3. ULUSLARARASI BALKAN SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ VE 8. ULUSLARARASI KIRKPINAR SEMPOZYUMU

Trakya Üniversitesi ve Tetova Devlet Üniversitesi tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Balkan Spor Bilimleri Kongresi ve 8. Uluslararası Kırkpınar Sempozyumu 04 Mayıs 2015 tarihinde Balkan Kongre Merkezinde başladı. Açılışa Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Pişkin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Sarıoğlu, dekanlar, yüksekokul ve enstitü müdürleri, akademisyenler ve idari personel katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Üniversitemiz tanıtım sunumu izlendi.

Açılışta Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İlhan Toksöz Tetova Devlet Üniversitesi'nden Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Airi Jiba, Doç. Dr. Fadil Mamuti, Spor Bilimleri Derneği Asbaşkanı Prof. Dr. Mehmet Günay, Herkes İçin Spor Derneği Başkanı Prof. Dr. Erdal Zorba, Prof. Dr. Elvira Dode, Romanya Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Dana Badau, Universe College Rektörü Prof.Dr. Dugagjin Sokoli birer konuşma yaptılar.

Açılışta konuşan Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, üç yıl önce başlayan bu etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Edirne'nin sadece bir kültür şehri olmadığını söyleyen Rektörümüz, Edirne'nin dünyanın en köklü spor oyunlarından biri olan Kırkpınar'a ev sahipliği yaptığını ve 3. Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunlarına ev sahipliği yapacağını hatırlattı. Rektörümüz, katılımcıların tümüne başarılar diledi.

Açılış Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerinin yağlı güreş gösterisi ve Balkan Müzik ve Gösteri Sanatları Topluluğunun halk oyunları gösterisi ile son buldu.

Bu içerik 04 Mayıs 2015 tarihinde yayınlandı ve toplam 1256 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

RUMELİ’YE EN ÇOK HİZMET VEREN EĞİTİM KURUMU: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Rumeli’ye En çok Hizmet Veren Eğitim Kurumu Ödülünü aldı. 500 Sivil Toplum Kuruluşunun davet edildiği, 240 Rumeli Balkan Derneğinin katıldığı 20 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kurul..

BALKAN ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile 6 Şubat 2018 tarihinde “Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen çalıştaya, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör&u..

YENİ TACİKİSTAN ÜLKE TANITIM GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gençlik Projesi Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığının desteği ile Üniversitemiz ve Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Tacikistan Ülke Tanıtım Programı 22 Şubat 2018 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Tacikistan Milli Marşının okunmasıyla başlayan etkinlikte Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Haka..

YENİ REKTÖRÜMÜZ MAKEDONYA CUMHURBAŞKANI IVANOV’UN YÖK’TE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ KONFERANSA KATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 21 Şubat 2018 tarihinde YÖK’ün düzenlediği ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak Türkiye'de resmi temaslarda bulunan Makedonya Cumhurbaşkanı Prof. Dr. Gjorge Ivanov’un sunumuyla gerçekleşen  "Üçüncü Milenyumda Yükseköğretime Yönelik Zorluklar, Fırsatlar" konulu konferansa katıldı. Konferansa, YÖK Başkanı Prof. Dr..