, Öğretmenlik, Öğretmenlik Meslek Etiği, Öğretmenliğin Misyon..