HAVSA MESLEK YÜKSEKOKULU 2016-2017 YILI MEZUNİYET TÖRENİ

Üniversitemiz Havsa Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni 03 Haziran 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Havsa MYO Müdürü Doç. Dr. Ayhan Aytaç, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Üniversitemiz tanıtım filmi izlendi. Filmin ardından okul birincisi Nilay Arslan mezunlar adına bir konuşma gerçekleştirdi.
 
Havsa MYO Müdürü Doç. Dr. Ayhan Aytaç Havsa Meslek Yüksekokulu hakkında bilgi vererek başladığı konuşmasında “Yüksekokulumuz öğretim elemanları ve idari personeli bizlere emanet ettiğiniz bu gençleri ellerinden geldiğince geliştirmeye, onlara yol göstermeye çalışmışlardır. Bizlere emanet ettiğiniz bu gençlerin üzerine birer çıta daha koyarak onların geleceğe hazırlanmasında büyük adımlar attık. Değerli mezunlarımız, bundan sonraki hayatınızda gireceğiniz işlerde göstereceğiniz performans anlık olmamalı. Her zaman kendinizi yetiştirmenizi, her zaman daha ileri gitmenizi tavsiye ediyor, bundan sonraki yaşamınızda başarılar diliyorum.” dedi.
 
Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu yaptığı konuşmada bugünün bir kutlama günü olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu öğrencilerin bugünlere gelmelerini sağlayan velileri, meslek sahibi olmaları için bilgi ve birikimlerini aktaran hocaları tebrik etti. Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu ayrıca mezunlarımızın tatlısıyla, acısıyla uzun bir eğitim sürecini başarıyla tamamladığını belirterek mezunlarımızı tebrik etti. Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu “Diplomanız size avantaj sağlayacaktır. Ama Ülkemize daha fazla hizmet etmek istiyorsanız size üç tavsiyem olacak. Birincisi alanınızın uzmanı olmak ve fark yaratmak için mezun olduktan sonra da kendinizi geliştirin. İkincisi meslek etiğinden hiçbir zaman vazgeçmeyin. Son olarak ise öz değerlerinize sahip çıkın. Bunları yapan kişiler iş bulma sorunu yaşamazlar ve hayatlarında başarılı olurlar." tavsiyesinde bulunarak öğrencilerden hocalarıyla ve Trakya Üniversitesi ile iletişimi koparmamaları isteğinde bulundu.
 
Konuşmaların ardından mezun öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından tören sona erdi.
Bu içerik 05 Haziran 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 924 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

RUMELİ’YE EN ÇOK HİZMET VEREN EĞİTİM KURUMU: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Rumeli’ye En çok Hizmet Veren Eğitim Kurumu Ödülünü aldı. 500 Sivil Toplum Kuruluşunun davet edildiği, 240 Rumeli Balkan Derneğinin katıldığı 20 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kurul..

BALKAN ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile 6 Şubat 2018 tarihinde “Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen çalıştaya, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör&u..

YENİ TACİKİSTAN ÜLKE TANITIM GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gençlik Projesi Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığının desteği ile Üniversitemiz ve Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Tacikistan Ülke Tanıtım Programı 22 Şubat 2018 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Tacikistan Milli Marşının okunmasıyla başlayan etkinlikte Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Haka..

YENİ REKTÖRÜMÜZ MAKEDONYA CUMHURBAŞKANI IVANOV’UN YÖK’TE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ KONFERANSA KATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 21 Şubat 2018 tarihinde YÖK’ün düzenlediği ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak Türkiye'de resmi temaslarda bulunan Makedonya Cumhurbaşkanı Prof. Dr. Gjorge Ivanov’un sunumuyla gerçekleşen  "Üçüncü Milenyumda Yükseköğretime Yönelik Zorluklar, Fırsatlar" konulu konferansa katıldı. Konferansa, YÖK Başkanı Prof. Dr..