KARADENİZ ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ’NDEN TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NE DAVET

Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, 8 Haziran 2018’de Karadeniz Üniversiteler Birliği Genel Sekretaryası görevini üstlenen Ovidus Üniversitesi’nin Öğretim Üyesi Prof. Dr. Eden Mamut ile Romanya Köstence’de görüştü.
Görüşmede, Prof. Dr. Eden Mamut “Bu yıl 20. defa, Yunanistan’da, Selanik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde toplanacak olan Karadeniz Üniversiteler Birliği, 12 ülkeden (Türkiye, Azerbaycan, Arnavutluk, Bulgaristan, Gürcistan, Ermenistan, Yunanistan, Sırbistan, Rusya, Moldavya, Romanya ve Ukrayna) toplam 113 üniversitenin üye olduğu güçlü bir birlik olarak bir araya gelecek. Türkiye’den Trakya Üniversitesi’ni de bu birlik içinde görmekten mutlu olacağız.” diyerek, üniversitemizi 20. Karadeniz Üniversiteler Birliği Toplantısı’na davet etti. 
Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Balkan Üniversiteler Birliği ile Karadeniz Üniversiteler Birliği arasında protokol yapılarak ortak çalışmalar gerçekleştirilebileceğini belirtt. Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ise Trakya Üniversitesi’nin Kalıcı Genel Sekreteryası olduğu Balkan Üniversiteler Birliği’ne talebin çok yoğun olduğunu, 70 üniversiteden oluştuğunu ve birliğin üye sayısının iki yıl içinde yüzün üzerine çıkacağını, hem Balkan Üniversiteler Birliği hem de Karadeniz Üniversiteler Birliği’nin, üye üniversiteleriyle çok güçlü birlikler olduğunu, bu iki birliğin bir araya gelmesinin güçlü bir sinerji yaratacağını ifade etti.
Bu içerik 12 Haziran 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 370 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ VE İPEKYOL ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi ve Trakya Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü’nün (MEYOK) ortak çalışmaları kapsamında, Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi İşveren Portalı üye firmalarından İpekyol Giyim San. Paz. Ve Tic. A.Ş. ile “Üniversite-Sanayi İşbirliği Protokolü” imzalandı. Kariyer Merkezi’nde gerçekleştirilen imza törenine, Trakya Üniversitesi adına ..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ YENİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARINI BEKLİYOR...

Trakya Üniversitesi, bölgenin ve Balkanların en büyük sağlık kuruluşu olan Tıp Fakültesi Hastanesi’ne 68 yeni çalışma arkadaşı alıyor. Çocuk Gelişimcisi, Fizyoterapist, Diyetisyen, Psikolog, Hemşire ve Sağlık Teknikeri kadrolarına alınacak çalışanlar, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre, KPSS B grubu puan sıralaması esas alınarak belirlenecek. Adaylar belirtilen unvanlardan ya..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI’NDAN GERİ DÖNÜŞÜM HAREKETİ

Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, başta Bolcaana Yemekhanesi olmak üzere üniversitenin tüm yerleşkelerinde geri dönüşüm hareketi başlattı. 14-20 Ekim 2018 tarihleri arasında kutlanan “Dünya Standartlar Günü ve Türkiye Standartları Haftası” kapsamında hayata geçirilen çalışmalarla, Trakya Üniversitesi’ndeki atıkların geri dönüştürü..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ, PROF. DR. KENAN SARIDOĞAN’I EMEKLİLĞE UĞURLADI...

Trakya Üniversitesi’ne 1988 yılından bu yana aralıksız şekilde hizmet eden, birçok genç tabibin ve Ortopedi ve Travmatoloji uzmanının yetişmesine katkıda bulunan Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kenan Sarıdoğan için emeklilik töreni düzenlendi. Dr. Ratip Kazancıgil Derslik Binası’nda gerçekleştirilen törene, Trakya Üniversitesi Rek..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

23
Eki
2018 TÜBİTAK BİGG PROGRAMI TANITIM ETKİNLİĞİ

Değerli Girişimciler,200 Bin TL’ye kadar hibe desteği sağlayan TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci (BİGG) Programı’na, 1 Kasım 2018 tarihine kadar teblegirisim.com üzerinden başvuru kabul etmeye devam ediyoruz! Bu etkinliğe katılarak, 200 Bin TL’lik hibe desteğine ulaşmak için projenizi nasıl hazırlayabileceğinizi ve başvurunuzu nasıl yapabileceğinizi danışman ekibimizden ve de geçmiş dönemlerde bu destekten faydalanan giri..