BALKAN SPOR OYUNLARI VE KÜLTÜR-SANAT ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Üniversitemiz tarafından düzenlenen Balkan Üniversiteler Birliği Üniversitelerinin katılımı ile gerçekleşen Balkan Spor Oyunları ve Kültür Sanat Etkinlikleri 09 Mayıs 2016 tarihinde başladı. 8 ülkeden 15 Balkan Üniversiteler Birliği üyesi üniversitenin basketbol, masa tenisi, karate ve yüzme dallarında sporcuların yarışacağı etkinlik Balkan Kongre Merkezi önünde başladı. Burada Balkan Müzik ve Gösteri Sanatları Topluluğu dans gösterileri gerçekleştirdi.  Ardından protokol, akademisyenler, sporcular, üniversitemiz öğrenci toplulukları ve katılımcılar kortej eşliğinde 75. Yıl Spor Salonuna doğru yürüdü. 

75. Yıl Spor Salonunda gerçekleştirilen açılış etkinliğine Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Süleyman Pişkin ile Prof. Dr. Metin Aydoğdu, Ovidius Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bobe Alexandru, dekanlarımız, akademisyenler, idari personelimiz ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte üniversiteler ve takımları salona giriş yaptı ve Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta. Saraç’ın telgrafları okundu. Açılışta konuşan Rektörümüz bütün ülkeleri ve üniversiteleri teker teker selamladı. Ardından Balkan Spor Oyunları’na katılımın her yıl artmasını ve bu oyunların gelenekselleşmesini istediklerini belirten Rektörümüz 2 yıl önce kurulan Balkan Üniversiteler Birliği adına böyle bir organizasyonu yapmaktan mutlu olduklarını söyledi. Rektörümüz sporda kazanan olmadığını söyleyerek tüm katılımcı takım ve üniversitelerin galip olduğunu sözlerine ekledi. Konuşmanın ardından üniversitemiz öğrencileri bir güreş gösterisi sergiledi.

Açılış konuşması sonunda üniversitemiz öğrencileri bir güreş gösterisi sergiledi.

Ardından Balkan Spor Oyunları açılış müsabakası Üniversitemiz ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi arasında gerçekleştirildi. 2 gün sürecek olan etkinliğe katılan üniversiteler şu şekilde;
 1. Tetova State University - Makedonya
 2. Dzemal Bijedic University of Mostar - Bosna Hersek
 3. University of South-East Europe Lumina (Bucharest) - Romanya
 4. University of Shumen - Bulgaristan
 5. International University of Novi Pazar - Sırbistan
 6. Aristotle University of Thessaloniki - Yunanistan
 7. Sports University of Tirana - Arnavutluk
 8. Ovidius University of Constanta - Romanya
 9. Trakya University
 10. Kırklareli University
 11. Çanakkale Onsekiz Mart University
 12. İstanbul University
 13. Namık Kemal University
 14. İstanbul Teknik Üniversitesi
 15. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi
Açılıştan önce 08 Mayıs 2016 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde teknik toplantı gerçekleştirildi.
Bu içerik 09 Mayıs 2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1656 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

RUMELİ’YE EN ÇOK HİZMET VEREN EĞİTİM KURUMU: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Rumeli’ye En çok Hizmet Veren Eğitim Kurumu Ödülünü aldı. 500 Sivil Toplum Kuruluşunun davet edildiği, 240 Rumeli Balkan Derneğinin katıldığı 20 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kurul..

BALKAN ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile 6 Şubat 2018 tarihinde “Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen çalıştaya, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör&u..

YENİ TACİKİSTAN ÜLKE TANITIM GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gençlik Projesi Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığının desteği ile Üniversitemiz ve Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Tacikistan Ülke Tanıtım Programı 22 Şubat 2018 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Tacikistan Milli Marşının okunmasıyla başlayan etkinlikte Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Haka..

YENİ REKTÖRÜMÜZ MAKEDONYA CUMHURBAŞKANI IVANOV’UN YÖK’TE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ KONFERANSA KATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 21 Şubat 2018 tarihinde YÖK’ün düzenlediği ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak Türkiye'de resmi temaslarda bulunan Makedonya Cumhurbaşkanı Prof. Dr. Gjorge Ivanov’un sunumuyla gerçekleşen  "Üçüncü Milenyumda Yükseköğretime Yönelik Zorluklar, Fırsatlar" konulu konferansa katıldı. Konferansa, YÖK Başkanı Prof. Dr..