ÖĞRETİM ÜYEMİZE YURT DIŞINDAN DOKTORA DANIŞMANLIĞI

Springer Yayınevinde Muhasebe, Finans, Sürdürülebilirlik, Kurumsal Yönetim ve Yolsuzluk başlığında çıkarılan kitap serisinin baş editörlüğünü, Emerald Yayınevi tarafından çıkarılan Finansal Suçlar Dergisi'nin (Journal of  Financial Crime) editör kurulu üyeliğini yapan ve Uluslararası Hile İnceleme Uzmanları tarafından verilen Yolsuzluk İnceleme Unvanını (CFE) bulunan Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kıymet Tunca Çalıyurt, iş etiği ve suistimali alanındaki tanınırlık ve yayınlarının incelenmesi sonucu üç aday arasından seçilerek Malezya Universiti Teknologi Mara'ya bağlı Muhasebe Fakültesi (Faculty of Accountancy) Muhasebe Doktorası Programı'nın Finansal Kriminoloji ve Kurumsal Yönetim başlıklı alt programında yürütülen "The Influence of Corporate Governance and Human Governance towards Corporate Financial Crime in Malaysia" başlıklı Doktora Tezi'ni incelemek ve rapor sunmak üzere Dış Danışman olarak atandı. Mara Teknoloji Üniversitesi Muhasebe Fakültesi, uluslararası muhasebe camiasında geçerli Sertifikalı Muhasebeciler Birliği (ACCA - Association of Certified Chartered Accountant) ve Sertifikalı Yönetim Muhasebecileri Birliği (CIMA) tarafından akredite edilmiştir.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

RUMELİ’YE EN ÇOK HİZMET VEREN EĞİTİM KURUMU: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Rumeli’ye En çok Hizmet Veren Eğitim Kurumu Ödülünü aldı. 500 Sivil Toplum Kuruluşunun davet edildiği, 240 Rumeli Balkan Derneğinin katıldığı 20 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kurul..

BALKAN ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile 6 Şubat 2018 tarihinde “Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen çalıştaya, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör&u..

ÖĞRETİM ÜYELERİMİZDEN MAKEDONYA ÜSKÜP’TE SERGİ

Makedonya’nın Üsküp şehrinde yer alan Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi’nin daveti ile Kulturnu Informativen Centar Sergi Salonun’da gerçekleştirilecek olan Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Ayhan Çetin’e ait ‘Explosion’ isimli kişisel resim sergisi ile Yrd. Doç. Dr. Ersan Sarıkahya’ya ait ‘Exhaustion’ isimli kişisel gra..

“TRAKYA BÖLGESİNDE BULUNAN ÜNİVERSİTELER ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ÇALIŞTAYI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Trakya Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi iş birliği ile Üniversitemiz ev sahipliğinde 05 Şubat 2018 tarihinde “Trakya Bölgesinde Bulunan Üniversiteler Uluslararası Öğrenci Çalıştayı” gerçekleştirildi. Üniversitemiz Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen çalıştaya, Üniver..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

13
Şub
"EDİRNE GÖRÜNÜMLERİ" SERGİSİ

90 yıla yakın bir süre Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yapmış, Osmanlı mimarisini doruk noktasına taşıyan görkemli dini yapıları ve sivil mimarlık örnekleri ile ön plana çıkmış olan Edirne, tarihi ve kültürel varlıkların birikimi ile Türkiye’nin en önemli kentleri arasında yer alır. Aynı zamanda coğrafi konumu nedeniyle Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı niteliğindedir. Uzun yıllardır ..