YENİ YIL KONSERİ İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ

Şef Doç. Ahmet Hamdi Zafer yönetimindeki Balkan Senfoni Orkestrası tarafından düzenlenen Yeni Yıl konseri, 28 Aralık 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.  Konsere Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Vali Yardımcısı Mustafa Karslıoğlu, Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Güler, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, akademisyenler, öğrenciler ve sanatseverler katıldı. Yoğun ilginin olduğu konser de salona giremeyen izleyiciler, fuaye alanına kurulan dev ekranlardan konseri izledi.

Dünya sinema tarihine damga vuran film müziklerinin yer aldığı geniş bir repertuvardan oluşan konserde, izleyiciler birçok sürpriz yaşadı. Şef Doç. Ahmet Hamdi Zafer'in yönetimindeki Balkan Senfoni Orkestrası, konserin ilk bölümünde ünlü bestekarların klasik eserlerini çalarken, ikinci bölümde sahneye solist Nesil Ayan çıktı. Nesil Ayan Türkçe, İngilizce ve Fransızca şarkıları Şef Ahmet Hamdi Zafer yönetimindeki orkestra eşliğinde seslendirdi. 

Film müziklerine sinevizyon gösterisi ve tiyatral oyunların eşlik ettiği konser, izleyicileri adeta büyüledi. Ayrıca çocuk korusu tarafından seslendirilen “Civcivlerim”, “Arkadaşım Eşşek” ve “Anlıyorsun değil mi” şarkıları ile izleyiciler eğlenceli dakikalar geçirdi. Edirne’yi müziğe doyuran konser, büyük beğeni toplayarak sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı.
Bu içerik 29 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1282 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

SULTAN II. BAYEZİD KÜLLİYESİ SAĞLIK MÜZESİ ULUSAL BASININ GÜNDEMİNDEN DÜŞMÜYOR

Üniversitemiz bünyesinde 21 yıldır ziyaretçilerini ağırlayan ve dünyanın en prestijli müzecilik ödüllerinden birinin sahibi olan Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, 05 Mayıs 2018 tarihinde rekorlarına bir yenisini daha ekleyerek bir günde 7.500 ziyaretçiyi ağırlamıştı. Her yıl ziyaretçi sayısını istikrarlı bir şekilde artıran, şehrimize gün geçtikçe daha fazla turist kazandıran Sul..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ŞEHİT RESSAM HASAN RIZA GÜZEL SANATLAR MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ

Trakya Üniversitesi Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni, 21 Mayıs 2018’de Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yılmaz Çan, İpsala Teknik Meslek Yüksekokulu Müdürü ve MEYOK Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Hayati Arda, Teknik Bilimler Meslek..

BOSNA-HERSEK İSTANBUL BAŞKONSOLOSU ÜNİVERSİTEMİZİ ZİYARET ETTİ

Bosna-Hersek İstanbul Başkonsolosu Began Muhic, 14 Mayıs’ta, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoglu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Trakya Üniversitesi Balkan Dilleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlker Alp, Öğretim Üyesi Seda Taş ve Öğretim Görevlisi Enes Turbic yer aldı. İki ülke arasındaki özellikle ekonomi ve eğitim alanlarında atılan adımlar v..

KEŞAN MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA MEZUNİYET TÖRENİ

Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu 2017-2018 Akademik Yılı mezuniyet töreni, 11 Mayıs 2018’de, Keşan Meslek Yüksekokulu bahçesinde gerçekleştirildi. Törene Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Keşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Kök, Yusuf Çapraz Uygulamalı B..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler