YENİ YIL KONSERİ İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ

Şef Doç. Ahmet Hamdi Zafer yönetimindeki Balkan Senfoni Orkestrası tarafından düzenlenen Yeni Yıl konseri, 28 Aralık 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.  Konsere Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Vali Yardımcısı Mustafa Karslıoğlu, Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Güler, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, akademisyenler, öğrenciler ve sanatseverler katıldı. Yoğun ilginin olduğu konser de salona giremeyen izleyiciler, fuaye alanına kurulan dev ekranlardan konseri izledi.

Dünya sinema tarihine damga vuran film müziklerinin yer aldığı geniş bir repertuvardan oluşan konserde, izleyiciler birçok sürpriz yaşadı. Şef Doç. Ahmet Hamdi Zafer'in yönetimindeki Balkan Senfoni Orkestrası, konserin ilk bölümünde ünlü bestekarların klasik eserlerini çalarken, ikinci bölümde sahneye solist Nesil Ayan çıktı. Nesil Ayan Türkçe, İngilizce ve Fransızca şarkıları Şef Ahmet Hamdi Zafer yönetimindeki orkestra eşliğinde seslendirdi. 

Film müziklerine sinevizyon gösterisi ve tiyatral oyunların eşlik ettiği konser, izleyicileri adeta büyüledi. Ayrıca çocuk korusu tarafından seslendirilen “Civcivlerim”, “Arkadaşım Eşşek” ve “Anlıyorsun değil mi” şarkıları ile izleyiciler eğlenceli dakikalar geçirdi. Edirne’yi müziğe doyuran konser, büyük beğeni toplayarak sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı.
Bu içerik 29 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1160 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

ÜNİVERSİTEMİZ "TÜRKİYE’NİN 500 BÜYÜK HİZMET İHRACATÇISI"NDAN BİRİ OLDU

Dünya ticaretinde payı her geçen gün artan hizmet ihracatı ile ilgili Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yayımlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasının sonuçlarında Üniversitemiz sektöründe 8. genel sıralamada 474. olarak büyük bir başarıya imza attı. Üniversitemiz, elde ettiği bu başarıyla İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Bü..

YENİ HASTANEMİZDE “HASTANE ENFEKSİYONLARI” KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Başhekimlik Sağlık Kurulu Odası’nda 18 Ocak 2018 tarihinde Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Gündeniz Altıay ve Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı Doç. Dr. Zerrin Yuluğkural tarafından “Hastane Enfeksiyonları” konulu basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya çok sayıda basın mensubu katıldı...

YENİ EDUCATION FIRST (EF) ULUSLARARASI EĞİTİM KURUMLARINDAN YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULUMUZA ZİYARET

Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu’na 12 Ocak 2018 tarihinde 1965 yılında İsveç’te kurulmuş ve günümüzde pek çok ülkede faaliyet gösteren Education First Eğitim Kurumları’nın Türkiye Akademik İlişkiler Müdürü Gürkan Donat ve Edirne Bölge Sorumlusu Gül Belli tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaretleri esnasında Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Eğitimi, E..

EFOD’UN 38. YIL DÖNÜMÜ ANISINA ÜNİVERSİTEMİZDE SERGİ

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneğinin 38’inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 12 Ocak 2017 tarihinde Üniversitemiz Balkan Kongre Merkezi Fuayesinde karma fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirildi. Fotoğraf sanatının usta isimlerinin de fotoğraflarının yer aldığı sergi açılışına Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, MEB Öğret..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler