KARADENİZ ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ’NDEN TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NE DAVET

Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, 8 Haziran 2018’de Karadeniz Üniversiteler Birliği Genel Sekretaryası görevini üstlenen Ovidus Üniversitesi’nin Öğretim Üyesi Prof. Dr. Eden Mamut ile Romanya Köstence’de görüştü.
Görüşmede, Prof. Dr. Eden Mamut “Bu yıl 20. defa, Yunanistan’da, Selanik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde toplanacak olan Karadeniz Üniversiteler Birliği, 12 ülkeden (Türkiye, Azerbaycan, Arnavutluk, Bulgaristan, Gürcistan, Ermenistan, Yunanistan, Sırbistan, Rusya, Moldavya, Romanya ve Ukrayna) toplam 113 üniversitenin üye olduğu güçlü bir birlik olarak bir araya gelecek. Türkiye’den Trakya Üniversitesi’ni de bu birlik içinde görmekten mutlu olacağız.” diyerek, üniversitemizi 20. Karadeniz Üniversiteler Birliği Toplantısı’na davet etti. 
Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Balkan Üniversiteler Birliği ile Karadeniz Üniversiteler Birliği arasında protokol yapılarak ortak çalışmalar gerçekleştirilebileceğini belirtt. Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ise Trakya Üniversitesi’nin Kalıcı Genel Sekreteryası olduğu Balkan Üniversiteler Birliği’ne talebin çok yoğun olduğunu, 70 üniversiteden oluştuğunu ve birliğin üye sayısının iki yıl içinde yüzün üzerine çıkacağını, hem Balkan Üniversiteler Birliği hem de Karadeniz Üniversiteler Birliği’nin, üye üniversiteleriyle çok güçlü birlikler olduğunu, bu iki birliğin bir araya gelmesinin güçlü bir sinerji yaratacağını ifade etti.
Bu içerik 12 Haziran 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 285 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ EDİRNE’NİN YENİ BULUŞMA NOKTASI: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ MERİÇ KENARI SOSYAL TESİSLERİ

Trakya Üniversitesi’nin Meriç Kenarı Öğrenci Sosyal Tesisleri’nde, Sağlık Kültür Spor Daire Başkan V. Yücel Kurtdere ve değerli personellerinin katkılarıyla 2018’in ilk aylarında başlayan yenileme ve dönüşüm çalışmaları, sürdürülebilirlik ilkesiyle, tüm hızıyla devam ediyor. Edirne’ye yıllardır hizmet veren tesisler, yenilenen yüzü, her geçen gün daha da artan..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TARİHİNDE BİR İLK: ÜNİVERSİTE AİLESİ İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, üniversite tarihinde ilk defa düzenlenen iftar yemeği, akademisyenler, idari çalışanlar ve öğrencilerin yoğun katılımıyla, Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi’ndeki Bolca Ana Yemekhanesi’nde gerçekleşti. 7 Haziran 2018’de düzenlenen iftar yemeğine yaklaşık 1.000 kişi katıldı. İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Enes Temel’in Kur'an-ı..

YENİ MERİÇ KENARI ÖĞRENCİ SOSYAL TESİSLERİMİZ SOSYAL MEDYANIN GÜNDEMİNDE

Instagram’da, 1 milyon 400 bin takipçi sayısıyla oldukça popüler olan, seçkin restoran ve kafeleri takipçileriyle buluşturarak farkındalık yaratan “yemekneredeyenircom” (www.instagram.com/yemekneredeyenircom) isimli Instagram hesabı, Trakya Üniversitesi Meriç Kenarı Öğrenci Sosyal Tesisleri’ni ve lezzetli yemeklerini tanıttı. Ali Nazik Kebabı’nın yapılışının gösterildiği video, bir günde 1..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BALKANLARDA ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERE TANITILDI

Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, 4-10 Haziran 2018 tarihleri arasında Bulgaristan Smolyan, Razgrad, Rusçuk; Makedonya Üsküp ve Struga ile Romanya Köstence şehirlerinde Türk ve akraba topluluklarından öğretim üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilere Trakya Üniversitesi’ni ..