ÖĞRENCİLERİMİZDEN AKADEMİSYENLİĞE İLK ADIM

Trakya Üniversitesi Bilimsel Araştırma Topluluğu tarafından düzenlenen akademisyenliğe ilk adım sempozyumu 30 Eylül 2017 tarihinde Türkan Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Sempozyuma Trakya Üniversite Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
 
Bilimsel Araştırma Topluluğu Başkanı Attila Ülkücü açılış konuşmasında yakın geçmişe kadar bilgiye sadece yazılı kaynaklardan ulaşılabilirken günümüzde bilgiye yaşadığımız teknoloji çağının da bir getirisi olarak birkaç mili saniyelik aramalar ile ulaşılabildiğini belirterek bilimsel araştırma metotlarının değişerek gelişmesine ve büyük bir ivme kazanmasına önayak olduğunu ifade etti.
 
Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu öğrencilerden soru soran, öğrenmek isteyen, özgüveni yüksek, bilginin peşine düşen bireyler olmaları gerektiğini belirtti. Erhan Tabakoğlu “Hayal bile edilemeyecek şeyler gerçekleştiren milletin çocuklarısınız. 500 yıl önce burada daha gelişmiş bir sağlık merkezi yoktu bunu biz başardık. Daha iyisini yapabiliriz elbette. Zor durumlarda hızlı çözüm üretebiliyoruz. Eskiden bilgiye ulaşmak zordu, şimdi ise her bilgi elinizin altında. Bilginin sınırlarında dolaşın ve kafanıza yatmayan bir şey olduğunda sorgulayın. Bilginin sınırlarında dolaşın ve kafanıza yatmayan bir şey olduğunda sorgulayın.” dedi. 

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu "Bu tür bilimsel konulara öğrencilerimizin sahip çıkmasını önemli buluyorum. Öğrencilerimiz bugün salonu doldurdular. Ben kendilerini tebrik ediyorum ve öğrenci topluluklarımızın etkinliklerini destekliyorum." dedi. Rektör, katılımcılara kendilerine daima güvenmeleri ve daha iyisini başaracaklarını bilerek emin adımlarla ilerlemeleri gerektiğini belirterek sözlerine son verdi.
 
Bilimsel Araştırma Topluluğu’nun 3. Başkanı Dr. Dilek Tucer ve şimdiki Başkanı Attila Ülkücü bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda 1990’da kurulan topluluğun yapmış olduğu çalışmalardan bahsedildi. Bu çalışmalar arasında etkili sunum teknikleri, bilimsel araştırmalara giriş, makale okuma, literatür tarama, deney hayvanlarıyla çalışma kursunun düzenlenmesini sağlama gibi mesleki kazanımların yanı sıra seminer düzenleme, film gösterimleri, toplu yemek organizasyonları gibi sosyal gelişime katkı sağlayan çalışmaların da yer aldığı ifade edildi.
 
Dr. Dilek Tucer “Öğrencilik yıllarımda akademisyen olmak için yola çıkanlardan biriydim. Bazı problemler nedeniyle bu hedefime ulaşamadım. Bu yüzden sempozyum benim için duygusal bir anlam ifade ediyor. Burada olmaktan gurur ve mutluluk duyuyorum. Eskiden imkansızlıklar içinde hedeflerimize ulaşmak zorundaydık. Topluluğumuz da zor günlerden geçerek başarılara imza attı.” dedi.
 
Programda geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden ve akademik olarak büyük başarılara imza atan Yrd. Doç. Dr. Ratip Kazancıgil yad edildi. Plaket takdiminin ardından program son buldu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

RUMELİ’YE EN ÇOK HİZMET VEREN EĞİTİM KURUMU: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Rumeli’ye En çok Hizmet Veren Eğitim Kurumu Ödülünü aldı. 500 Sivil Toplum Kuruluşunun davet edildiği, 240 Rumeli Balkan Derneğinin katıldığı 20 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kurul..

BALKAN ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile 6 Şubat 2018 tarihinde “Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen çalıştaya, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör&u..

MAKEDONYA ÜLKE TANITIM GÜNÜ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik Ve Spor Bakanlığının desteği ile Trakya Üniversitesi ve Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Makedonya Ülke Tanıtım Günü etkinliği 16 Şubat 2018 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat ..

EDİRNE VE İLÇELERİ RESİMLERLE ÖLÜMSÜZLEŞTİ

Trakya Üniversitesi kültür hizmetleri kapsamında kente olan desteğini yeni bir proje ile sürdürüyor. Proje dâhilinde Edirne’nin 9 ilçesi 9 farklı akademisyen gözünden “Edirne Görünümleri” isimli sergi ile tuallere taşındı.  Tarihi ve kültürel varlıkların birikimi ile Ülkemizin önemli kentleri arasında yer alan Edirne’ye bir de sanatçıların gözünden bakı..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler